Lublin

Synonimy:
Lublinie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lublin (1822)

 • Aleksandra Mirosław i Dawid Dedek z nagrodami sportowymi Lublina

  Aleksandra Mirosław i Dawid Dedek z nagrodami sportowymi Lublina

  Mistrzyni świata we wspinaczce sportowej Aleksandra Mirosław oraz trener koszykarzy Startu Lublin Dawid Dedek uhonorowani zostali nagrodami sportowymi Lublina za rok 2019, przyznanymi przez prezydenta miasta Krzysztofa Żuka.
 • Wschodnia Polska przyciąga zagranicznych inwestorów. Pod Lublinem powstanie fabryka, gdzie pracę znajdzie 350 osób

  Wschodnia Polska przyciąga zagranicznych inwestorów. Pod Lublinem powstanie fabryka, gdzie pracę znajdzie 350 osób

  Wschód Polski przyciąga coraz więcej inwestorów. Jeszcze kilka lat temu planów inwestycyjnych nie miało tu ponad 80 proc. firm. Teraz fabryki lokują tu największe koncerny. Ruszyła właśnie budowa fabryki Varroc Lighting Systems w gminie Niemce pod Lublinem. Docelowo pracę znajdzie tam 350 osób, a inwestycja ma być gotowa w III kw. 2019 roku. - Braliśmy pod uwagę różne lokalizacje. To, co nas przyciągnęło, to wykwalifikowana kadra, dobra współpraca z władzami lokalnymi i korzystna lokalizacja - podkreśla Bartosz Mackford, dyrektor zakładu Varroc Lighting Systems.
 • Maspex finalizuje inwestycje o łącznej wartości 500 milionów zł

  Maspex finalizuje inwestycje o łącznej wartości 500 milionów zł

  Największe inwestycje prowadzone są w zakładach w Lublinie, Łowiczu i Olsztynku oraz w zagranicznych oddziałach Maspeksu - na Węgrzech, w Rumunii i w Czechach.
 • Lublin - na wtórnym rynku nieruchomości wciąż stabilnie

  Lublin - na wtórnym rynku nieruchomości wciąż stabilnie

  Rynek wtórny w Lublinie od dekady pozostaje stabilny cenowo - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Po gwałtownych wzrostach w latach 2006-2007 roczne wahania cen ustabilizowały się na poziomie średnio 152,6 zł/m2.
 • Lublin - nowe mieszkania lekko tanieją

  Po kilku latach wzrostów cen nowe mieszkania w Lublinie zaczęły lekko tanieć - wynika z danych NBP przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. W ciągu pierwszego półrocza br. deweloperzy obniżyli średnie ceny o 259 zł/m2. To wciąż niewielki spadek, jednak może on zwiastować dalsze obniżki w przyszłym roku, gdy dobiegnie końca program "Mieszkanie dla Młodych".
 • Stadion lekkoatletyczny w Lublinie po modernizacji

  Niespełna półtora roku trwał remont i modernizacja stadionu lekkoatletycznego w Lublinie, który oficjalnie oddano właśnie do użytku. Główną przyszłoroczną na nim imprezą będą lipcowe mistrzostwa kraju, a przetarciem akademickie mistrzostwa Polski w maju.
 • Lublin: Uruchomiono połączenie lotnicze z Kijowem

  Lublin: Uruchomiono połączenie lotnicze z Kijowem

  Lublin ma połączenie lotnicze z Kijowem. To szczególnie ważna informacja dla obywateli Ukrainy studiujących i pracujących w Polsce.
 • Wybuch butli z gazem w Lublinie. Trzy osoby ciężko poparzone

  Wybuch butli z gazem w Lublinie. Trzy osoby ciężko poparzone

  Siedem osób zostało rannych w wyniku wybuchu butli gazowej przy ulicy Majdanek w Lublinie. Jeden z mieszkańców groził, że wysadzi budynek i prawdopodobnie odkręcił butlę z gazem.
 • Lublin. Oskarżenie ws. bitej i przypalanej papierosem dziewczynki

  Lublin. Oskarżenie ws. bitej i przypalanej papierosem dziewczynki

  Prokuratura Okręgowa w Lublinie oskarżyła 22-letnią matkę i jej konkubenta o znęcanie się nad 2-letnią Amelią. Śledczy zarzucają również opiekunom zaniedbanie dziewczynki.
 • Euro 2017. Lublin gotowy na przyjęcie Polaków

  Euro 2017. Lublin gotowy na przyjęcie Polaków

  Na wielką piłkę ludzie czekają tu od lat, ale w piątek właśnie tam zwrócone będą oczy wszystkich polskich kibiców. W Lublinie o godz. 20.45 Polska zmierzy się ze Słowacją na inaugurację młodzieżowych mistrzostw Europy. - Jesteśmy zaszczyceni rolą gospodarza i organizatora ceremonii otwarcia - mówi Interii Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prasowa prezydenta Lublina.

Filmy - Lublin (4)

 • 16 uczestników blokady parady równości w Lublinie z zarzutami

  16 osób usłyszało prokuratorskie zarzuty po sobotnich zamieszkach w Lublinie. Dotyczą one napaści na policjantów i udziału w bójkach. Grupa uczestników rozwiązanej przez policję kontrmanifestacji towarzyszącej pierwszej w historii Lublina paradzie równości starła się z policjantami. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych. Zatrzymano łącznie 21 najbardziej agresywnych uczestników zajść. (TVN24/x-news)
 • Prezydent Lublina: Musi być zmienione prawo o zgromadzeniach

  „Musi być zmienione prawo o zgromadzeniach. Konstytucja mówi o wolności zgromadzenia, natomiast prawo doprecyzowuje. Mówi, że organ gminy wydaje – nie może - zakaz, jeżeli jest zagrożenie zdrowia życia lub mienia” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
 • Prezydent Lublina: Musi być zmienione prawo o zgromadzeniach

  „Musi być zmienione prawo o zgromadzeniach. Konstytucja mówi o wolności zgromadzenia, natomiast prawo doprecyzowuje. Mówi, że organ gminy wydaje – nie może - zakaz, jeżeli jest zagrożenie zdrowia życia lub mienia” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
 • "Nie odwołam wiecu w Lublinie"

  Dziś w Lublinie spotkamy się z Kaczyńskim i przypomnimy jego oszustwa. Kulturalnie wymienimy poglądy. Będzie policja i straż miejska - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Janusz Palikot. - Nie odwołam wiecu w Lublinie, nawet jeśli Komorowski poprosi.