LPR

Synonimy:
Liga Polskich Rodzin,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - LPR (825)

 • 21 kwietnia 2001 r. Środowiska narodowe zdecydowały o utworzeniu Ligi Polskich Rodzin

  21 kwietnia 2001 r. Środowiska narodowe zdecydowały o utworzeniu Ligi Polskich Rodzin

  Decyzję o powołaniu nowej prawicowej partii politycznej podjęto na posiedzeniu Zarządu Głównego Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego. Do połączenia środowisk Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego i Stronnictwa Narodowego doszło 5 maja 2001, podczas nadzwyczajnego Kongresu Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego, który przekształcił się w I Kongres Ligi Polskich Rodzin. Rada Naczelna Stronnictwa Narodowego poparła utworzenie LPR, chociaż parę miesięcy później część działaczy powróciła do działalności w ramach Stronnictwa Narodowego.
 • Ratownicy z LPR oburzeni wywiadem nt. identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej

  Ratownicy z LPR oburzeni wywiadem nt. identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej

  Zespół ratowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który uczestniczył w identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej wyraził oburzenie wywiadem, jakiego udzielił jeden z lekarzy tego zespołu. Tajemnica zawodowa nakazuje milczenie - napisali w oświadczeniu.
 • Lekarz LPR: Wiedziałem, że będą ekshumacje

  Lekarz LPR: Wiedziałem, że będą ekshumacje

  Byłem jak w amoku. Spaliśmy tam po godzinie, po dwie. Rodziny w ogóle nie spały - ujawnia w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" Dymitr Książek, lekarz LPR, który towarzyszył rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej w Moskwie. - W trumny wsadzano czarne worki. Nikt jednak nie sprawdzał, co w nich jest - podkreśla.
 • Czas na nowego Romana

  Czas na nowego Romana

  Roman Giertych, nacjonalistyczny i homofobiczny demon, wróg Gombrowicza i alternatywnej młodzieży, stał się nagle dobry. Jest kolegą Donka i Radka. Czas na nowego Romana. Czas na Times New Roman.
 • Krzysztof Bosak trendsetter modowy

  Krzysztof Bosak trendsetter modowy

  No proszę. Nieco już zapomniany Krzysztof Bosak (kiedyś w LPR), całkiem nieźle (jak twierdzą damy) wyglądający rycerz Niepodległej, naprawdę lubi nieźle wyglądać. Na swoim koncie twitterowym wieszczy, co będą nosili eleganccy panowie "z gustem i pieniędzmi" następnej zimy.
 • Z kasy LPR wyprowadzono 2 mln zł

  Z kasy LPR wyprowadzono 2 mln zł

  Prokuratura zarzuca byłemu głównemu księgowemu LPR wyprowadzenie z kasy nawet 2 mln zł - ujawnia "Rzeczpospolita".
 • Dorn: Kaczyński jako premier nie zbierał "haków"

  Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, by Jarosław Kaczyński jako premier zbierał lub namawiał do zbierania materiałów kompromitujących konkurencję polityczną albo żeby namawiał do takich działań organa ścigania - zeznał w sądzie Ludwik Dorn.
 • Święczkowski i Kamiński: Kaczyński nie zbierał "haków"

  Święczkowski i Kamiński: Kaczyński nie zbierał "haków"

  Jarosław Kaczyński nigdy jako premier nie zbierał "haków" na polityków - zeznali w sądzie b. szef CBA Mariusz Kamiński i b. szef ABW Bogdan Święczkowski. Są oni świadkami w procesie wytoczonym przez Kaczyńskiego b. koalicjantowi Romanowi Giertychowi.
 • Jarosław Kaczyński

  Jarosław Kaczyński

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński na start w tegorocznych wyborach prezydenckich zdecydował się po śmierci brata bliźniaka, prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem.
 • Marek Jurek

  Marek Jurek

  Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczypospolitej, były marszałek Sejmu, w tegorocznych wyborach prezydenckich po raz pierwszy ubiega się o urząd prezydenta.

Filmy - LPR (10)

 • RMF: Linczowany przez media

  Dziś w programie Kontrwywiad RMF FM gościł były wicepremier Roman Giertych.
 • Rozejście z premierem

  - Moje rozejście się z panem premierem nie ma związku z MEN - powiedział w czwartek wicepremier Roman Giertych.
 • Zmiany w kanonie lektur

  Roman Giertych podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji odpierał ataki prasy, która zarzuca my wyrzucenie z listy lektur m.in. F. Dostojewskiego. Giertych broni swojej decyzji, ale podkreśla, że konsultacje z nauczycielami dopiero się zaczęły.
 • Podtrzymana obietnica

  Roman Giertych podtrzymuje swoją obietnicę dotyczącą przyszłorocznych podwyżek dla nauczycieli w wysokości 5 proc. + inflacja. Zagwarantował również, że będzie się starł o wyższą podwyżkę - w wysokości 10 -12,3 proc. Jednak przed spotkaniem z premierem nie może tego obiecać.