Łukasz Trałka

Artykuły - Łukasz Trałka (194)

 • Lech Poznań. Łukasz Trałka ocenia: Jagiellonia wygląda najlepiej

  Lech Poznań. Łukasz Trałka ocenia: Jagiellonia wygląda najlepiej

  - Gdybym miał wskazać zespół, który w tym roku prezentuje się najlepiej, to będzie to Jagiellonia. Ale i oni dochodzą do tego momentu, że coś można dotknąć, złapać, dużo ugrać i presja również do nich zawita – mówi pomocnik Lecha Poznań i były kapitan tej drużyny Łukasz Trałka. W świąteczny poniedziałek Jagiellonia ma szansę zapewnić sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej Ekstraklasy, a przeszkodzić jej w tym może już tylko „Kolejorz”.
 • Lech Poznań. Dziura w pomocy - jest czy jej nie ma?

  Lech Poznań. Dziura w pomocy - jest czy jej nie ma?

  Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica wolał wzmocnić dwoma zawodnikami linię ataku, zamiast choć jednego pozyskać do środka pola. A tu "Kolejorz" stracił Abdula Aziza Tetteha. Czy to nie będzie zbyt duże ryzyko w sytuacji, gdy klub walczy o mistrzostwo Polski? - Nie ma ryzyka, konkurencja w środku też jest duża - uspokaja szkoleniowiec i sugeruje, że może dać szansę piłkarzom z Akademii Lecha.
 • Lech Poznań. Łukasz Trałka stracił kapitańską opaskę i strzela, jak nigdy

  Lech Poznań. Łukasz Trałka stracił kapitańską opaskę i strzela, jak nigdy

  Do maja tego roku Łukasz Trałka był kapitanem Lecha Poznań, a jednocześnie zawodnikiem rzadko trafiającym do bramki rywali. Teraz opaski kapitańskiej już nie ma, bramkarzy rywali pokonuje za to tak często, jak nigdy dotąd. – Zawsze grał dobrze, a teraz jeszcze strzela. Może dlatego, że bez presji gra lepiej? Jestem bardzo zadowolony – mówi trener Nenad Bjelica.
 • Lech Poznań. Co z formą "Kolejorza"? Trener apeluje o... cierpliwość

  Lech Poznań. Co z formą "Kolejorza"? Trener apeluje o... cierpliwość

  Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica zapowiadał, że forma jego piłkarzy będzie się budować z każdym spotkaniem. Czy tak się rzeczywiście dzieje, trudno powiedzieć, bo mecze słabe Lech przelata z bardzo słabymi i przyzwoitymi. Świetnego jak dotąd jeszcze nie było.
 • Lech Poznań. Gigantyczne zmiany w pierwszym meczu

  Lech Poznań. Gigantyczne zmiany w pierwszym meczu

  - Krótkie przygotowania nie będą żadnym problemem. Od pierwszego dnia przygotowujemy się nie tylko do meczu pucharowego, ale i do całego sezonu – mówi trener Lecha Poznań Nenad Bjelica. Szkoleniowiec "Kolejorza" odniósł się również do konfliktu z królem strzelców poprzedniego sezonu Ekstraklasy Marcinem Robakiem.
 • Lech Poznań. Zrealizowali plan minimum. I nic więcej

  Lech Poznań. Zrealizowali plan minimum. I nic więcej

  Patrząc na fatalne wyniki z początku sezonu, można powiedzieć, że awans Lecha Poznań do europejskich pucharów jest niezłym osiągnięciem. Tyle że w Wielkopolsce żadnego kibica to nie cieszy, bo o ile przegranie mistrzostwa Polski można jeszcze piłkarzom wybaczyć, to fatalny finał Pucharu Polski sympatycy „Kolejorza” długo będą pamiętać. Chyba że następny sezon przyniesie im wreszcie jakieś trofeum.
 • Kapitan bez opaski, czyli ciąg dalszy zawieruchy w Lechu Poznań

  Kapitan bez opaski, czyli ciąg dalszy zawieruchy w Lechu Poznań

  Tomasz Kędziora jest pierwszym kapitanem Lecha Poznań, a Jan Bednarek jego zastępcą – te decyzje Nenada Bjelicy obowiązują w końcówce obecnego sezonu, a jeśli obaj zawodnicy zostaną w „Kolejorzu” - także w następnym. Łukasz Trałka został pozbawiony tej funkcji, bo – jak tłumaczy szkoleniowiec - „w klubie trzeba szanować hierarchię”. A Trałka ją naruszył.
 • Lech Poznań. Bunt w szatni? Trałka i Pawłowski kontra Bjelica

  Lech Poznań. Bunt w szatni? Trałka i Pawłowski kontra Bjelica

  W sieci aż huczy od informacji, że przed meczem z Wisłą miało dojść do awantury w szatni Lecha. Kapitan Łukasz Trałka w obecności kolegów miał wrzeszczeć na trenera Nenada Bjelicę, za to, że ten nie wystawia Szymona Pawłowskiego. Mało tego, Trałki i Marcina Robaka nie było też na rozgrzewce przed spotkaniem z krakowianami. Efekt pierwszy? Trałka przestał być kapitanem!
 • Lech - Ruch. Trałka: Nie sprawdzamy wyników

  Lech - Ruch. Trałka: Nie sprawdzamy wyników

  Gram 15 lat i nie widziałem, by ktoś w szatni miał telefon i w przerwie sprawdzał wyniki. Duża kara za to grozi, duże ryzyko - śmieje się kapitan Lecha Łukasz Trałka po pytaniu, czy zawodnicy znają rezultaty innych spotkań toczonych w tym samym momencie i kalkulują, na której pozycji sami się znajdują.
 • Lech Poznań - Chrobry Głogów 2-0 w sparingu

  Lech Poznań - Chrobry Głogów 2-0 w sparingu

  Piłkarze Lecha Poznań pokonali na własnym boisku 15. drużynę pierwszej ligi Chrobrego Głogów 2-0 (1-0) w meczu sparingowym. Bramki zdobyli Marcin Robak (13., karny) i Łukasz Trałka (86.).

Filmy - Łukasz Trałka (17)