łosie

Artykuły - łosie (11)

 • Ministerstwo środowiska wstrzymuje odstrzał łosi

  Ministerstwo środowiska wstrzymuje odstrzał łosi

  ​Ministerstwo Środowiska wstrzymuje wejście w życie noweli rozporządzenia w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne - poinformował w czwartek resort. Nowelę rozporządzenia, która w części kraju przywraca możliwość polowania na łosie, opublikowano w środę w Dzienniku Ustaw.
 • ​Jan Szyszko zniósł zakaz polowania na łosie

  ​Jan Szyszko zniósł zakaz polowania na łosie

  Minister środowiska Jan Szyszko podpisał rozporządzenie pozwalające od 10 listopada polować na łosie - podało Radio Zet.
 • Nietypowi "wandale" na osiedlowym parkingu

  Nietypowi "wandale" na osiedlowym parkingu

  Do nietypowego zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Jarosławiu (woj. podkarpackie). Gdy kilka tygodni temu na policję zgłosił się jeden z mieszkańców i poinformował, że ktoś w nocy uszkodził jego auto, wydawało się, że był to czyn chuligański. Prawda okazała się inna.
 • Spór o zniszczoną drogę. Łosie zablokują remont?

  W najbliższych dniach rozpocznie się remont tak zwanej Carskiej Drogi biegnącej przez Biebrzański Park Narodowy (Podlaskie).
 • Policja: W okolicach lasów kierowcy powinni uważać na łosie

  Policja: W okolicach lasów kierowcy powinni uważać na łosie

  Policja apeluje do kierowców o ostrożność na drogach w okolicach lasów, na które często wybiegają dzikie zwierzęta, m.in. łosie. Tylko na Mazowszu w ostatnich dniach odnotowano cztery takie wypadki; w jednym z nich zginął 28-latek.
 • Pijane łosie zablokowały wejście do domu

  Pijane łosie zablokowały wejście do domu

  Nie tylko ludzie mają czasem problem z zachowaniem po alkoholu. Pod Sztokholmem niemałe zamieszanie wywołały pijane łosie. Zwierzęta najadły się sfermentowanych jabłek, po czym zablokowały wejście do jednego z domów.
 • Król lasu wart nawet setki milionów złotych

  Król lasu wart nawet setki milionów złotych

  Co roku, w drugi poniedziałek października, po oficjalnym oddaniu pierwszego strzału przez króla Carla XIV Gustafa, rozpoczyna się w Szwecji wielkie polowanie na łosie.
 • Rząd nie kontroluje populacji łosi

  Rząd nie kontroluje populacji łosi

  Ofiary wypadków drogowych spowodowanych przez łosie na kanadyjskiej Nowej Fundlandii zdecydowały się pójść do sądu. W ich imieniu prawnik złożył pozew zbiorowy przeciwko rządowi prowincji Nowa Fundlandia i Labrador.
 • Ponad 30 łosi - efekt liczenia tych zwierząt nad Biebrzą

  Ponad 30 łosi - efekt liczenia tych zwierząt nad Biebrzą

  Ponad 30 łosi naliczono na kilkuset hektarach terenu w Biebrzańskim Parku Narodowym oraz w sąsiadujących z nim nadleśnictwach Knyszyn i Rajgród (Podlaskie) podczas zakończonej w piątek akcji liczenia tych zwierząt - poinformował prowadzący badania prof. Mirosław Ratkiewicz z Insytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
 • Uważaj, łosie na drodze!

  Uważaj, łosie na drodze!

  W miejscowości Legarda pod Gostyninem na drodze krajowej numer 60 doszło do wypadku, którego sprawcami były przebiegające przez jezdnie... łosie.

Filmy - łosie (7)

 • Darmowa myjnia! Samochód do czysta wylizały… łosie

  Nie ma to jak darmowa myjnia! Wyjątkowej usługi doczekali się odwiedzający Park Narodowy Jasper w Kanadzie. Łosie napotkane po drodze z radością wylizywały auto do czysta, w trakcie gdy najdorodniejszy z nich doglądał „biznesu”. (STORYFUL/x-news)
 • Łosia rodzina odwiedziła osiedle

  Autorka nagrania była nieźle zdziwiona, gdy okazało się, że nie może wejść do własnego domu. Po jej posesji spacerowała sobie… łosia rodzinka. Samica z małym postanowiły zwiedzić osiedle, ale nie miały przy tym złych zamiarów. (STORYFUL/x-news)
 • Ogromne stado łosi zablokowało drogę

  Kierowcy poruszający się drogą w okolicach Boylston w stanie Waszyngton mieli spory problem, gdy drogę zagrodziło im... stado łosi. Zwierząt było tak dużo, że przebiegnięcie przez ulicę całej grupy zajęło im kilkadziesiąt sekund. (STORYFUL/x-news)
 • Łosie dały waleczny pokaz swoich umiejętności przed uczestnikami kuligu

  Mieszkanka stanu Kolorado Christina Yannetsos wybrała się z rodziną i przyjaciółmi na kulig. Nie spodziewała się, że po raz pierwszy zobaczy łosie na wolności. Nie dość, że ładnie zapozowały do wideo, to dały jeszcze waleczny pokaz swoich umiejętności. (STORYFUL/x-news)