LPG

Artykuły - LPG (256)

 • Nie będzie boomu na pojazdy z instalacjami LPG. Opłata emisyjna to za mało, by doprowadzić do przełomu

  Nie będzie boomu na pojazdy z instalacjami LPG. Opłata emisyjna to za mało, by doprowadzić do przełomu

  Uchwalona niedawno opłata za paliwa ma służyć rozwojowi transportu niskoemisyjnego. Oficjalnie nie powinna spowodować wzrostu cen benzyn i oleju napędowego. Jednak eksperci nie są zgodni, czy rzeczywiście tak się stanie. Niezależnie od rozwoju sytuacji, nowa danina nie wywoła wielkiej rewolucji na rynku pojazdów z LPG. Ten od lat stopniowo rośnie, głównie ze względu na obawy przed coraz droższymi tradycyjnymi paliwami na stacjach. Tymczasem po naszych drogach jeździ już ponad 3 mln samochodów wyposażonych w instalacje autogazu. Zwiększa się też zużycie tego produktu. W ubiegłym roku o 7 proc.
 • Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje w reakcji na informacje, że Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów po tym, jak Bahrajn oskarżył Iran o podpalenie ropociągu łączącego ten kraj z Arabią Saudyjską - podają maklerzy.
 • Prezes PGNiG - nie zawrzemy niekorzystnej umowy na import gazu z USA

  Prezes PGNiG - nie zawrzemy niekorzystnej umowy na import gazu z USA

  Bardzo życzliwie patrzymy na partnerów amerykańskich, którym jesteśmy w stanie bardzo poważnie pomóc otwierając im rynek na gaz - zapowiedział PAP prezes PGNiG Piotr Woźniak. Dodał jednak, że taki kontrakt musi być dla PGNiG opłacalny.
 • Będziemy się targować z Amerykanami

  Będziemy się targować z Amerykanami

  Jeżeli chcielibyśmy przyjąć oferowaną przez Amerykanów cenę za gaz, to moglibyśmy jutro podpisać umowę, ale my chcemy się potargować - zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski w piątek w Grodnie (Zachodniopomorskie).
 • Polska liczy na strategiczny sojusz z Katarem

  Polska liczy na strategiczny sojusz z Katarem

  Trwa wizyta emira Kataru w Polsce. Przy okazji w Warszawie odbywa się Katarsko-Polskie Forum Gospodarcze. Minister ekonomii i handlu Kataru Ahmed Bin Jassim Bin Mohamed al-Thani podczas otwarcia powiedział, że Polska i jego kraj mają wiele wspólnego.
 • KE dofinansuje terminal w Zatoce Gdańskiej

  KE dofinansuje terminal w Zatoce Gdańskiej

  Unia Europejska dofinansuje kwotą ponad miliona euro studium wykonalności małego terminala LNG w porcie w Gdańsku - poinformowała w poniedziałek Komisja Europejska. Komisja Europejska poinformowała, że wsparcie ma wynieść nieco ponad milion euro, czyli 60 procent szacowanych kosztów.
 • Miliony naszych odbiorców drożej zapłaci za gaz

  Miliony naszych odbiorców drożej zapłaci za gaz

  W kwietniu polskich konsumentów czeka blisko 2-procentowa podwyżka. URE zatwierdził w ubiegłym tygodniu nową taryfę dla spółki PGNiG, z której usług korzysta blisko 7 mln odbiorców.
 • Masz LPG, pamiętaj o benzynie!

  Masz LPG, pamiętaj o benzynie!

  Myli się ten, kto sądzi, że w zimie problem wywołany paliwem będą mieć wyłącznie właściciele samochodów z silnikami wysokoprężnymi.
 • Tyle zapłacisz za paliwo w 2017 r. Dobra zmiana lepsza od czasów PO? Zobacz, kiedy było najdrożej

  Tyle zapłacisz za paliwo w 2017 r. Dobra zmiana lepsza od czasów PO? Zobacz, kiedy było najdrożej

  Koniec starego roku i początek nowego 2017 nie dają kierowcom powodów do radości. Eksperci mówią o podwyżkach cen benzyny i oleju napędowego. A ile będzie kosztować LPG?
 • Jak dobrze kupić auto używane z gazem LPG

  Jak dobrze kupić auto używane z gazem LPG

  Używany samochód z zamontowaną już instalacją gazową to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się oszczędnościami od momentu nabycia pojazdu.