Łukasz Trałka

Artykuły - Łukasz Trałka (198)

 • Lech Poznań - Miedź Legnica. Trałka: To nie jest jeszcze kryzys

  Lech Poznań - Miedź Legnica. Trałka: To nie jest jeszcze kryzys

  - Zespół można oceniać po sezonie, wtedy można zobaczyć co osiągnął. W lidze dawno nie wygraliśmy, na pewno prezentowaliśmy słabszą formę, ale to nie jest jeszcze kryzys - mówi przed niedzielnym meczem z Miedzią Legnica kapitan Lecha Poznań Łukasz Trałka.
 • Lech Poznań unika wpadek w lidze. Dlaczego?

  Lech Poznań unika wpadek w lidze. Dlaczego?

  W przeciwieństwie do poprzednich lat, łącząc grę w krajowych rozgrywkach z europejskimi pucharami, w tych pierwszych Lech Poznań nie zawodzi. Czy to efekt mniejszych rotacji w składzie, które sprzyjają lepszemu zgrywaniu się piłkarzy? Tak sądzi Łukasz Trałka.
 • Lech Poznań. Łukasz Trałka ocenia: Jagiellonia wygląda najlepiej

  Lech Poznań. Łukasz Trałka ocenia: Jagiellonia wygląda najlepiej

  - Gdybym miał wskazać zespół, który w tym roku prezentuje się najlepiej, to będzie to Jagiellonia. Ale i oni dochodzą do tego momentu, że coś można dotknąć, złapać, dużo ugrać i presja również do nich zawita – mówi pomocnik Lecha Poznań i były kapitan tej drużyny Łukasz Trałka. W świąteczny poniedziałek Jagiellonia ma szansę zapewnić sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej Ekstraklasy, a przeszkodzić jej w tym może już tylko „Kolejorz”.
 • Lech Poznań. Dziura w pomocy - jest czy jej nie ma?

  Lech Poznań. Dziura w pomocy - jest czy jej nie ma?

  Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica wolał wzmocnić dwoma zawodnikami linię ataku, zamiast choć jednego pozyskać do środka pola. A tu "Kolejorz" stracił Abdula Aziza Tetteha. Czy to nie będzie zbyt duże ryzyko w sytuacji, gdy klub walczy o mistrzostwo Polski? - Nie ma ryzyka, konkurencja w środku też jest duża - uspokaja szkoleniowiec i sugeruje, że może dać szansę piłkarzom z Akademii Lecha.
 • Lech Poznań. Łukasz Trałka stracił kapitańską opaskę i strzela, jak nigdy

  Lech Poznań. Łukasz Trałka stracił kapitańską opaskę i strzela, jak nigdy

  Do maja tego roku Łukasz Trałka był kapitanem Lecha Poznań, a jednocześnie zawodnikiem rzadko trafiającym do bramki rywali. Teraz opaski kapitańskiej już nie ma, bramkarzy rywali pokonuje za to tak często, jak nigdy dotąd. – Zawsze grał dobrze, a teraz jeszcze strzela. Może dlatego, że bez presji gra lepiej? Jestem bardzo zadowolony – mówi trener Nenad Bjelica.
 • Lech Poznań. Co z formą "Kolejorza"? Trener apeluje o... cierpliwość

  Lech Poznań. Co z formą "Kolejorza"? Trener apeluje o... cierpliwość

  Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica zapowiadał, że forma jego piłkarzy będzie się budować z każdym spotkaniem. Czy tak się rzeczywiście dzieje, trudno powiedzieć, bo mecze słabe Lech przelata z bardzo słabymi i przyzwoitymi. Świetnego jak dotąd jeszcze nie było.
 • Lech Poznań. Gigantyczne zmiany w pierwszym meczu

  Lech Poznań. Gigantyczne zmiany w pierwszym meczu

  - Krótkie przygotowania nie będą żadnym problemem. Od pierwszego dnia przygotowujemy się nie tylko do meczu pucharowego, ale i do całego sezonu – mówi trener Lecha Poznań Nenad Bjelica. Szkoleniowiec "Kolejorza" odniósł się również do konfliktu z królem strzelców poprzedniego sezonu Ekstraklasy Marcinem Robakiem.
 • Lech Poznań. Zrealizowali plan minimum. I nic więcej

  Lech Poznań. Zrealizowali plan minimum. I nic więcej

  Patrząc na fatalne wyniki z początku sezonu, można powiedzieć, że awans Lecha Poznań do europejskich pucharów jest niezłym osiągnięciem. Tyle że w Wielkopolsce żadnego kibica to nie cieszy, bo o ile przegranie mistrzostwa Polski można jeszcze piłkarzom wybaczyć, to fatalny finał Pucharu Polski sympatycy „Kolejorza” długo będą pamiętać. Chyba że następny sezon przyniesie im wreszcie jakieś trofeum.
 • Kapitan bez opaski, czyli ciąg dalszy zawieruchy w Lechu Poznań

  Kapitan bez opaski, czyli ciąg dalszy zawieruchy w Lechu Poznań

  Tomasz Kędziora jest pierwszym kapitanem Lecha Poznań, a Jan Bednarek jego zastępcą – te decyzje Nenada Bjelicy obowiązują w końcówce obecnego sezonu, a jeśli obaj zawodnicy zostaną w „Kolejorzu” - także w następnym. Łukasz Trałka został pozbawiony tej funkcji, bo – jak tłumaczy szkoleniowiec - „w klubie trzeba szanować hierarchię”. A Trałka ją naruszył.
 • Lech Poznań. Bunt w szatni? Trałka i Pawłowski kontra Bjelica

  Lech Poznań. Bunt w szatni? Trałka i Pawłowski kontra Bjelica

  W sieci aż huczy od informacji, że przed meczem z Wisłą miało dojść do awantury w szatni Lecha. Kapitan Łukasz Trałka w obecności kolegów miał wrzeszczeć na trenera Nenada Bjelicę, za to, że ten nie wystawia Szymona Pawłowskiego. Mało tego, Trałki i Marcina Robaka nie było też na rozgrzewce przed spotkaniem z krakowianami. Efekt pierwszy? Trałka przestał być kapitanem!

Filmy - Łukasz Trałka (21)

 • Łukasz Trałka: Zespół można oceniać po sezonie. Wideo

  - Zespół można oceniać po sezonie, wtedy można zobaczyć co osiągnął - powiedział Łukasz Trałka z Lecha Poznań.
 • Łukasz Trałka (Lech) przed meczem z Miedzią Legnica. Wideo

  - Lata 80. i początek 90.? Chodziłem jeszcze wtedy do przedszkola – tak Łukasz Trałka zareagował na porównanie Petteriego Forsella z Miedzi Legnica (z którą Lech zmierzy się w najbliższy weekend) do Thomasa Brolina, byłej szwedzkiej gwiazdy. - A Forsell? Wygląda, jakby miał lekką nadwagę, ale umiejętności ma.
 • Łukasz Trałka (Lech) po meczu z ŁKS-em w Pucharze Polski. Wideo

  - Musimy łapać każdy pozytywny impuls – powiedział zawodnik Lecha Łukasz Trałka po meczu z ŁKS-em (1-0) w Pucharze Polski. – Zabrakło nam trochę szczęścia i pewności siebie, bo sytuacji było naprawdę sporo. Ale w ostatecznym rozrachunku – przechodzimy dalej.
 • Trałka o mniejszych rotacjach w składzie. Wideo

  - Nie zmieniamy po jedenastu piłkarzy, bo nie o to chodzi, by wymieniać cały skład - mówi były kapitan Lecha Poznań, Łukasz Trałka.