Film - Łukasz Barczyk

Synonimy:
Barczyk Łukasz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Łukasz Barczyk (21)

 • "Soyer" [recenzja]: Obywatel J. Ch.

  "Soyer" [recenzja]: Obywatel J. Ch.

  Najnowszy film Łukasza Barczyka jest przypowieścią o narodzinach religii: o tym, jak pewna ekscentryczna postać zaczyna funkcjonować w zbiorowej świadomości jako ikona i mesjasz. Wszelkie podobieństwa do Jezusa Chrystusa są tutaj nieprzypadkowe.
 • Łukasz Barczyk o filmie "Soyer": Opowieść dla młodych ludzi

  Łukasz Barczyk o filmie "Soyer": Opowieść dla młodych ludzi

  "To tekst, który może być płaszczyzną porozumienia między nami" - mówi Łukasz Barczyk o swoim nowym filmie "Soyer". Produkcja jest dyplomem studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Tytuł trafi na ekrany polskich 17 listopada 2017 roku.
 • "Soyer": Nowy film Łukasza Barczyka w listopadzie w kinach

  "Soyer": Nowy film Łukasza Barczyka w listopadzie w kinach

  ​17 listopada na ekrany trafi nowy film Łukasza Barczyka - wielokrotnie nagradzanego na polskich i zagranicznych festiwalach reżysera obrazów: "Patrzę na ciebie Marysiu", "Przemiany" i "Hiszpanka".
 • "Hiszpanka": Patriotyzm "z truskawkami i śmietaną"

  "Hiszpanka": Patriotyzm "z truskawkami i śmietaną"

  Amerykański aktor Crispin Glover i m.in. Jan Frycz, Jakub Gierszał, Jan Peszek i Piotr Głowacki zagrali w "Hiszpance", która trafi do kin 23 stycznia. Opowiadający o powstaniu wielkopolskim film, łączący prawdę historyczną z fikcją, wyreżyserował Łukasz Barczyk.
 • "Hiszpanka": Bitwy, tajne gabinety oraz wirujące stoliki

  "Hiszpanka": Bitwy, tajne gabinety oraz wirujące stoliki

  W styczniu 2015 na ekrany kin trafi polska superprodukcja "Hiszpanka". - Sceny na ulicach Londynu, Berlina, Poznania i Warszawy AD 1918, kilka tysięcy statystów, dwa lata pracy - mówi o projekcie reżyser Łukasz Barczyk.
 • Premierowy pokaz "Hiszpanki" Barczyka w grudniu

  Premierowy pokaz "Hiszpanki" Barczyka w grudniu

  Prapremiera nawiązującego do powstania wielkopolskiego filmu "Hiszpanka" odbędzie się w 96. rocznicę rozpoczęcia zrywu - 27 grudnia. Pokaz filmu kilkakrotnie przekładano.
 • "Hiszpanka" Barczyka w 2014 roku

  "Hiszpanka" Barczyka w 2014 roku

  Wiosną 2014 roku w Poznaniu odbędzie się premiera filmu Łukasza Barczyka "Hiszpanka" - poinformował w piątek, 11 października, reżyser. Pierwotnie film miał być pokazany w grudniu, przy okazji 95. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.
 • Nowe polskie filmy w 2013 roku

  Nowe polskie filmy w 2013 roku

  Życiorysy Lecha Wałęsy i Ryszarda Kuklińskiego, Powstanie Warszawskie, los cygańskiej poetki Papuszy i historia Karola Kota, seryjnego mordercy z Krakowa - stały się tematami lub inspiracjami dla znanych polskich reżyserów przy tworzeniu ich nowych filmów.
 • "Hiszpanka" Barczyka: Ekipa jest już przemęczona

  "Hiszpanka" Barczyka: Ekipa jest już przemęczona

  Kamery filmowe, aktorzy i realizatorzy na ulicach Poznania to rzadki widok. W stolicy Wielkopolski realizowane są właśnie ostanie w tym roku zdjęcia do filmu "Hiszpanka" Łukasza Barczyka.
 • Crispin Glover w "Hiszpance" Barczyka

  Crispin Glover w "Hiszpance" Barczyka

  Amerykański aktor Crispin Glover zagra w filmie Łukasza Barczyka "Hiszpanka". Zdjęcia rozpoczną się w środę. Akcja thrillera rozgrywa się w roku 1918, przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego. Wśród bohaterów znajdą się jasnowidze, spirytyści oraz Ignacy Paderewski.