loty

Artykuły - Loty (263)

Filmy - Loty (12)

 • Odmrażanie ruchu lotniczego. Loty krajowe zostaną wznowione od 1 czerwca

  Najprawdopodobniej od 1 czerwca w Polsce zostaną wznowione loty krajowe, a od 15 czerwca być może będziemy mogli polecieć za granicę. O tym, jak będą wyglądały podróże lotniczych, opowiedział Dominik Punda, plot liniowy i instruktor lotnictwa. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Tanie loty nie podcinają skrzydeł przewoźnikom autokarowym. Sieć połączeń się rozwija

  Jeszcze do niedawna podróż autokarem kojarzyła nam się głównie z niewygodą oraz nudą. W ostatnim czasie sytuacja znacznie się polepszyła i Polacy wybierają ten środek transportu nie tylko z przymusu lub w przypadku krótkiej trasy.
 • Tysiące osób mogą starać się o odszkodowanie

  Ryanair odwołał setki lotów. Według oficjalnych informacji chodzi o poprawienie punktualności. Nieoficjalnie mówi się o tym, że konkurencja podkupiła ponad 100 pilotów. Poszkodowani zostali również pasażerowie lecący z i do Polski. W najbliższych dniach anulowano loty do Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Warszawy i Lublina. Szacuje się, że tylko w Polsce ucierpi około 19 tysięcy pasażerów. (TVN24/x-news)
 • W 2017 roku flotę Enter Air uzupełnią nowe samoloty. Dzięki nim przewoźnik będzie mógł latać dalej i częściej

  Kwota blisko 98 milionów złotych, którą Enter Air pozyskał w grudniowym IPO, posłuży przede wszystkim do rozbudowy i modernizacji posiadanej floty samolotów. Umowa z Boeingiem zakłada, że począwszy od 2017 roku, dostarczane będą dwie nowe maszyny rocznie. Dzięki temu możliwości przewozowe spółki znacznie się zwiększą. Nowe maszyny mogą bowiem pozostawać w powietrzu nawet o 6–8 godzin dłużej niż obecnie posiadane samoloty i są przy tym znacznie oszczędniejsze. – Wejście na giełdę miało na celu pozyskanie środków na nowe samoloty. Po trzech latach negocjacji dostaliśmy bardzo atrakcyjną ofertę bezpośrednio od producenta samolotów, czyli od Boeinga. I właśnie w samoloty będziemy inwestować – tłumaczy Andrzej Kobielski, członek zarządu ds. handlowych w spółce Enter Air. Enter Air, który zadebiutował na warszawskiej giełdzie 14 grudnia 2015 roku, pozyskał ze sprzedaży akcji blisko 100 mln złotych. Środki uzyskane z emisji mają na celu przede wszystkim rozbudowę i modernizację posiadanej floty samolotów. Koncern Boeing zobowiązał się do dostarczenia pierwszych dwóch maszyn dla polskiego przewoźnika już w 2017 roku. Współpraca zakłada, że w kolejnych latach Enter Air będzie otrzymywał co roku kolejne dwa samoloty. – Te samoloty mają szanse zwiększyć nasze przychody m.in. dlatego, że jest to kompletnie nowa technologia. Są to samoloty, które powstawały w ostatniej dekadzie. Te, którymi latamy w tej chwili i które są najpopularniejszymi samolotami na świecie, powstawały 20 czy 30 lat temu – tłumaczy Andrzej Kobielski.