lotos

Artykuły - Lotos (1527)

 • Lotos chce zarobić przy budowie morskich farm wiatrowych

  Lotos chce zarobić przy budowie morskich farm wiatrowych

  Lotos w tym roku planuje wydać na inwestycje 1,3-1,4 mld zł. Dla porównania rok wcześniej grupa wyłożyła 842 mln zł. Koncern chce inwestować w wydobycie, produkcję, ale też w technologie wodorowe. Od marca spółka dokonuje przeglądu projektów i zamierza wybrać te, które poprawią efektywność grupy. Lotos zapowiada też, że chce zaistnieć w łańcuchu dostaw dla morskich farm wiatrowych.
 • Lotos pod kreską przez koronawirusa

  Lotos pod kreską przez koronawirusa

  Pandemia koronawirusa obciążyła wyniki Lotosu za pierwsze półrocze. Firma zanotowała stratę netto na poziomie 1,4 mld zł, podczas gdy rok wcześniej miała zysk na poziomie 673 mln zł. Przychody zmniejszyły się o blisko 30 proc. Mimo kryzysu wykorzystanie mocy w gdańskiej rafinerii było prawie maksymalne, podczas gdy w większości tego typu zakładów doszło do cięć produkcji.
 • Lotos zapowiada zwiększenie wydobycia

  Lotos zapowiada zwiększenie wydobycia

  Lotos zakłada, że wydobycie węglowodorów w grupie w przyszłym roku wzrośnie dzięki zwiększonej produkcji w Norwegii oraz na Bałtyku. Spółka analizuje też kolejne projekty pod kątem ewentualnych przejęć.
 • Orlen i KE zastosowały procedurę "zatrzymania zegara" w sprawie przejęcia Lotosu

  Orlen i KE zastosowały procedurę "zatrzymania zegara" w sprawie przejęcia Lotosu

  PKN Orlen i Komisja Europejska zdecydowały się na zastosowanie procedury "zatrzymania zegara" w negocjacjach dotyczących zgody na przejęcie przez płocki koncern Grupy Lotos - poinformował we wtorek Orlen.
 • Obajtek: Na początku lipca wniosek ws. połączenia Lotosu z Orlenem

  Obajtek: Na początku lipca wniosek ws. połączenia Lotosu z Orlenem

  Na początku lipca do Komisji Europejskiej ma trafić wniosek ws. połączenia Grupy Lotos i PKN Orlen - zapowiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Prezes na spotkaniu z działaczami NSZZ Solidarność powiedział, że liczy na jego rozpatrzenie w ciągu 5-6 miesięcy. Roboczy dokument w sprawie przejęcia kontroli nad Lotosem Orlen złożył w Komisji w listopadzie zeszłego roku.
 • Spółka LOTOS Petrobaltic kupiła platformę wiertniczą

  Spółka LOTOS Petrobaltic kupiła platformę wiertniczą

  Platforma o nazwie GIANT, zakupiona od firmy MAERSK, będzie piątą i największą ze wszystkich platform należących do LOTOS Petrobaltic. Spółka jako jedyna prowadzi poszukiwania i wydobycie węglowodorów w polskiej strefie Morza Bałtyckiego od blisko 30 lat.
 • W najbliższych tygodniach ma być złożony wniosek koncentracyjny ws. Olenu i Lotosu

  W najbliższych tygodniach ma być złożony wniosek koncentracyjny ws. Olenu i Lotosu

  - Chcemy w ciągu najbliższych tygodni złożyć wniosek koncentracyjny ws. fuzji PKN Orlen z Lotosem - zapowiada w tygodniku "Sieci" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodaje, że fuzja, czyli wykup od Skarbu Państwa akcji Lotosu, nie będzie oznaczać dla Pomorza utraty wpływów z podatków.
 • Interes narodowy jest interesem spółki

  Interes narodowy jest interesem spółki

  Chcę budować siłę grupy i zostawić w niej zysk. Dziś pracujemy w Orlenie z zespołem doświadczonych i zdeterminowanych ludzi, realizując strategię narodowego czempiona - wyjaśnia Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, w rozmowie z Maciejem Wośko, redaktorem naczelnym "Gazety Bankowej".
 • Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu: Potraktowano mnie jak szmatę (cz.1)

  Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu: Potraktowano mnie jak szmatę (cz.1)

  - Przejęcie Lotosu przez Orlen to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Przecież w Orlenie państwo ma tylko 27 proc. udziałów - mówi były prezes Lotosu Paweł Olechnowicz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. Paweł Olechnowicz, 14 lat był człowiekiem wszystkich kolejnych premierów i ministrów skarbu. Kiedy w 2002 r. przyszedł do Lotosu, państwo polskie miało z tej firmy 2,5 mld zł wpływów z podatków, kiedy odchodził, było to 12,5-13 mld zł, mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu: Potraktowano mnie jak szmatę (cz.2)

  Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu: Potraktowano mnie jak szmatę (cz.2)

  Paweł Olechnowicz, 14 lat był człowiekiem wszystkich kolejnych premierów i ministrów skarbu. Kiedy w 2002 r. przyszedł do Lotosu, państwo polskie miało z tej firmy 2,5 mld zł wpływów z podatków, kiedy odchodził, było to 12,5-13 mld zł, mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Filmy - Lotos (1)

 • Wykorzystała to, co było pod ręką. Robi wspaniały materiał

  Kto by pomyślał, że małe, podmokłe poletko może być nowoczesnym centrum przedsiębiorczości? A tak właśnie jest w przypadku pewien wietnamskiej tkaczki. Phan Thi Thuan, która przez całe życie zajmowała się wyrobem jedwabiu, parę lat temu postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie i zamiast z jedwabnika, tkaninę zaczęła produkować z lotosu. Dziś śmiało wchodzi w podmokły teren, gdzie zbiera łodygi i przerabia je na niezwykle rzadki i pożądany materiał.