LPG

Artykuły - LPG (253)

 • Od 2020 roku może zdrożeć paliwo lotnicze i gaz LPG

  Od 2020 roku może zdrożeć paliwo lotnicze i gaz LPG

  Senacka komisja budżetu i finansów publicznych odrzuciła wczoraj poprawkę, która kolejny raz przesuwała obowiązek stosowania elektronicznych dokumentów dostawy w akcyzie. Brak tej regulacji wprowadzających takie odroczenie może oznaczać, że od 1 stycznia 2020 r. zdrożeje wiele wyrobów akcyzowych.
 • MF planuje objąć monitoringiem kolejne przewozy

  MF planuje objąć monitoringiem kolejne przewozy

  Objęcie monitoringiem przewozów, m.in. oleju opałowego i LPG, wdrożyć rozwiązanie pozwalające wykrywać podmioty przyczyniające się do powstawania zatorów płatniczych zapowiedział pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch.
 • TDT ostrzega: Alarmujący stan butli z gazem LPG

  TDT ostrzega: Alarmujący stan butli z gazem LPG

  Rdza, wgięcia, uszkodzenia kołnierzy ochronnych, brak ważnych badań okresowych i tabliczek znamionowych - tak wygląda stan części butli z gazem LPG. Kontrola przeprowadzona przez Transportowy Dozór Techniczny wykazała również alarmujące uchybienia, braki oraz lekceważenie prawa w rozlewniach gazu.
 • Podpis prezydenta pod zerową akcyzą na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony gaz ziemny

  Podpis prezydenta pod zerową akcyzą na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony gaz ziemny

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o akcyzie i Prawa celnego, przewidującą wprowadzenie zerowej stawki akcyzą na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony gaz ziemny (LNG), jeżeli zostaną one przeznaczone do napędu silników spalinowych - poinformowała w tym tygodniu Kancelaria Prezydenta. Zmiany nie dotyczą jednak gazu LPG wykorzystywanego do napędu samochodów osobowych.
 • Nie będzie boomu na pojazdy z instalacjami LPG. Opłata emisyjna to za mało, by doprowadzić do przełomu

  Nie będzie boomu na pojazdy z instalacjami LPG. Opłata emisyjna to za mało, by doprowadzić do przełomu

  Uchwalona niedawno opłata za paliwa ma służyć rozwojowi transportu niskoemisyjnego. Oficjalnie nie powinna spowodować wzrostu cen benzyn i oleju napędowego. Jednak eksperci nie są zgodni, czy rzeczywiście tak się stanie. Niezależnie od rozwoju sytuacji, nowa danina nie wywoła wielkiej rewolucji na rynku pojazdów z LPG. Ten od lat stopniowo rośnie, głównie ze względu na obawy przed coraz droższymi tradycyjnymi paliwami na stacjach. Tymczasem po naszych drogach jeździ już ponad 3 mln samochodów wyposażonych w instalacje autogazu. Zwiększa się też zużycie tego produktu. W ubiegłym roku o 7 proc.
 • Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje w reakcji na informacje, że Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów po tym, jak Bahrajn oskarżył Iran o podpalenie ropociągu łączącego ten kraj z Arabią Saudyjską - podają maklerzy.
 • Prezes PGNiG - nie zawrzemy niekorzystnej umowy na import gazu z USA

  Prezes PGNiG - nie zawrzemy niekorzystnej umowy na import gazu z USA

  Bardzo życzliwie patrzymy na partnerów amerykańskich, którym jesteśmy w stanie bardzo poważnie pomóc otwierając im rynek na gaz - zapowiedział PAP prezes PGNiG Piotr Woźniak. Dodał jednak, że taki kontrakt musi być dla PGNiG opłacalny.
 • Będziemy się targować z Amerykanami

  Będziemy się targować z Amerykanami

  Jeżeli chcielibyśmy przyjąć oferowaną przez Amerykanów cenę za gaz, to moglibyśmy jutro podpisać umowę, ale my chcemy się potargować - zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski w piątek w Grodnie (Zachodniopomorskie).
 • KE dofinansuje terminal w Zatoce Gdańskiej

  KE dofinansuje terminal w Zatoce Gdańskiej

  Unia Europejska dofinansuje kwotą ponad miliona euro studium wykonalności małego terminala LNG w porcie w Gdańsku - poinformowała w poniedziałek Komisja Europejska. Komisja Europejska poinformowała, że wsparcie ma wynieść nieco ponad milion euro, czyli 60 procent szacowanych kosztów.
 • Miliony naszych odbiorców drożej zapłaci za gaz

  Miliony naszych odbiorców drożej zapłaci za gaz

  W kwietniu polskich konsumentów czeka blisko 2-procentowa podwyżka. URE zatwierdził w ubiegłym tygodniu nową taryfę dla spółki PGNiG, z której usług korzysta blisko 7 mln odbiorców.