lotniskowiec

Artykuły - Lotniskowiec (51)

 • Roboty odnalazły lotniskowiec z II wojny światowej

  Roboty odnalazły lotniskowiec z II wojny światowej

  Statek badawczy Petrel dokonał odkrycia, które do tej pory nie udało się nikomu innemu. Dzięki sonarom, dwa roboty znalazły okręt Kaga – japoński lotniskowiec zatopiony podczas kluczowej bitwy o Midway podczas II wojny światowej.
 • Irański dron nad amerykańskim lotniskowcem

  Irański dron nad amerykańskim lotniskowcem

  Iran przekonuje, że jego zwiadowczy dron dokonał przelotu nad amerykańskim lotniskowcem USS Harry S. Truman. Marynarka określiła ten incydent jako „nieprofesjonalny”, ale nie to jest najważniejsze.
 • "Admirał Kuzniecow" – jedyny lotniskowiec Rosji

  "Admirał Kuzniecow" – jedyny lotniskowiec Rosji

  "Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow", bo tak brzmi pełna nazwa okrętu, jest jedynym okrętem lotniczym Rosji. Jego największą wadą jest to, że jest częściej remontowany niż na wykorzystywany do działań operacyjnych. Niestety, następcy chyba się nie doczeka.
 • Niewielkie okręty w roli lotniskowców dla dronów

  Niewielkie okręty w roli lotniskowców dla dronów

  DARPA chce przekształcić mniejsze okręty wojenne w lotniskowce dla dronów – donosi serwis PopSci. Opracowaniem specjalnie przystosowanej do tego maszyny latającej zajmie się koncern zbrojeniowy Northrop Grumman.
 • Chiny budują swój pierwszy lotniskowiec?

  Chiny budują swój pierwszy lotniskowiec?

  Ze zdjęć uchwyconych przez satelity Airbus Defense wynika, że Chiny budują swój pierwszy lotniskowiec – donosi serwis Military.com.
 • Napęd jądrowy w nowym rosyjskim lotniskowcu

  Napęd jądrowy w nowym rosyjskim lotniskowcu

  Nowy rosyjski lotniskowiec ma być wyposażony w napęd jądrowy – donosi agencja prasowa TASS cytowana przez serwis Military.com.
 • Turcja buduje lotniskowiec. "Zachwiana regionalna równowaga"

  Turcja buduje lotniskowiec. "Zachwiana regionalna równowaga"

  Rząd Turcji podpisał umowę z turecką stocznią SEDEF na zaprojektowanie i zbudowanie okrętu śmigłowcowego-doku LPD (Landing Platform Dock). Decyzja Ankary automatycznie wzbudziła duże zaniepokojenie u sąsiadów (w tym w Izraelu), którzy wiedzą o możliwości przystosowania nowego okrętu amfibijnego do przyjmowania samolotów F-35B. Wtedy Turcja będzie miała do dyspozycji nie tylko okręt desantowy, ale również lotniskowiec.
 • V-22 Osprey w lotniskowcowych grupach uderzeniowych

  V-22 Osprey w lotniskowcowych grupach uderzeniowych

  Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych zamówiła 48 maszyn Bell Boeing V-22 Osprey w nowej wersji – donosi Defence24. Do czego zostaną wykorzystane?
 • W USA powstanie most z lotniskowców?

  W USA powstanie most z lotniskowców?

  Amerykanie chcą przekształcić emerytowane lotniskowce z czasów wojny w Wietnamie w most – czytamy na łamach serwisu PopSci. Zanim to jednak nastąpi, konieczne będzie sprawdzenie, czy taka nietypowa konstrukcja byłaby w stanie pełnić swoją rolę.
 • „Izumo” wchodzi do służby w japońskich siłach morskich

  „Izumo” wchodzi do służby w japońskich siłach morskich

  Japońskie, morskie siły samoobrony wprowadziły 25 marca. do służby śmigłowcowiec „Izumo” - największy okręt jaki zbudowano w Japonii od czasu II wojny światowej.

Filmy - Lotniskowiec (1)