lotnisko

Artykuły - Lotnisko (498)

 • Lotnisko BER: Czy dotrzymany zostanie termin otwarcia?

  Lotnisko BER: Czy dotrzymany zostanie termin otwarcia?

  Są wątpliwości, czy na czas uda się usunąć niezliczone usterki na nowym berlińskim lotnisku. Data otwarcia to październik 2020 r. Resort transportu Niemiec domaga się teraz pisemnego potwierdzenia.
 • Polskie lotniska mogą obsłużyć w 2019 ponad 50 mln osób

  Polskie lotniska mogą obsłużyć w 2019 ponad 50 mln osób

  Liczba pasażerów na polskich lotniskach w tym roku może wzrosnąć nawet o 10,5 proc., czyli porty obsłużą ponad 50 mln osób - wynika z analizy opublikowanej w poniedziałek przez PwC. Dodano, że budowa dużego hubu pod Warszawą jest uzasadniona.
 • Walka z dronami przy lotniskach rozpoczyna się na dobre

  Walka z dronami przy lotniskach rozpoczyna się na dobre

  Brytyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło konkurs, którego efektem ma być skuteczniejsza walka z dronami zakłócającymi przestrzeń powietrzną. To kolejny etap inwestycji jaką podejmują największe lotniska świata w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom.
 • Zaczęła się przeprowadzka na megalotnisko w Stambule

  Zaczęła się przeprowadzka na megalotnisko w Stambule

  Przed świtem w piątek rozpoczęła się w Stambule wielka przeprowadzka przewoźników i personelu z dotychczasowego lotniska im. Ataturka na nowe megalotnisko IGA, stanowiące prestiżowy projekt prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.
 • 50 mln zł na dokapitalizowanie lotniska w Modlinie

  50 mln zł na dokapitalizowanie lotniska w Modlinie

  Lotnisko w Modlinie będzie dokapitalizowane. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin zdecydowało o podniesieniu o 50 mln zł jej kapitału przez woj. mazowieckie - poinformowali przedstawiciele lotniska w Modlinie.
 • Megalotnisko w Baranowie konkurencją dla Berlina

  Megalotnisko w Baranowie konkurencją dla Berlina

  Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie będzie ogromną konkurencją dla Berlina - przestrzega polityk FDP. Apeluje do władz Berlina i Brandenburgii.
 • Praca w branży lotniczej – jednej z bezpieczniejszych gałęzi gospodarki

  Praca w branży lotniczej – jednej z bezpieczniejszych gałęzi gospodarki

  Są wśród nas tacy, którzy odczuwają spory lęk przed lataniem. Na pokład wsiadają niechętnie, obawiając się wypadku. Tymczasem prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 1:29 mln, co oznacza, że prędzej coś nam się stanie, jeśli zdecydujemy się na podróż samochodem lub… rowerem. Tak wysoki poziom bezpieczeństwa nie bierze się jednak znikąd. Odpowiadają za niego pracownicy portów lotniczych, którzy na co dzień dwoją się i troją, aby zapewnić wszystkim pasażerom statków powietrznych komfort podróżowania i spokój ducha.
 • Budowa nowego lotniska może doprowadzić do kryzysu walutowego

  Budowa nowego lotniska może doprowadzić do kryzysu walutowego

  Mijający rok jest trudny dla walut krajów wschodzących. Dwa kryzysy walutowe mamy za sobą, kolejny jest już raczej zażegnany, ale destabilizacja wywołana kolejnym zagrożeniem dopiero przed nami. Powodem jest budowa największego lotniska.
 • Erdogan otworzył nowe lotnisko w Stambule

  Erdogan otworzył nowe lotnisko w Stambule

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan otworzył nowe gigantyczne lotnisko w Stambule. W tym tygodniu zaplanowano jedynie pojedyncze loty; docelowo jednak - według tureckich władz - port lotniczy nad Bosforem ma być największy na świecie.
 • Wirus szyfrujący blokuje międzynarodowe lotnisko

  Wirus szyfrujący blokuje międzynarodowe lotnisko

  Przez trzy dni obsługa międzynarodowego portu lotniczego w Bristolu ręcznie drukowała i wypisywała pasażerom aktualizowane godziny przylotów i odlotów po tym, jak infekcja szyfrująca wyłączyła tablice informacyjne lotniska.

Filmy - Lotnisko (32)

 • Piorun uszkodził pas startowy na lotnisku

  Uderzenie pioruna uszkodziło jeden z pasów startowych na lokalnym lotnisku w Hutchinson w stanie Kansas. Zdjęcia z kamery przemysłowej opublikowane przez lotnisko pokazują uderzenie pioruna w pas startowy. Przedstawiciele Hutchinson Regional Airport podali na Facebooku, że piorun trafia w lotnisko średnio dwa razy w ciągu roku. Do zdarzenia doszło po wcześniejszym okresie burz i ulewnych deszczów, powodujących powodzie. (STORYFUL/x-news)
 • Skradziony bagaż na lotnisku. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

  Aktorka Natalia Janoszek opowiedziała o tym jak skradziono jej bagaż na lotnisku. Co można zrobić w takiej sytuacji? – Jeżeli bagaż zaginie lub jest opóźniony, to przewoźnik ponosi odpowiedzialność o równowartości około sześciu tysięcy złotych – powiedział Eryk Bogdas, adwokat specjalizujący się w prawie lotniczym. Jakich rzeczy nie można wkładać do nadawanego bagażu? – Papierów wartościowych, biżuterii, elektroniki – zaznaczył Bogdas. Z jakimi jeszcze problemami spotykają się pasażerowie samolotów i jak sobie z nimi poradzić? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dobra rozgrzewka to podstawa! Bagażowy został przyłapany podczas ćwiczeń

  Bagażowy na lotnisku bez wątpienia musi mieć krzepę. Ten pracownik lotniska w angielskim Manchesterze został przyłapany przez jednego z pasażerów na... robieniu pompek przed rozpoczęciem pracy. Nie od dziś wiadomo, że właściwa rozgrzewka to podstawa. (STORYFUL/x-news)
 • Cud narodzin na lotnisku. Wzruszające

  Osiem szczeniaczków rasy labrador przyszło na świat na lotnisku Tampa na Florydzie. Matka to dwuletnia Eleanor Rigby, która pomaga niepełnosprawnym w poruszaniu się po porcie lotniczym. Podczas porodu zwierzęciu towarzyszyli ratownicy medyczni, policjantka oraz opiekunka. Na świat przyszło siedem samców i jedna samiczka. (STORYFUL/x-news)