losos

Artykuły - Losos (6)

 • W Polsce będą hodowane łososie atlantyckie

  W Polsce będą hodowane łososie atlantyckie

  W tym roku ruszyła pierwsza hodowla łososia atlantyckiego w Polsce. Zlokalizowano ją w okolicach Trzęsacza. Polska jest czołowym importerem i przetwórcą łososia. - Konsumowane w Polsce łososie hodowane są na fermach, w sadzach czyli klatach zanurzonych w wodach norweskich fiordów. Ale już wkrótce możemy jeść rodzime łososie, gdyż są zainteresowani uruchomieniem takiej produkcji w naszym kraju.
 • Będzie mniej szprota, łososia, śledzia i dorsza!

  Unijni ministrowie odpowiedzialni za rybołówstwo porozumieli się w sprawie limitów połowowych dla Bałtyku na rok 2014. W przypadku szprota, łososia, śledzia i dorsza zachodniego połów ma zostać ograniczony.
 • Polowanie na łososia

  Pod koniec stycznia Polska złoży w Komisji Europejskiej wniosek o wyłączenie naszego kraju z obowiązującego od początku 2008 roku zakazu połowów na Bałtyku łososia pławnicami dryfującymi.
 • Wyjaśniła się sprawa łososia!

  Wyjaśniła się sprawa łososia!

  Miłośników tej smakowitej ryby uspokajamy: w paczkowanych łososiach nie są przekroczone dopuszczalne normy bakterii Listeria monocytogenes, powodującej listeriozę. To wstępne wyniki badań przeprowadzonych przez inspektorów sanitarnych.
 • Na Wigilię omijaj łososia

  Na Wigilię omijaj łososia

  Groźną dla zdrowia bakterię, Listeria monocytogenes, wykryto w dwóch spośród pięciu marek łososia paczkowanego, zakupionego w warszawskich hipermarketach. Główny Inspektorat Sanitarny wstrzymał sprzedaż podejrzanych wyrobów.
 • Rosja nie dla norweskiego łososia

  Rosja nie dla norweskiego łososia

  Kolejny kraj dostał zakaz importu do Rosji. Po polskich producentach żywności, Moskwa obłożyła embragiem norweskich hodowców łososi. Rosyjskie służby weterynaryjne twierdzą, że wykryli w rybach metale ciężkie. Norwedzy uważają, że chodzi po prostu o politykę.