Film - lubuskie

Artykuły - Lubuskie (16)

 • Lubuskie Lato Filmowe: Finał

  Lubuskie Lato Filmowe: Finał

  "W dół kolorowym wzgórzem" Przemysława Wojcieszka wprawdzie nie dostał nagrody, ale to o tym filmie mówiło się w Łagowie najwięcej - pisze w "Gazecie Wyborczej" Paweł T. Felis. W sobotę, 3 lipca, w Łagowie niespodziewanie nagrodzono "Niewierne gry" Michaeli Pavlátovej z Czech.
 • Lipiec: Miesiąc filmowych festiwali

  Lipiec: Miesiąc filmowych festiwali

  Lipiec to miesiąc obfitujący w filmowe festiwale. W tym miesiącu odbywają się między innymi Lubuskie Lato Filmowe, Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty, Festiwal Filmowy i Artystyczne Lato Filmów w Kazimierzu Dolnym, a także Międzynarodowy Festiwali Filmowy w Karlowych Warach.
 • 33. Lubuskie Lato Filmowe

  33. Lubuskie Lato Filmowe

  Jak informuje "Gazeta Wyborcza", najstarszy polski festiwal filmowy, Lubuskie Lato Filmowe rozpoczął się po raz 33. w niedzielę (22 czerwca) w Łagowie, pod hasłem "Świat się zmienia - kino czasu globalizacji".
 • W Łagowie zwycięża "Chico"

  W Łagowie zwycięża "Chico"

  W Łagowie dobiegło końca 32. Lubuskie Lato Filmowe. W tym roku na festiwalu pokazano ponad 40 filmów z kilkunastu krajów. Najwyższe wyróżnienie - Złote Grono otrzymał węgierski film "Chico" w reżyserii Ibolyi Fekete. Film opowiada o człowieku, który przemierzył połowę świata poznając wszystkie odmiany komunizmu, ostatecznie będąc świadkiem jego upadku na Węgrzech. Zdaniem jury, jest to oryginalna i przejmująca opowieść o doświadczeniach XX wieku.
 • Ruszył festiwal w Łagowie

  Ruszył festiwal w Łagowie

  W niedzielę, 23 czerwca, po raz 32 wystartowało Lubuskie Lato Filmowe Łagów 2002. W tym roku na festiwalu zostanie pokazanych ponad 40 filmów z kilkunastu krajów. Lubuskie Lato Filmowe to jeden z ważniejszych polskich festiwali filmowych. Gośćmi festiwalu będą m.in. Robert Gliński, Witold Leszczyński, Michał Rosa, Sławomir Kryński, Lech Mackiewicz, Jurij Omelczuk, Dimiter Petkov, Peeter Simm oraz aktorzy występujący w ich filmach.
 • Łagów 2000

  Łagów 2000

  Już 25 czerwca rozpoczyna się jeden z najstarszych polskich festiwali filmowych - Lubuskie Lato Filmowe. Jego XXX jubileuszowa edycja będzie miała miejsce, jak co roku, w Łagowie Lubuskim. Jubileusz będzie również okazją do specjalnego konkursu: o nagrodę Diamentowego Grona, w którym wezmą udział filmy nagrodzone w ostatnich 10 latach festiwalu.