losy

Artykuły - Losy (211)

 • W marcu rozstrzygną się dalsze losy Fabloku?

  W marcu rozstrzygną się dalsze losy Fabloku?

  Pod koniec maja 2013 roku sąd w Krakowie ogłosił upadłość Pierwszej Fabryki Lokomotyw Fablok. Teraz trwają rozmowy w sprawie dzierżawy fabryki. - W mojej ocenie marzec jest miesiącem w którym podjęte zostaną decyzje dot. dalszego toku postępowania i charakteru czynności jakie będą wykonywane - mówi "Rynkowi Kolejowemu" syndyk Leszek Kolczyński.
 • Rozstrzygnęły się losy prezesa giełdy

  Rozstrzygnęły się losy prezesa giełdy

  Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych odwołało w czwartek Ludwika Sobolewskiego z funkcji prezesa spółki, a na jego miejsce powołało Adama Maciejewskiego. Takich zmian domagało się Ministerstwo Skarbu Państwa.
 • Losy jena w rękach nowego rządu

  Od początku świątecznego tygodnia na rynku utrzymuje się niska zmienność. Nad ranem amerykańska waluta lekko traci wobec większości walut z grona G10. Kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3250. Wśród walut rynków wschodzących od rana złoty obok indyjskiej rupii najsilniej umacnia się zarówno wobec euro jak i dolara. Kurs EUR/PLN powraca poniżej 4,10, a USD/PLN poniżej 3,10.
 • Ważą się losy dopłat dla rolników

  Ważą się losy dopłat dla rolników

  Polscy europosłowie zarzucają ministrowi rolnictwa oraz rządowi, brak inicjatywy w sprawie zwiększenia dopłat bezpośrednich dla rolników, w nowej perspektywie finansowej po 2014 roku. Obecnie trwają prace nad budżetem Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
 • Cisza po premierze filmu o Blidzie

  Ciszą przyjęła publiczność premierowy wtorkowy pokaz fabularyzowanego filmu dokumentalnego "Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy" w Katowicach. To efekt dziennikarskiego śledztwa Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego.
 • Losy Castellaniego poznamy w poniedziałek

  W przyszły poniedziałek zapadnie decyzja, czy Argentyńczyk Daniel Castellani pozostanie na stanowisku trenera reprezentacji Polski siatkarzy.
 • Rodzinna królewska pomaga Madonnie

  Rodzinna królewska pomaga Madonnie

  Brytyjska rodzina królewska pomoże Madonnie w pracach nad jej filmem "W.E", opowiadającym historię romansu Wallis Simpson z królem Wielkiej Brytanii Edwardem VIII.
 • Rozdzieleni przez... deportację

  Rozdzieleni przez... deportację

  Na festiwalu filmowym w Chicago pokazano w niedzielę, 10 października, dokument "Amerykańskie wesele Tony'ego i Janiny" ("Tony and Janina's American Wedding"). Reżyserka Ruth Leitman opowiada w filmie historię polskiej rodziny, rozdzielonej przez deportację.
 • USA: Film o polskiej rodzinie rozdzielonej przez deportację

  Na festiwalu filmowym w Chicago pokazano w niedzielę dokument "Amerykańskie wesele Tonego i Janiny" (Tony and Janina's American Wedding). Reżyserka Ruth Leitman opowiada historię polskiej rodziny rozdzielonej przez deportację.
 • Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej

  Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej

  Nowy rewelacyjny przekład Antoniego Kroha.

Filmy - Losy (2)

 • "Nasze losy się splatały"

  - Trzeba przywrócić elementarny szacunek dla urzędów i dla państwa. To nie oznacza zakazu krytyki, ale należy wykluczyć pewien sposób dyskutowania, który jest niegodny ludzi kulturalnych - powiedział w Kontrwywiadzie Aleksander Kwaśniewski.
 • Dramatyczne losy Wandy

  Losy niektórych bohaterów "Czasu honoru 2" potoczą się dramatycznie. Wanda (Magdalena Różczka) zostanie zdekonspirowana przez Niemców. Najpierw trafi do aresztu przy al. Szucha, a później do więzienia na Pawiaku...