Lotus

Artykuły - Lotus (128)

 • Elektryczny supersamochód Lotusa wyprzedał się w rekordowym tempie

  Elektryczny supersamochód Lotusa wyprzedał się w rekordowym tempie

  Lotus Evija to w pełni elektryczny hypercar, który został wyceniony na kwotę 2.6 milionów dolarów. Choć kwota ta przyprawia o ból głowy, to chętnych na pojazd nie brakuje.
 • Aż dwa nowe Lotusy w Genewie!

  Aż dwa nowe Lotusy w Genewie!

  Na zbliżającym się wielkimi krokami salonie w Genewie nie zabraknie Lotusa. Przedstawiciele brytyjskiej marki potwierdzili, że na imprezie zaprezentowane zostaną aż dwa nowe modele.
 • Formuła 1 - Renault przejmuje Lotusa

  Formuła 1 - Renault przejmuje Lotusa

  Francuski team wystartuje w Formule 1 już od przyszłorocznego sezonu.
 • Lotus 3-Eleven. Ten samochód upokorzy Ferrari i Porsche!

  Lotus 3-Eleven. Ten samochód upokorzy Ferrari i Porsche!

  Lotus stopniuje napięcie przed debiutem swojego najnowszego modelu zaprojektowanego z myślą o coraz popularniejszych na zachodzie Europy "track day’s".
 • Japończycy pokochali Lotusa

  Japończycy pokochali Lotusa

  Pracownicy Lotusa mają powody do radości. Brytyjczycy poinformowali właśnie, że z fabryki firmy w Hethel wyjechał tysięczny egzemplarz modelu Exige S.
 • Lotus w tarapatach. Kolejny rok strat

  Lotus w tarapatach. Kolejny rok strat

  Nowy prezes marki Lotus - Jean-Marc Gales - zdradził kilka z założeń swojego planu mającego na celu przywrócenie rentowności firmy. Fani marki mogą mieć powody do radości. Pracownicy - niekoniecznie...
 • Nowy szef Lotus F1

  Nowy szef Lotus F1

  ​Gerard Lopez został szefem teamu Formuły 1 Lotus. 42-letni Luksemburczyk, który jest też współwłaścicielem zespołu, zastąpił na tym stanowisku Francuza Erika Boulliera.
 • Kierowca testowy Lotusa zostaje w zespole

  Kierowca testowy Lotusa zostaje w zespole

  Mistrz świata wyścigowej serii GP 2 Włoch Davide Valsecchi będzie w sezonie 2013 kierowcą testowym malezyjskiego teamu Lotus, w którym podstawowymi zawodnikami są Fin Kimi Raikkonen i Francuz Romain Grosjean.
 • Lotus opuścił Barcelonę

  Lotus opuścił Barcelonę

  Team Lotus nie weźmie udziału w dalszych testach na torze Catalunya w Barcelonie. Powodem rezygnacji są kłopoty techniczne z podwoziem.
 • Lotus przed Red Bull Racing na testach w Jerez

  Lotus przed Red Bull Racing na testach w Jerez

  Romain Grosjean przejechał najszybsze okrążenie toru w Jerez w przedostatnim dniu przedsezonowych testów w Andaluzji. Szybszy od Francuza był tylko Nico Rosberg z Mercedes.GP, ale Niemiec jechał w bolidzie z ubiegłego roku.

Filmy - Lotus (2)

 • Najszybsze samochody świata i niesamowite prędkości

  Może nie jest to idealny sposób na relaks dla każdego, ale dla członków Atlanta Motorsports Park to czysta rozkosz. Dyrektor klubu Jeremy Porter oparł swoją działalność na haśle: "Po co kupować szybkie auto, jeśli nie można nim szybko jechać". - Pomysł narodził się z mojego pragnienia stworzenia miejsca, gdzie można jeździć szybko, bezpiecznie i legalne – mówi Porter. - 75 procent naszych członków nigdy nie było na torze. To są ludzie, którzy po prostu chcą poczuć swoje auta i cieszyć się nimi w kontrolowanym środowisku. Ale takich samochodów nie znajdziecie na podjeździe sąsiada. Ferrari F430 Scuderia, McLaren MP4-12C czy Lotus Exige S240. William Staab jest członkiem-założycielem Atlanta Motorsports Park i właścicielem Corvetty Z06. - Zawsze chciałem jeździć szybko - mówi. - Niestety, nie można tego robić na drogach publicznych, to byłoby głupie. Może w młodości jeździliśmy zbyt szybko motocyklami… Dlatego kiedy kilka lat temu pojawiła się okazja, żeby stworzyć takie miejsce jak to, wiedziałem, że warto – dodaje. David Wert jest właścicielem Lotusa Exige S240. - Tutaj jest jak w niebie - mówi. - To jest miejsce, gdzie możesz spotkać podobnie myślących ludzi. Wszyscy tutaj to pasjonaci samochodów i przebywanie z nimi jest super – dodaje. W ciągu niespełna dwóch lat od momentu, kiedy tor stał się w pełni funkcjonalny, pojawiło się wielu kolekcjonerów, którzy chcą czegoś więcej niż tylko pokazać swoje drogie zabawki. Liczba członków wzrosła do 322 i właśnie rozpoczęła się budowa40 dodatkowych garaży. Ale członkostwo nie jest tanie. Opłata inicjacyjna wynosi… 40 tys. dolarów.
 • To nie samochód dla każdego!

  W Warszawie odbyła się przedpremierowa prezentacja nowego Lotusa Exige S. O samochodzie i nie tylko - rozmawiamy z Marcinem Dąbrowskim, CEO Lotus Warszawa.