LPP SA

Artykuły - LPP SA (698)

 • LPP wchodzi do Opera Office w Gdańsku

  LPP SA, jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, właściciel marek Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay, wynajęła blisko 2 400 m kw. w nowoczesnym biurowcu Opera Office w Gdańsku należącego do Benson Elliot i Sharow Capital i tym samym całkowicie dopełniła portfolio najemców. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest JLL.
 • LPP wyda 400 mln zł na budowę centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim

  LPP wyda 400 mln zł na budowę centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim

  Grupa LPP wybuduje nowe centrum dystrybucyjne na terenie gminy Brześć Kujawski. Inwestycja o wartości blisko 400 mln zł pozwoli na podwojenie obecnej powierzchni magazynowej firmy - podało LPP.
 • Lipiec nie przegrzał gospodarki

  Lipiec nie przegrzał gospodarki

  Przeciętny Polak jest nieco bogatszy niż Litwin, cztery razy biedniejszy niż Grek i dwadzieścia razy biedniejszy od Szwajcara. Naprawdę biednie wypadamy względem najzamożniejszych Europejczyków. Przeciętny Szwajcar zgromadził średnio majątek o łącznej wartości 407,2 tys. dolarów. To blisko dwadzieścia razy więcej niż Polak.
 • Polska firma koryguje plany inwestycyjne w Rosji

  Polska firma koryguje plany inwestycyjne w Rosji

  Polska spółka odzieżowa LPP zamierza zmniejszyć swoje inwestycje w Rosji i na Ukrainie. Jak informuje agencja ITAR - TASS - powodem jest znaczne osłabienie rosyjskiego rubla i ukraińskiej hrywny, wynikające z kryzysu ukraińskiego.
 • Polskie spółki uciekają do rajów podatkowych

  Polskie spółki uciekają do rajów podatkowych

  Uproszczenie podatków to jedyny sposób na zatrzymanie w Polsce dużych przedsiębiorstw, takich jak LPP. Spółka przeniosła prawa do swoich marek - Reserved, Mohito i House - na Cypr i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czym wywołała oburzenie wśród części klientów. W takim działaniu nie ma jednak nic nielegalnego, a optymalizacja podatkowa opłaca się średnim i dużym przedsiębiorstwom.
 • Prof. K. Rybiński: LPP musiała skorzystać z raju podatkowego

  Prof. K. Rybiński: LPP musiała skorzystać z raju podatkowego

  Aby sprostać globalnej konkurencji, polska firma odzieżowa LPP musi działać jak inne korporacje, czyli korzystać z rajów podatkowych - prof. Krzysztof Rybiński broni bojkotowanej przez klientów firmy. Prawo powinno zostać zmienione na poziomie całej Unii Europejskiej.
 • Ministerstwo finansów chce ukrócić uciekanie do rajów podatkowych

  Firmy nie przestaną szukać oszczędności podatkowych - ocenia doradca podatkowy Michał Roszkowski. Ministerstwo finansów przedstawiło rządowi klauzulę o unikaniu podatków. Ma ona ukrócić uciekanie spółek do rajów podatkowych, pod groźbą wysokich kar finansowych.
 • Wood&Co. podwyższa cenę docelową dla LPP do 10,6 tys. zł

  Wood&Co. podwyższa cenę docelową dla LPP do 10,6 tys. zł

  Analitycy Wood&Company, w raporcie z 9 stycznia, podwyższyli cenę docelową dla akcji LPP do 10 600 zł z 7900 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "kupuj". Raport został przygotowany przy kursie 8765 zł.
 • LPP zwiększa zysk i sieć sklepów

  Zysk netto grupy LPP, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w trzecim kwartale 2013 roku wyniósł 110,5 mln zł wobec 94,2 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Wynik okazał się być o 12 proc. niższy od konsensusu zakładającego zysk na poziomie 125,5 mln zł.
 • LPP uruchamia nowe sklepy i stawia na internet

  LPP uruchamia nowe sklepy i stawia na internet

  W salonach Reserved w pierwszym półroczu zrealizowano sprzedaż na poziomie 894,4 mln zł, a w placówkach Cropp Town 294,9 mln zł. Sprzedaż w sklepach House wyniosła 226,3 mln zł, w sklepach Mohito 191 mln zł, natomiast w salonach Sinsay 15 mln zł. LPP liczy, że w ciągu najbliższych miesięcy sfinalizuje umowy w krajach arabskich.