lotniska

Artykuły - Lotniska (588)

Filmy - Lotniska (9)

 • "Europa na maksa": Lądowanie na plaży? W tym miejscu to możliwe

  Lądowanie na lotnisku Barra w Szkocji jest możliwe tylko wtedy, gdy pływy oczyszczają dno morskie. Bo tutaj płytą lotniska jest… plaża! Pasy zapięte? Lądujemy
 • Zbankrutują sklepy na lotniskach?

  Restauracje i sklepy na lotnisku we Frankfurcie nad Menem długo uchodziły za żyłę złota, ale koronawirus zmienił wszystko. Obecnie otwarta jest tylko połowa sklepów w terminalu 1, terminal 2 zamknięto. Co na to właściciele?
 • Balice - nowy terminal Kraków Airport

  Zakończono pierwszy, kluczowy etap rozbudowy i modernizacji krakowskiego lotniska w strefie Landside, obejmujący budowę nowego terminalu pasażerskiego oraz wykonanie nowego układu komunikacyjnego. Wnętrze nowego terminalu oferuje pasażerom nowoczesną przestrzeń i wysoki komfort podróży. Na poziomie 0 znajduje się strefa ogólnodostępna, punkt informacji lotniskowej tzw. Visitor's Centre, w holu głównym restauracja Panorama oraz hala przylotów z przestronną salą odbioru bagażu rejestrowanego i trzema karuzelami. Na poziomie +1 znajdują się m.in. scentralizowana strefa kontroli bezpieczeństwa pasażerów, gwarantująca większą niż dotychczas przepustowość, przestronne poczekalnie odlotowe dla kierunków Schengen i Non Schengen, trzy wieże przyrękawowe, strefa komercyjna (restauracje, sklepy) oraz salon Business Lounge. Integralną częścią rozbudowywanego obiektu jest kładka, która tworzy bezpośrednie kryte przejście z poziomu +1 terminalu do garażu wielopoziomowego oraz nowopowstałej na jego tyłach stacji kolejowej. Wartość prac w terminalu to ponad 368 mln zł, cały program inwestycyjny - ok. miliarda złotych. Prace zostały sfinansowane ze środków własnych spółki, obligacji oraz środków unijnych.
 • W Polsce jest jeszcze miejsce dla 2-3 nowych lotnisk

  Prawdopodobnie do tej liczby lotnisk, którą mamy w tej chwili, dojdą jeszcze 2-3 nowe. Lotnisko w okolicach Białegostoku byłoby ze wszech miar uzasadnione. Mówi się o lotnisku na środkowym Pomorzu. To są przynajmniej te dwa, które w jakiś sposób są bliskie spełnienia. Mówi się także o lotnisku pod Kielcami – wylicza w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Sebastian Gościniarek, ekspert lotniczy z firmy doradczej BBSG.