losy

Artykuły - Losy (308)

 • W marcu rozstrzygną się dalsze losy Fabloku?

  W marcu rozstrzygną się dalsze losy Fabloku?

  Pod koniec maja 2013 roku sąd w Krakowie ogłosił upadłość Pierwszej Fabryki Lokomotyw Fablok. Teraz trwają rozmowy w sprawie dzierżawy fabryki. - W mojej ocenie marzec jest miesiącem w którym podjęte zostaną decyzje dot. dalszego toku postępowania i charakteru czynności jakie będą wykonywane - mówi "Rynkowi Kolejowemu" syndyk Leszek Kolczyński.
 • Wojenne losy krakowskich artystów w nowej monografii

  Podczas okupacji osłabł rozmach eksperymentatorski artystów. Pierwszoplanowym zadaniem było przetrwanie. Rozwój sztuki został w Polsce niemal całkowicie zahamowany" - pisze Maria Zientara w książce "Krakowscy artyści i ich sztuka w latach 1939 - 1945".
 • Rozstrzygnęły się losy prezesa giełdy

  Rozstrzygnęły się losy prezesa giełdy

  Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych odwołało w czwartek Ludwika Sobolewskiego z funkcji prezesa spółki, a na jego miejsce powołało Adama Maciejewskiego. Takich zmian domagało się Ministerstwo Skarbu Państwa.
 • Losy jena w rękach nowego rządu

  Od początku świątecznego tygodnia na rynku utrzymuje się niska zmienność. Nad ranem amerykańska waluta lekko traci wobec większości walut z grona G10. Kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3250. Wśród walut rynków wschodzących od rana złoty obok indyjskiej rupii najsilniej umacnia się zarówno wobec euro jak i dolara. Kurs EUR/PLN powraca poniżej 4,10, a USD/PLN poniżej 3,10.
 • Ważą się losy dopłat dla rolników

  Ważą się losy dopłat dla rolników

  Polscy europosłowie zarzucają ministrowi rolnictwa oraz rządowi, brak inicjatywy w sprawie zwiększenia dopłat bezpośrednich dla rolników, w nowej perspektywie finansowej po 2014 roku. Obecnie trwają prace nad budżetem Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
 • Losy bezdomnych w spektaklu "Na huśtawce"

  Losy bezdomnych w spektaklu "Na huśtawce"

  Historie ludzi bezdomnych, ich refleksje i obserwacje stały się podstawą fabuły sztuki "Na huśtawce" Marii Lewandowskiej, w reżyserii Marioli Daszkiewicz-Konopczyńskiej. Warszawską premierę spektaklu zaplanowano na 5 czerwca.
 • Zabił sąsiada i kupił losy na loterię

  Zabił sąsiada i kupił losy na loterię

  Zarzuty zabójstwa 91-letniego mężczyzny i rozboju przedstawiła w piątek łódzka prokuratura 39-letniemu Marcinowi F. Mężczyzna zabił sąsiada i zrabował mu ponad 2 tys. zł. Pieniądze wydał m.in. na kupno ubrania i losów na loterię. Grozi mu dożywocie.
 • Śmierć 8-letniej Magdy. Ważą się losy śledztwa

  Śmierć 8-letniej Magdy. Ważą się losy śledztwa

  Prokuratura w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) wystąpiła z wnioskiem o przeniesienie do innej prokuratury śledztwa ws. śmierci 8-letniej Magdy, przygniecionej przez bramkę na wiejskim boisku. Śledczy obawiają się zarzutu braku bezstronności, bo za stan boiska odpowiada urząd gminy.

Filmy - Losy (2)

 • "Nasze losy się splatały"

  - Trzeba przywrócić elementarny szacunek dla urzędów i dla państwa. To nie oznacza zakazu krytyki, ale należy wykluczyć pewien sposób dyskutowania, który jest niegodny ludzi kulturalnych - powiedział w Kontrwywiadzie Aleksander Kwaśniewski.
 • Dramatyczne losy Wandy

  Losy niektórych bohaterów "Czasu honoru 2" potoczą się dramatycznie. Wanda (Magdalena Różczka) zostanie zdekonspirowana przez Niemców. Najpierw trafi do aresztu przy al. Szucha, a później do więzienia na Pawiaku...