Lotos S.A.

Artykuły - Lotos S.A. (628)

 • Inwestorzy grają pod przyszłą transakcję

  Inwestorzy grają pod przyszłą transakcję

  Eksperci rynkowi oceniają, że kurs Orlenu może się dalej osłabiać, w przeciwieństwie do notowań Lotosu czy PGNiG. Inwestorzy giełdowi będą liczyć na korzystny parytet wymiany akcji bądź możliwie wysoką cenę w wezwaniu na Lotos i PGNiG w ewentualnej przyszłej transakcji.
 • Orlen ma już wyniki analiz Komisji Europejskiej

  Orlen ma już wyniki analiz Komisji Europejskiej

  Orlen otrzymał wyniki analiz Komisji Europejskiej dotyczących przejęcia Lotosu. Teraz płocki koncern złoży propozycję środków zaradczych. Spółka liczy, że ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi do połowy roku. Liczy na pozytywną decyzję.
 • Agata S.A. i państwowi giganci wspierają walkę z koronawirusem

  Agata S.A. i państwowi giganci wspierają walkę z koronawirusem

  Coraz więcej polskich firm wspiera walkę z koronawirusem. Niektóre, jak PKN Orlen, Lotos, Totalizator Sportowy, Grupa Azoty czy Agata SA, wykładają gotówkę, inne, na przykład KGHM, udostępniają swoją infrastrukturę i oferują wsparcie rzeczowe.
 • Jak rodzina Haidarów z Grupą Lotos handlowała

  Jak rodzina Haidarów z Grupą Lotos handlowała

  ​Gdański koncern naftowy musiał dopłacić ponad 30 mln zł podatku VAT. Wszystko dlatego, że administracja skarbowa zakwestionowała rozliczenia podatkowe spółki HBS, która w latach 2014-2016 dostarczała Lotosowi biokomponenty. Na czele rady nadzorczej tego podmiotu stał obecny poseł Koalicji Obywatelskiej Riad Haidar - donosi w środowym wydaniu tygodnik "Gazeta Polska".
 • Daniel Obajtek: Orlen z Lotosem na ostatniej prostej

  Daniel Obajtek: Orlen z Lotosem na ostatniej prostej

  Orlen chce jak najszybciej sfinalizować zakup Lotosu i Energi. Negocjacje z Komisją Europejską są na ostatniej prostej. Za około dwa miesiące spółka wybierze też partnera do budowy morskiej farmy wiatrowej. Proces przeciąga się, bo w grę wchodzi szersza współpraca, również przy innych projektach w obszarze OZE - mówi w wywiadzie dla Interii prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
 • "Rzeczpospolita": Firmy szybsze niż PKB

  "Rzeczpospolita": Firmy szybsze niż PKB

  Przychody 2000 największych przedsiębiorstw w Polsce rosną ponad dwa razy szybciej od całej gospodarki - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
 • Lotos: RN odwołała z zarządu prezesa Mateusza Bonca

  Lotos: RN odwołała z zarządu prezesa Mateusza Bonca

  Rada nadzorcza Lotosu odwołała z zarządu spółki prezesa Mateusza Bonca; funkcję prezesa powierzyła Jarosławowi Wittstockowi, dotychczasowemu wiceprezesowi ds. korporacyjnych - poinformowała w piątek w komunikacie spółka.
 • Krajowe firmy paliwowe nie panikują

  Krajowe firmy paliwowe nie panikują

  Krajowe firmy działające w branży naftowej obserwują rynek ropy. Orlen zapewnia, że wciąż dywersyfikuje dostawy surowca. Lotos tłumaczy, że zaopatruje się w znacznej mierze w ropy typu Urals i nie ma kontraktów na surowiec saudyjski. Z kolei Serinus zastanawia się nad wpływem wyższych cen ropy na kondycję światowej gospodarki.
 • Lotos, PKN Orlen i Skarb Państwa zawarły porozumienie dot. akcji Lotosu

  Lotos, PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały porozumienie dotyczące realizacji transakcji zakupu akcji Lotosu przez PKN Orlen od Skarbu Państwa - poinformował w poniedziałkowym komunikacie PKN Orlen.
 • Premier o ewentualnej fuzji Orlenu z Lotosem

  Premier o ewentualnej fuzji Orlenu z Lotosem

  Potężne koncerny, które są wielokrotnie większe od potencjalnie połączonego Orlenu z Lotosem, funkcjonują sobie bez przeszkód i mają pozycje daleko bardziej monopolistyczną, dominującą niż połączony Orlen i Lotos - zapowiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

Filmy - Lotos S.A. (2)

 • Orlen i Lotos tworzą fikcję wokół opłaty emisyjnej: zapłacą konsumenci

  Orlen i Lotos zapewniają, że konsumenci nie odczują planowanego przez rząd wprowadzenia opłaty emisyjnej, ponieważ ceny paliw nie ulegną zmianie. Trudno uwierzyć, bo jeżeli nie konsumenci, to kto? Odpowiedź jest taka: wszyscy podatnicy.
 • Połączenie Lotosu z Orlenem niemożliwe

  Zdaniem wiceministra skarbu Pawła Tamborskiego doniesienia o możliwym połączeniu koncernów paliwowych to tylko spekulacje. Na razie ministerstwo nie bierze pod uwagę takiego rozwiązania.