łuk

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Łuk (Film (2005)[Hwal] Reż.Ki-duk Kim) ,

Artykuły - łuk (50)

 • Luke Perry: Losy serialowego przystojniaka

  Luke Perry: Losy serialowego przystojniaka

  Luke Perry marzył o karierze gwiazdy filmowej, jednak na zawsze został związany z postacią serialowego przystojniaka Dylana McKay z "Beverly Hills, 90210". Żadna inna rola nie przyniosła mu tyle sławy i uwielbienia ze strony fanek. Mimo licznych prób, nie zdołał się od niej w pełni uwolnić.
 • Domknęliśmy lukę

  W trakcie wczorajszej dość gwałtownej przeceny WIG20 zanotował minimum na poziomie 2425 pkt, tak więc spadek zatrzymał się dokładnie na dołku z 2 czerwca. Dołek ten zarysowany został na początku wczorajszej sesji, potem było coraz wyżej. Dało to dobre perspektywy dla wzrostu na dziś.
 • Koniec luki macierzyńskiej od 2015 r.

  Koniec luki macierzyńskiej od 2015 r.

  Wraz z początkiem przyszłego roku zacząć ma obowiązywać Ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw. Projekt zakłada uszczelnienie luki umożliwiającej bezproblemowe uzyskanie wysokiego, ponad sześciotysięcznego zasiłku macierzyńskiego przez ciężarne rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej tuż przed porodem.
 • NIK: Luki w prawie pozwalają cudzoziemcom przejmować ziemię w Polsce

  NIK: Luki w prawie pozwalają cudzoziemcom przejmować ziemię w Polsce

  Cudzoziemcy stają się posiadaczami gruntów rolnych w Polsce w drodze nabycia udziałów w polskich spółkach, które są właścicielem ziemi. Umożliwia im to luka w przepisach prawa - wynika z informacji Najwyższej Izby Kontroli.
 • Luke Evans: Pogromca smoka

  Luke Evans: Pogromca smoka

  Można śmiało stwierdzić, że Luke Evans specjalizuje się w "uczłowieczaniu" nadludzkich postaci. Tak było z greckimi bogami, których grał w "Starciu Tytanów" i "Immortals: Bogach i herosach", wcielając się odpowiednio w Apollona i Zeusa. Tak też zapewne będzie z Bardem, kluczowym bohaterem dwóch kolejnych części trylogii "Hobbit" w reżyserii Petera Jacksona - "Pustkowie Smauga" oraz "Tam i z powrotem".
 • Dr. Luke nowym jurorem amerykańskiego "Idola"?

  Dr. Luke nowym jurorem amerykańskiego "Idola"?

  Ceniony producent, autor tekstów i multiinstrumentalista Dr. Luke to nowy kandydat do jury 13. już edycji "American Idol".
 • Luki w systemie KRS

  Afera Amber Gold wystawiła na szwank wiarygodność niektórych instytucji państwa, w tym również Krajowego Rejestru Sądowego. Obracający milionami przedsiębiorca nie składał do rejestru rocznych sprawozdań finansowych, a jego prezes zarządu był wpisany do KRS pomimo wcześniejszego skazania prawomocnymi wyrokami karnymi. Na tym przykładzie warto pokazać rozdźwięk występujący pomiędzy teorią a praktyką funkcjonowania największego rejestru sądowego w Polsce.
 • Luka hossy na rachunek Fed

  Ostatnią sesję tygodnia europejskie rynki zaczną od silnej zwyżki, możliwe że na wykresach pojawi się luka hossy. Drożeje też złoto, jen i szanse Obamy na reelekcję.
 • Znika luka prawna w prawie prasowym

  Znika luka prawna w prawie prasowym

  Wszystko wskazuje na to, że od września zniknie luka prawna, która powstała w prawie prasowym po wejściu w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie sprostowań.
 • Młody gwiazdor uderzył w szklane drzwi

  Młody gwiazdor uderzył w szklane drzwi

  Łuk brwiowy 18-letniego piosenkarza Justina Biebera został uszkodzony w wyniku wypadku, jakiemu uległ kanadyjski gwiazdor pop.