Lśnienie

Artykuły - Lśnienie (9)

 • Słynna siekiera z filmu "Lśnienie" do kupienia na aukcji

  Słynna siekiera z filmu "Lśnienie" do kupienia na aukcji

  Ci, którzy oglądali "Lśnienie" Stanleya Kubricka, z pewnością będą pamiętać scenę, w której bohater grany przez Jacka Nicholsona niszczy drzwi siekierą. Teraz ta siekiera będzie do kupienia na aukcji. Cena wywoławcza to 45 tys. funtów (235 tys. zł). Osoba, która ją wylicytuje, drzewa raczej nią nie porąbie - rekwizyt jest bowiem wykonany z pianki poliuretanowej.
 • Powstanie serialowy spin-off "Lśnienia" Kubricka

  Powstanie serialowy spin-off "Lśnienia" Kubricka

  W maju tego roku ruszy nowa amerykańska platforma streamingowa HBO Max. Wśród oryginalnych produkcji, jakie się tam znajdą, będą trzy nowe seriale wyprodukowane przez J.J. Abramsa. Twórca „Zagubionych”, „Star Treka” i filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” stworzy je na mocy umowy podpisanej przez należącą do niego wytwórnię Bad Robot z koncernem WarnerMedia.
 • ​Potworny maraton horrorów w Cinema City

  ​Potworny maraton horrorów w Cinema City

  Już 31 października w sieci kin Cinema City w wybranych miastach w Polsce odbędzie się maraton horrorów. Jakie filmy czekają na kinomanów?
 • Ewan McGregor zagra w filmowej kontynuacji "Lśnienia"

  Ewan McGregor zagra w filmowej kontynuacji "Lśnienia"

  Dobra wiadomość dla fanów prozy Stephena Kinga. Powieść "Doktor Sen", kontynuacja kultowego "Lśnienia", zostanie zekranizowana. Głównego bohatera ma zagrać Ewan McGregor.
 • Słynne filmy: Tego mogliście nie zauważyć

  Słynne filmy: Tego mogliście nie zauważyć

  Wydaje się, że niektóre filmy znamy tak dobrze, że niczym nas już nie zaskoczą. Kino jest jednak tak piękne, że utalentowani twórcy potrafią "przemycić" w swoich dziełach ukryte znaczenia albo odniesienia do swoich poprzednich filmów (w Ameryce nazywa się to "Easter Eggs", czyli "Wielkanocne jaja"). Oto kilka filmów, które są wyrazistymi przykładami tego, że nie wszystko jest takie, jakie wydaje się być na pierwszy rzut oka.
 • Off Plus Camera: Kino w kinie

  Off Plus Camera: Kino w kinie

  Pokazywany w sekcji Odkrycia na festiwalu Off Plus Camera dokument Rodneya Aschera "Pokój 237" to jeden z ambitniejszych filmów o filmie w historii kina. Przy okazji - manifest postmodernistycznej kinofilii.
 • Chcesz schudnąć, oglądaj horrory

  Chcesz schudnąć, oglądaj horrory

  Chcesz schudnąć, to włącz telewizor i zacznij oglądać film grozy. Według brytyjskiego badacza, aby spalić tyle samo kalorii, ile podczas półgodzinnego marszu, wystarczy spocząć na kanapie i obejrzeć horror lub thriller.
 • Będzie sequel "Lśnienia"!

  Będzie sequel "Lśnienia"!

  Stephen King zelektryzował fanów horrorów oznajmiając rozpoczęcie pracy nad sequelem swojej najsłynniejszej książki - "Lśnienia".
 • "Lśnienie": CZOŁÓWKA

  Tytuł polski: „Lśnienie” Tytuł oryginalny: „The Shining” Gatunek: horror Reżyseria: Stanley Kubrick Scenariusz: Diane Johnson, Stephen King, Stanley Kubrick Zdjęcia: John Alcott Scenografia: Roy Walker Kostiumy: Milena Canonero Montaż: Ray Lovejoy Muzyka: Wendy Carlos, Rachel Elkind W filmie wykorzystano utwory: Béli Bartóka György Ligetiego Krzysztofa