lotos

Artykuły - Lotos (1114)

 • Strzelczyk o fuzji Lotosu i Orlenu: Najpierw strategia energetyczna państwa

  Strzelczyk o fuzji Lotosu i Orlenu: Najpierw strategia energetyczna państwa

  - Rząd ma przedstawić strategię energetyczną do końca roku i właśnie pod to trzeba będzie podejmować decyzje - mówił w Radiu Gdańsk prezes Lotos Petrobaltic, radny PiS Grzegorz Strzelczyk, pytany o ewentualną fuzję Lotosu i Orlenu. Do września 2019 r. trzeba będzie podjąć jakąś decyzję - dodał.
 • Temat połączenia Orlenu i Lotosu powraca

  Temat połączenia Orlenu i Lotosu powraca

  Kolejny raz w ostatnich latach wraca pomysł wielkiej naftowej fuzji, w wyniku której PKN Orlen i Grupa Lotos miałyby się połączyć w jeden organizm, pozwalający aktywniej konkurować na międzynarodowym rynku paliwowym.
 • Pełna produkcja w rafinerii Grupy Lotos w Gdańsku będzie przywrócona w piątek

  Pełna produkcja w rafinerii Grupy Lotos w Gdańsku będzie przywrócona w piątek

  - Pełna produkcja w rafinerii Grupy Lotos (GL) w Gdańsku ma wrócić w piątek - poinformował w środę Robert Stępniak z Biura Komunikacji GL. Postój w pracy zakładu to efekt awarii zasilania energią elektryczną z zewnętrznej stacji, do której doszło we wtorek.
 • Tanie tankowanie

  Tanie tankowanie

  W hurcie paliwo jest coraz droższe, za to ceny detaliczne na stacjach przeciwnie - najniższe od niemal roku. Jak to możliwe?
 • Z dwóch jeden?

  Z dwóch jeden?

  Niedawny przyrost udziałów państwa w Orlenie - za pośrednictwem PERN-u - mocno zaskoczył rynek. Czy może to być wstęp do głębszej konsolidacji sektora? Otwarte pozostaje pytanie, czy efekty opisywanej operacji byłyby warte kosztów, które trzeba by ponieść przy jej realizacji. Czy połączone przedsiębiorstwo, nasz "narodowy czempion naftowy", miałoby tak znacząco większy potencjał, by wydatnie ułatwił mu on konkurowanie na rynku międzynarodowym lub pozyskiwanie finansowania na inwestycje?
 • W Lotos Kolej kilkugodzinna akcja protestacyjna

  Zmiany w zarządzie spółki Lotos Kolej były przyczyną kilkugodzinnej akcji protestacyjnej prowadzonej w czwartek w firmie. Związkowcy domagali się m.in. przywrócenia do pracy odwołanego prezesa Henryka Grucy. Na jego prośbę związkowcy zakończyli protest.
 • Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Ok. 200 osób, głównie pracowników spółki Lotos Kolej, protestuje w piątek przed siedzibą Grupy Lotos w Gdańsku. Chcą odwołania wiceprezesa i przywrócenia jednego z dyrektorów. Pierwszy protest w tej sprawie odbył się w czwartek pod siedzibą spółki Lotos Kolej.
 • Tchórzewski: Rząd nie podjął jeszcze działań w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem

  Tchórzewski: Rząd nie podjął jeszcze działań w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem

  Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że rząd nie podjął jeszcze żadnych działań w sprawie połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos.
 • Lotos wyda na inwestycje 9,4 mld zł i układa się z Iranem

  Lotos wyda na inwestycje 9,4 mld zł i układa się z Iranem

  Grupa Lotos w ciągu sześciu lat obowiązywania nowej strategii wyda na inwestycje łącznie 9,4 mld zł - podała spółka wczoraj w komunikacie. Lotos zakłada podwojenie średniorocznego wyniku EBITDA LIFO w latach 2019-2022 do poziomu ok. 4 mld zł. Grupa rozmawia z Iranem o możliwości dostaw ropy do Polski.
 • LOTOS 2017-2022: Stabilizacja i bezpieczny rozwój

  LOTOS przedstawił strategię na lata 2017-2022. Koncern opiera swoje plany na stabilizacji i bezpiecznym rozwoju w kluczowych obszarach działalności z równoległym silnym wsparciem dla procesu wdrażania innowacji.