Luksemburg

Artykuły - Luksemburg (155)

 • Dziesiątki najbogatszych ukryły miliardy euro w Luksemburgu

  Dziesiątki najbogatszych ukryły miliardy euro w Luksemburgu

  Sześćdziesięciu ze 100 najbogatszych Belgów założyło fikcyjne spółki w Luksemburgu, by unikać podatków. W aferę zamieszany jest b. premier Yves Leterme i dziesiątki firm. Przed belgijskim fiskusem ukryto w ten sposób 48 mld euro - piszą "Le Soir" i "De Tijd".
 • Optymalne wakacje w raju (cz. III): Księstwo Luksemburg

  Optymalne wakacje w raju (cz. III): Księstwo Luksemburg

  Księstwo Luksemburg to małe państwo położone w Europie Zachodniej, które jest jednym z najbardziej liczących się na świecie ośrodków finansowych. Chociaż nie jest typowym rajem podatkowym, to z uwagi na przepisy prawne oraz system podatkowy jest atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów.
 • Optymalizacja podatkowa po luksembursku

  Optymalizacja podatkowa po luksembursku

  Od 1 stycznia 2017 roku wymiana udziałów nie jest neutralna podatkowo. Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym, przychodem podatnika wnoszącego do spółki kapitałowej wkład niepieniężny (aport) jest wartość rynkowa wnoszonego wkładu. Niemniej, jeżeli wartość aportu będzie odbiegać od jego wartości rynkowej, organ podatkowy będzie mógł ją zakwestionować i określić przychód wnoszącego aport w wysokości rynkowej.
 • UE zacieśnia współpracę podatkową

  UE zacieśnia współpracę podatkową

  Międzynarodowym korporacjom powinno być trudniej uchylać się od podatków. 1 stycznia w życie weszły przepisy, które zmuszają kraje UE do automatycznej wymiany informacji ws. tzw. interpretacji podatkowych. Jednak do uszczelnienia sytemu wciąż jeszcze daleko.
 • KE broni Junckera przed zarzutami o blokowanie reform podatkowych

  KE broni Junckera przed zarzutami o blokowanie reform podatkowych

  Rzecznik Komisji Europejskiej bronił w poniedziałek szefa KE Jean-Claude'a Junckera przed zarzutami "Guardiana" ws. blokowania unijnych reform skierowanych przeciw agresywnej optymalizacji podatków wielkich korporacji w latach, w których był on premierem Luksemburga.
 • Luksemburg chce wydobywać surowce z asteroid

  Luksemburg chce wydobywać surowce z asteroid

  Luksemburg chciałby być liderem w kwestii kosmicznego górnictwa. Państwo, które ma dobrze rozwiniętą sieć satelitów, chciałoby w niedalekiej przyszłości zacząć wydobywać surowce z asteroid.
 • Porozumienie o wymianie informacji podatkowych to "stracona szansa"

  Porozumienie o wymianie informacji podatkowych to "stracona szansa"

  UE będzie skutecznie walczyć z zaniżaniem podatków. Państwa członkowskie będą musiały informować o obniżaniu u siebie podatków poprzez interpretację prawa, korzystną dla takich firm. Zdecydował wczoraj obradujący w Strasburgu Parlament Europejski.
 • Barthel i Doi w finale w Luksemburgu

  Barthel i Doi w finale w Luksemburgu

  W finale tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Luksemburgu (pula 226 728 euro) spotkają się w niedzielę Niemka Mona Barthel i Japonka Misaki Doi.
 • Uchodźcy nie chcą do Luksemburga. Zostaną w Grecji

  Uchodźcy nie chcą do Luksemburga. Zostaną w Grecji

  Syryjscy uchodźcy wolą pozostać w Grecji. Tylko 15 z nich zgodziło się wziąć udział w unijnym planie, zgodnie z którym zostaliby przewiezieni do Luksemburga. Z powodu braku chętnych opóźnia się transport pierwszych azylantów z Grecji.

Filmy - Luksemburg (4)

 • Luksemburg. Będzie koniec strefy Schengen?

  Wraz z rosnącą falą uchodźców napływających do Europy, coraz więcej państw w UE zamyka granice lub zaostrza kontrole graniczne. Czy układ z Schengen zniknie? Wiele europejskich firm widzi w tym zagrożenie własnej egzystencji.
 • Największa na świecie stacja paliw!

  Rząd Luksemburga przyznał firmie Shell nową, 10-letnią koncesję na zarządzanie stacją paliw, która jest największą stacją paliw na świecie. W ciągu najbliższych miesięcy stacja zostanie odnowiona i powiększona dla jeszcze większego komfortu klientów. Leonardo Menei, Dyrektor Shell w Luksemburgu, powiedział: - Cieszymy się, że rząd w Luksemburgu zaufał firmie Shell odnawiając kontrakt na zarządzanie największą stacją paliw na świecie. Nie tylko jesteśmy przygotowani do zapewnienia jeszcze lepszej obsługi pojazdów transportowych, służbowych oraz prywatnych, ale także chcemy sprawić by każda wizyta w Berchem była jak najlepszym doświadczeniem dla naszych klientów. Edelman Polska
 • Bekeszkina: To, czy Putin się opamięta, zależy od wspólnych starań Europy

  Wojna na wschodzie Ukrainy nie jest potrzebna nikomu poza Władimirem Putinem, który chce odbudować imperialną Rosję, a to, czy Putin w końcu się opamięta, zależy od wspólnych starań Europy – mówi PAP Iryna Bekeszkina, ukraińska socjolog i filozof. W Luksemburgu spotkają się dziś ministrowie spraw zagranicznych krajów UE. Mają zdecydować o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji o sześć miesięcy.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Europejska schizofrenia

  Parlament Europejski wyda ponad 800 milionów Euro na budowę nowego budynku w Luksemburgu, który pomieści trzy tysiące urzędników. Co ciekawe, Parlament pracuje nie tylko w Luksemburgu, ale też w Brukseli i Strasburgu. I jak tu się nie nabawić schizofrenii?!