Lubnauer

Artykuły - Lubnauer (2)

Filmy - Lubnauer (4)

 • "Takie działania muszą kończyć się twardymi decyzjami". Komentarze po seksistowskich wypowiedziach prezydenta Legionowa

  - Takie działania muszą kończyć się twardymi decyzjami – tak Grzegorz Schetyna odniósł się do rezygnacji z członkostwa w Platformie Obywatelskiej Romana Smogorzewskiego. Prezydent Legionowa wypowiadał seksistowskie żarty na konwencji wyborczej o kandydatkach do rady miasta. (TVN24/x-news)
 • "Będziemy walczyć z kłamstwem tam, gdzie będziemy mogli". G. Schetyna zapowiada odwołanie od decyzji sądu ws. słów Morawieckiego

  – Będziemy walczyć z kłamstwem tam, gdzie będziemy mogli, będziemy walczyli o przyzwoitość, prawdę i zasady – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i zapowiedział odwołanie od decyzji sądu, który oddalił złożony w trybie wyborczym wniosek PO ws. słów Mateusza Morawieckiego. Premier na spotkaniu z mieszkańcami Świebodzina w województwie lubuskim powiedział, że za rządów poprzedników nie budowano dróg ani mostów. Politycy PO stwierdzili, że to kłamstwo i domagają się sprostowania. (TVN24/x-news)
 • Rozłam w Nowoczesnej. Z partią pożegnały się Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt

  Nowoczesna traci kolejnych posłów. Z partii odeszła Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schimdt. Choć liderki partii - przewodnicząca Katarzyna Lubnauer i szefowa klubu parlamentarnego Kamila Gasiuk-Pihowicz nie mówią o zaskoczeniu, to sytuacja wydaje się napięta. Odejście dwóch posłanek z grona tych, które razem z Ryszardem Petru budowały markę Nowoczesne,j to poważny cios dla partii.
 • Lubnauer w Porannej rozmowie RMF (09.04.18)

  Nie zniesiemy uposażeń poselskich, no nie chcemy mieć tzw. dziadowskiego państwa – mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Katarzyna Lubnauer. Według szefowej Nowoczesnej PiS chce obniżyć wynagrodzenia wójtom, burmistrzom i prezydentom miast, bo „PiS zdaje sobie sprawę, że przegra te wybory, w związku z tym jest im wszystko jedno, ile będą dostawać prezydenci i burmistrzowie miast”. „To jest mściwe, mam wrażenie, że najbardziej chcieliby ukarać jednoosobowo tych, którzy wykryli nagrody, zamiast ukarać swoich ministrów, którzy te nagrody wzięli” – uważa gość Roberta Mazurka.