Londyn 2012

Synonimy:
IO w Londynie, olimpiada 2012
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Londyn 2012 (1299)

 • MKOl przyzna dwóm rosyjskim lekkoatletkom srebrne medale igrzysk olimpijskich 2012

  MKOl przyzna dwóm rosyjskim lekkoatletkom srebrne medale igrzysk olimpijskich 2012

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że przyzna dwa srebrne medale igrzysk z 2012 roku rosyjskim lekkoatletkom - Jekaterinie Poistogowej w biegu na 800 m i Tatjanie Tomaszowej na 1500 m. To konsekwencja dyskwalifikacji innych zawodniczek.
 • Troje olimpijczyków z Londynu przyłapanych na dopingu

  Troje olimpijczyków z Londynu przyłapanych na dopingu

  Rosyjska biegaczka Antonina Kriwoszapka, jej rodaczka dyskobolka Wiera Ganiejewa i turecki bokser Adem Kilicci na podstawie powtórnego badania próbek z igrzysk w Londynie zostali przyłapani na dopingu - poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl).
 • Rosyjscy działacze sportowi przyznają, że istniał program dopingowy

  Rosyjscy działacze sportowi przyznają, że istniał program dopingowy

  Rosyjscy działacze sportowi pierwszy raz oficjalnie przyznali istnienie operacji dopingowych, które miały wpływ na największe sportowe imprezy na świecie.
 • Apti Auchadow stracił srebrny medal igrzysk w Londynie

  Apti Auchadow stracił srebrny medal igrzysk w Londynie

  Powtórna analiza próbki pobranej podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku wykazała obecność zabronionej substancji w organizmie wicemistrza w podnoszeniu ciężarów (kat. 85 kg) Aptiego Auchadowa. Rosjanin będzie musiał oddać srebrny medal.
 • Czworo rosyjskich olimpijczyków na dopingu w Pekinie lub Londynie

  Czworo rosyjskich olimpijczyków na dopingu w Pekinie lub Londynie

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował o pozytywnych wynikach testów antydopingowych czworga rosyjskich sportowców, startujących na igrzyskach olimpijskich w Pekinie lub Londynie. Jest wśród nich dwoje medalistów.
 • Yarelis Barrios sprzedała medal z Pekinu w... internecie

  Yarelis Barrios sprzedała medal z Pekinu w... internecie

  Kubańska dyskobolka Yarelis Barrios, która kilka dni temu została pozbawiona przez MKOl srebrnego medalu z igrzysk w Pekinie (2008), nie może oddać krążka, gdyż ... sprzedała go na aukcji w internecie. Jak podały lokalne media miała za niego dostać 10,5 tys euro.
 • Grupa Vinci będzie zarządzać Stadionem Olimpijskim w Londynie

  Grupa Vinci będzie zarządzać Stadionem Olimpijskim w Londynie

  Grupa Vinci zawarła kontrakt na eksploatację stadionu olimpijskiego w Londynie, na którym we wrześniu i październiku rozgrywane będą mecze Pucharu Świata w rugby. Umowa obowiązywać będzie 25 lat - poinformowała francuska spółka.
 • Julia Zarudniewa podejrzana o doping

  Julia Zarudniewa podejrzana o doping

  Mistrzyni olimpijska z Londynu w biegu na 3000 m z przeszkodami Julia Zarudniewa jest podejrzana o stosowanie dopingu. Jak na razie Rosjanka nie została zdyskwalifikowana. IAAF bada jej paszport biologiczny, który wykazuje spore odchylenia od normy.
 • Maria Riemień ukarana za doping

  Ukraińska sprinterka Maria Riemień, brązowa medalistka olimpijska w sztafecie 4x100 m z Londynu, została zdyskwalifikowana na dwa lata za stosowanie dopingu. W organizmie 26-letniej lekkoatletki wykryto należący do grupy sterydów anabolicznych metandienon.
 • Robert Harting: Złoty medal olimpijski nieopłacalny finansowo

  Robert Harting: Złoty medal olimpijski nieopłacalny finansowo

  Niemiecki dyskobol Robert Harting uważa, że z finansowego punktu widzenia nie opłaca się zostać mistrzem olimpijskim. On sam triumfował w 2012 roku w Londynie.

Filmy - Londyn 2012 (37)

 • Mistrzyni olimpijska Sewastianowa w wieku 17 lat rzuciła sport dla modelingu. Wideo

  Karolina Sewastianowa w wieku 17 lat została mistrzynią olimpijską i... zakończyła karierę. Postanowiła zostać modelką. W Rosji należała do Aniołków Putina - tak określa się członkinie proputinowskiej organizacji Patriotki RF. Karolina Sewastianowa odpowiada w niej za sekcję aktywności fizycznej "Żyj ruchem". Karolina urodziła się na Ukrainie, na igrzyskach w Londynie w 2012 roku prezentowała Rosję.
 • Mieli igrzyska. Co im z tego zostało?

  Letnie igrzyska olimpijskie 2012 były ogromnym sukcesem dla goszczącego je Londynu i całej Wielkiej Brytanii. Zdaniem polityków, Zjednoczone Królestwo zarobiło na ich organizacji aż 10 miliardów funtów. W zaniedbane i opuszczone wcześniej dzielnice Londynu wstąpiło nowe życie, a mieszkańcy miasta zaczęli ponoć masowo uprawiać sport... Wygląda na to, że igrzyska to żyła złota dla miasta-gospodarza. Ale czy rzeczywiście tak ogromne przedsięwzięcie nie ma żadnych ciemnych stron?
 • Wzruszenie i emocje: paraolimpijczycy wrócili do kraju

  Niepełnosprawni sportowcy, którzy na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie zdobyli dla Polski 36 medali i zajęli 9. miejsce w klasyfikacji medalowej, doczekali się gorącego przyjęcia na warszawskim Okęciu. Wśród osób witających naszych medalistów byli m.in. Maciej Miecznikowski, Dorota Zawadzka i Zofia Klepacka, brązowa medalistka letnich IO w Londynie. - Dali nam dumę i radość; zasłużyli na dużo większy podziw - mówili zgodnie.
 • Potrójnie srebrna na pierwszej olimpiadzie!

  Anna Harkowska startowała na igrzyskach paraolimpijskich po raz pierwszy, ale w jej przypadku nie można mówić o tremie debiutantki! Nasza zawodniczka wywalczyła trzy srebrne medale w kolarstwie. Jak wspomina swój występ w Londynie?