Londyn

Artykuły - Londyn (2086)

 • Pożar w londyńskim wieżowcu. 58 strażaków w akcji

  Pożar wybuchł w poniedziałek rano o godz. 1.22 czasu miejscowego (00.22 w Polsce) w mieszkaniu mieszczącym się na 17. piętrze wieżowca w Stratford - podał portal mirror.co.uk.
 • Big Ben zamilknie na cztery lata

  Big Ben zamilknie na cztery lata

  W poniedziałek w południe Big Ben zabrzmi po raz ostatni przed remontem. Słynny dzwon ucichnie na cztery lata. Rozpoczyna się renowacja Wieży Elżbiety, gdzie znajduje się zegar i połączony z nim mechanizm dzwonu.
 • Puste domy bogaczy oburzają londyńczyków

  Puste domy bogaczy oburzają londyńczyków

  1652 pustych domów wartych kilka-, kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów funtów. Tyle znajduje się dziś w dzielnicy Kensington and Chelsea, gdzie w czerwcu spłonął wieżowiec Grenfell Tower, zamieszkiwany głównie przez ludzi mniej zamożnych. Większość z nich ciągle nie znalazło nowych domów.
 • Wielka Brytania: Sprawca nocnego ataku na muzułmanów zatrzymany za terroryzm

  Wielka Brytania: Sprawca nocnego ataku na muzułmanów zatrzymany za terroryzm

  Sprawca zamachu, do którego doszło przed londyńskim meczetem, został zatrzymany za terroryzm - podała w poniedziałek policja. Wcześniej przekazano, że nie był on znany służbom bezpieczeństwa.
 • Londyńska policja: To był atak na Londyn i londyńczyków

  Londyńska policja: To był atak na Londyn i londyńczyków

  Londyńska policja poinformowała w poniedziałek, że nocny atak terrorystyczny na społeczność muzułmańską w północno-wschodniej części miasta "był atakiem na Londyn i londyńczyków". Jak przekazano, zatrzymany mężczyzna jest podejrzewany o próbę morderstwa.
 • Akcja brytyjskiej policji we wschodnim Londynie

  Policja przeszukała w Barking we wschodnim Londynie mieszkanie jednego ze sprawców zamachu koło London Bridge.
 • Wstrząsające relacje świadków zamachu w Londynie

  Wstrząsające relacje świadków zamachu w Londynie

  Przerażenie, panika, krew, nieprzytomne ofiary, gubione w trakcie ucieczki części garderoby... Świadkowie opowiadają o tym, co działo się w sobotni wieczór w Londynie.
 • Niemiecki resort gospodarki nie boi się brexitu

  Niemiecki resort gospodarki nie boi się brexitu

  Gospodarcze skutki brexitu będą do zniesienia zarówno dla Niemiec, jak i dla całej Unii Europejskiej mimo niedogodności, jakie mogą zaistnieć w silniejszym stopniu w niektórych sektorach - oświadczyła niemiecka minister gospodarki Brigitte Zypries.
 • Brexit: Niepewna sytuacjach rodzin korzystających z dodatków socjalnych

  Brexit: Niepewna sytuacjach rodzin korzystających z dodatków socjalnych

  W Wielkiej Brytanii działa około 40 tys. polskich firm. Przedsiębiorcy je prowadzący nie muszą się bać brexitu, ponieważ rząd Theresy May zamierza stworzyć korzystne warunki dla przedsiębiorców, zwłaszcza jeżeli w wyniku negocjacji Wielka Brytania straci dostęp do europejskich rynków. Dopuszcza nawet możliwość maksymalnej obniżki podatku CIT i wprowadzenia przywilejów na kształt rajów podatkowych. Powody do obaw mają za to Polacy, którzy mieszkają na Wyspach krócej niż pięć lat, mają rodziny i korzystają z dodatków socjalnych.
 • Pozycja Londynu po Brexicie niezagrożona - przedstawiciel City

  Pozycja Londynu po Brexicie niezagrożona - przedstawiciel City

  - Pozycja londyńskiej dzielnicy finansowej jako najważniejszego globalnego centrum finansowego w Europie jest niezagrożona - przekonywał przedstawiciel finansowej dzielnicy City of London ds. Unii Europejskiej Jeremy Browne.

Filmy - Londyn (46)

 • Londyńska kawiarnia serwuje wielkanocną kawę z czekoladowym jajkiem

  Sezonowy hit dla maniaków kawy i czekolady! W londyńskiej kawiarni Caravan Coffee Roasters pojawiła się nowa pozycja specjalnie przed świętami wielkanocnymi. Zamiast zwykłej kawy zamówić można kawę wielkanocną, w której gości czekoladowe jajko. Hit? (Press Association/x-news)
 • Farma pod powierzchnią Londynu

  W południowej części Londynu - 33 metry pod ziemią - w tunelach, które w czasie II wojny światowej służyły za schrony przeciwlotnicze rośnie gorczyca, sałata, kolendra, a nawet groszek. Naturalne światło zastąpiły diody ledowe, zamiast gleby zastosowano technologię hydroponiczną, czyli specjalne pożywki wodne. - Prowadzimy produkcję rolną w środowisku kontrolowanym, mamy dużo większa kontrolę nad uprawą niż normalni rolnicy. Dozowanie wilgotności i regulacja temperatury pozwalają wyeliminować negatywne czynniki znane w tradycyjnym rolnictwie. Jedynym problemem jest zbudowanie farmy pod powierzchnią Londynu - mówi Steven Dring, współzałożyciel Growing Underground.
 • Wysyłasz pocztówkę z Londynu? Lepiej uważaj!

  Byliście kiedyś w Londynie? Wysyłaliście stamtąd pocztówkę do znajomych? Jeśli dopiero się wybieracie, to musicie pamiętać o jednym bardzo ważnym szczególe: każdy, kto na kartce naklei znaczek z królową Elżbietą II do góry nogami zostanie posądzony o zdradę stanu. To nie żarty, dlatego uważajcie, wysyłając listy! Albo po prostu skorzystajcie z poczty elektronicznej. Bezpieczne, choć mniej romantyczne wyjście. Jeśli już jesteśmy w Wielkiej Brytanii… Istnieje jeszcze jedno niedorzeczne londyńskie prawo – taksówkarze mają zakaz przewożenia wściekłych psów oraz…zwłok. Creepy, można by rzec. PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 17:00.
 • Zamach terrorystyczny na muzułmanów w Londynie

  Zamach terrorystyczny na muzułmanów w Londynie.