ludzkie szczątki

Artykuły - Ludzkie szczątki (8)

 • Nie do wiary! Jeleń obgryzający ludzkie szczątki

  Nie do wiary! Jeleń obgryzający ludzkie szczątki

  ​Po raz pierwszy w historii uczeni z Uniwersytetu Teksańskiego zaobserwowali jelenia obgryzającego ludzkie szczątki. Jak to możliwe?
 • Odkryto najstarszy przypadek zespołu Downa

  Odkryto najstarszy przypadek zespołu Downa

  Na jednym z francuskich cmentarzy znaleziono szkielet dziecka z krótką, szeroką czaszką o spłaszczonej podstawie i cienkich nogach. Zdaniem ekspertów, jest to najstarszy znany przypadek zespołu Downa.
 • Zginął w pożarze domu?

  Zginął w pożarze domu?

  W domu szwedzkiego aktora Pera Oscarssona znaleziono ludzkie szczątki po tym, jak w piątek, 31 grudnia, dom artysty spłonął w pożarze.
 • To nie sarna. To człowiek!

  To nie sarna. To człowiek!

  Śmiertelne potrącenie odkryte w warsztacie samochodowym. Z miejsca wypadku 29-letnia Izabela G. odjechała nie udzielając żadnej pomocy ofierze. Samochód odstawiła do warsztatu w Otwocku informując, że najprawdopodobniej potrąciła sarnę. Jeden z pracowników zakładu naprawczego, pod pojazdem odnalazł ludzkie szczątki.
 • Odnaleziono szczątki fanki Metalliki?

  Odnaleziono szczątki fanki Metalliki?

  Policja w Wirginii obawia się, że ludzkie szczątki znalezione na jednej z tamtejszych farm należą do zaginionej fanki Metalliki Morgan Harrigton, która w ubiegłym roku przepadła bez wieści po jednym z koncertów grupy.
 • Ludzkie szczątki w fordzie

  Ludzkie szczątki w fordzie

  W nocy, około godziny 2.00, oficer dyżurny elbląskiej policji został powiadomiony o palącym się pojeździe na poboczu drogi.
 • Manic Street Preachers: Richey Edwards wciąż żyje?

  Manic Street Preachers: Richey Edwards wciąż żyje?

  Policja w walijskim miasteczku Gwent poinformowała w czwartek 28 marca, że ludzkie szczątki znalezione w rzecze Severn, z pewnością nie są fragmentami ciała Richey'a Edwardsa, zaginionego siedem lat temu gitarzysty walijskiej formacji Manic Street Preachers. Wniosek ten wysnuto po pobieżnej analizie butów, w których zachowały się ludzkie stopy. Zostały one bowiem wyprodukowane w 2001 roku, a więc nie mogły należeć do muzyka.
 • Manic Street Preachers: Znaleziono stopy Richey'a Edwardsa?

  Manic Street Preachers: Znaleziono stopy Richey'a Edwardsa?

  W lutym minęła siódma rocznica tajemniczego zaginięcia Richey'a Edwardsa, gitarzysty walijskiej formacji Manic Street Preachers. I choć wszyscy bardzo chcą wierzyć, że muzyk żyje, być może prawda okaże się inna. W rzece, w pobliżu miejsca, gdzie po raz ostatni widziano Edwardsa, znaleziono niedawno ludzkie szczątki, a konkretnie same stopy.

Filmy - Ludzkie szczątki (4)

 • Tajemnicze mumie na szczycie góry

  2 marca grupa wspinaczy próbujących zdobyć najwyższy szczyt Meksyku - Pico de Orizaba – poinformowała, że 310 metrów poniżej wierzchołka natknęła się na zamarzniętą ludzką czaszkę. Kilka dni później ekspedycja wysłana, by zbadać to znalezisko, odkryła drugie zamarznięte i zmumifikowane zwłoki. Prawdopodobnie szczątki należą do alpinistów, których uznano za zaginionych po zejściu lawiny w tym rejonie... w 1959 roku. W identyfikacji szczątków i potwierdzeniu tych przypuszczeń pomocne mogą okazać się resztki ubrań, które zachowały się na mumiach. Przeprowadzone zostaną również testy DNA.
 • Tajemnicze kości. Mają 200 tysięcy lat!

  To pierwsze tego rodzaju znalezisko w tej części Europy! W miejscowości Tourville-la-Riviere w Normandii odkryto kości człowieka ze środkowego plejstocenu. Chociaż współczesny neandertalczykom, osobnik z Tourville nie do końca ich przypomina - a przynajmniej do takich wniosków doszli naukowcy, analizując trzy znalezione kości ramieniowe. - Pewne cechy wydają się wskazywać na jego wcześniejsze pochodzenie - mówi Bruno Maureille z francuskiego Krajowego Centrum Badań Naukowych. Człowiek neandertalski to wymarły przedstawiciel rodzaju Homo. Żył w plejstocenie. Niektórzy naukowcy uważają go jednak tylko za podgatunek człowieka rozumnego.
 • Cmentarzysko sprzed wieków! Jaki sekret kryje?

  Sensacja archeologiczna we Florencji! Pod budynkiem słynnej Galerii Uffizi odkryto cmentarzysko ze szczątkami ofiar zarazy sprzed około półtora tysiąca lat. Około 60 szkieletów pochodzi z V-VI wieku. Jak mówią specjaliści, sposób ich ułożenia wskazuje na to, że pochówek odbywał się w pośpiechu i że chciano złożyć w ziemi możliwie najwięcej ciał – najpewniej z powodu epidemii. Ale jaka tajemnicza choroba zabiła starożytnych florentyńczyków? Tego jeszcze nie wiadomo. Być może światło na mroczną przeszłość Florencji rzucą badania DNA kości nieszczęsnych ofiar zarazy.
 • Zawód? Poszukiwacz ludzkich szczątków!

  Podczas obu wojen światowych Lotaryngia była teatrem zaciekłych walk. Historia wciąż wyziera tutaj z każdego kąta. Dwaj entuzjaści historii, Philippe i Gerard, od lat z poświęceniem i oddaniem poszukują szczątków żołnierzy różnych narodowości, uznanych za zaginionych w akcji. - Ich niepogrzebane kości wciąż leżą we francuskich lasach i na polach, a przecież ich miejsce jest gdzie indziej. Powinni spoczywać na cmentarzu, u boku towarzyszy broni - tłumaczy Philippe Sugg, były wojskowy, dla którego ratowanie pamięci o poległych stało się życiową misją.