Londyn

Artykuły - Londyn (2086)

 • Hongkong wyprzedził Nowy Jork jako skupisko najbogatszych

  Hongkong wyprzedził Nowy Jork jako skupisko najbogatszych

  Hongkong wyprzedził Nowy Jork jako największe skupisko najbogatszych ludzi - podała amerykańska firma analityczna WEALTH-X, która od 2011 r. prowadzi rejestr największych bogaczy świata. Takich, których majątek netto przekracza wartość 30 mln USD.
 • Cena brexitu. Szykuje się lawina pozwów ze strony inwestorów?

  Cena brexitu. Szykuje się lawina pozwów ze strony inwestorów?

  Airbus sugeruje, że przeniesie produkcję poza Wielką Brytanię. Rolls-Royce wspomina o transferze fabryki silników do Niemiec. Amazon straszy, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej doprowadzi do wybuchu zamieszek. Banki, nie czekając na rozwój zdarzeń, ogłaszają przenosiny kwater głównych do Francji czy Niemiec.
 • Londyńska policja rozpoczyna testy systemu rozpoznawania twarzy na ulicach

  Londyńska policja rozpoczyna testy systemu rozpoznawania twarzy na ulicach

  Szef londyńskiej policji zapowiedział oficjalne rozpoczęcie testów automatycznego systemu rozpoznawania twarzy, który zacznie działać na ulicach. Mimo, iż technologia niesamowicie często się myli, to dostanie ona swoją szansę.
 • Siemens zadba o jakość powietrza w Londynie

  Siemens zadba o jakość powietrza w Londynie

  Siemens wdroży na terenie Londynu system regulujący pobieranie opłat za wstęp do strefy niskoemisyjnej (ULEZ). System będzie monitorował i kontrolował pojazdy przejeżdżające przez określone obszary, skutecznie i szybko identyfikując te, które nie spełniają norm emisji spalin dla stref niskoemisyjnych. Oprogramowanie będzie zintegrowane z istniejącymi czujnikami drogowymi i systemem kamer do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Całość zostanie wdrożona w kwietniu 2019 roku.
 • Pożar w londyńskim wieżowcu. 58 strażaków w akcji

  Pożar wybuchł w poniedziałek rano o godz. 1.22 czasu miejscowego (00.22 w Polsce) w mieszkaniu mieszczącym się na 17. piętrze wieżowca w Stratford - podał portal mirror.co.uk.
 • Big Ben zamilknie na cztery lata

  Big Ben zamilknie na cztery lata

  W poniedziałek w południe Big Ben zabrzmi po raz ostatni przed remontem. Słynny dzwon ucichnie na cztery lata. Rozpoczyna się renowacja Wieży Elżbiety, gdzie znajduje się zegar i połączony z nim mechanizm dzwonu.
 • Puste domy bogaczy oburzają londyńczyków

  Puste domy bogaczy oburzają londyńczyków

  1652 pustych domów wartych kilka-, kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów funtów. Tyle znajduje się dziś w dzielnicy Kensington and Chelsea, gdzie w czerwcu spłonął wieżowiec Grenfell Tower, zamieszkiwany głównie przez ludzi mniej zamożnych. Większość z nich ciągle nie znalazło nowych domów.
 • Wielka Brytania: Sprawca nocnego ataku na muzułmanów zatrzymany za terroryzm

  Wielka Brytania: Sprawca nocnego ataku na muzułmanów zatrzymany za terroryzm

  Sprawca zamachu, do którego doszło przed londyńskim meczetem, został zatrzymany za terroryzm - podała w poniedziałek policja. Wcześniej przekazano, że nie był on znany służbom bezpieczeństwa.
 • Londyńska policja: To był atak na Londyn i londyńczyków

  Londyńska policja: To był atak na Londyn i londyńczyków

  Londyńska policja poinformowała w poniedziałek, że nocny atak terrorystyczny na społeczność muzułmańską w północno-wschodniej części miasta "był atakiem na Londyn i londyńczyków". Jak przekazano, zatrzymany mężczyzna jest podejrzewany o próbę morderstwa.
 • Akcja brytyjskiej policji we wschodnim Londynie

  Policja przeszukała w Barking we wschodnim Londynie mieszkanie jednego ze sprawców zamachu koło London Bridge.

Filmy - Londyn (53)