loty kosmiczne

Artykuły - Loty kosmiczne (40)

Filmy - Loty kosmiczne (3)

  • Rozwija się polski przemysł kosmiczny

    Polska chce mocniej zaangażować się w przemysł kosmiczny poprzez rozwój współpracy międzynarodowej w ramach członkostwa w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Rozstrzygnięto już pierwszy konkurs dla polskich podmiotów na rozwój zaawansowanych technologii kosmicznych i ich zastosowania w gospodarce. Dziś podpisanych zostanie pierwszych osiem kontraktów. - W tym konkursie wnioski zgłoszone przez polskie firmy zostały w większości pozytywnie zaopiniowane. Ponad połowa, to jest 35 wniosków, zostało przyjętych. Tyle też kontraktów zostanie podpisanych – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Grażyna Henclewska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.
  • UE wyda miliardy euro na podbój kosmosu!

    Unia Europejska staje do kosmicznego wyścigu, w którym jej rywalami są takie potęgi, jak USA ze słynną NASA, Rosja i Chiny. Sztandarowe projekty to Galileo, czyli europejski system nawigacji satelitarnej, a także GMES - europejski system monitorowania Ziemi. Polityka kosmiczna UE pochłonie miliardy euro. Czy ta inwestycja się opłaci?
  • Zobacz, jak wygląda przyszłość!

    NATO Channel: W Instytucie von Karmana w Belgii najśmielsze marzenia naukowców stają się rzeczywistością. Pracujący w nim specjaliści badają wybrane zjawiska naukowe i ich zastosowanie w aeronautyce i przemyśle kosmicznym.