Londyn

Artykuły - Londyn (1217)

 • Burmistrz Londynu Sadiq Khan prosi o pomoc stołeczne kluby piłkarskie

  Burmistrz Londynu Sadiq Khan prosi o pomoc stołeczne kluby piłkarskie

  Burmistrz Londynu Sadiq Khan zaapelował do stołecznych klubów piłkarskich, zarówno Premier League, jak i niższych rozgrywek, o pomoc w walce z pandemią koronawirusa szerzącą się w metropolii. Między innymi chodzi o oddelegowanie klubowych lekarzy i służb medycznych do szpitali.
 • Pierwszy stacjonarny sklep Microsoftu w Europie

  Pierwszy stacjonarny sklep Microsoftu w Europie

  Amerykański gigant otworzył swój pierwszy w Europie sklep stacjonarny. Produkty Microsoftu będzie można osobiście kupić w Londynie.
 • 305-metrowy tulipan nową atrakcją Londynu

  305-metrowy tulipan nową atrakcją Londynu

  W Londynie już wkrótce może powstać wysoka na 305 m wieża, która stanie się nowym centrum kulturalnym i turystycznym miasta.
 • Analiza: To niemieckie miasto najbardziej skorzysta na brexicie

  Analiza: To niemieckie miasto najbardziej skorzysta na brexicie

  Do tej pory Londyn był największym centrum finansowym w Europie, lecz to zmieni się po brexicie. Jak wynika z aktualnej analizy, jego miejsce może zająć Frankfurt n. Menem.
 • Hongkong wyprzedził Nowy Jork jako skupisko najbogatszych

  Hongkong wyprzedził Nowy Jork jako skupisko najbogatszych

  Hongkong wyprzedził Nowy Jork jako największe skupisko najbogatszych ludzi - podała amerykańska firma analityczna WEALTH-X, która od 2011 r. prowadzi rejestr największych bogaczy świata. Takich, których majątek netto przekracza wartość 30 mln USD.
 • Cena brexitu. Szykuje się lawina pozwów ze strony inwestorów?

  Cena brexitu. Szykuje się lawina pozwów ze strony inwestorów?

  Airbus sugeruje, że przeniesie produkcję poza Wielką Brytanię. Rolls-Royce wspomina o transferze fabryki silników do Niemiec. Amazon straszy, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej doprowadzi do wybuchu zamieszek. Banki, nie czekając na rozwój zdarzeń, ogłaszają przenosiny kwater głównych do Francji czy Niemiec.
 • Londyńska policja rozpoczyna testy systemu rozpoznawania twarzy na ulicach

  Londyńska policja rozpoczyna testy systemu rozpoznawania twarzy na ulicach

  Szef londyńskiej policji zapowiedział oficjalne rozpoczęcie testów automatycznego systemu rozpoznawania twarzy, który zacznie działać na ulicach. Mimo, iż technologia niesamowicie często się myli, to dostanie ona swoją szansę.
 • Siemens zadba o jakość powietrza w Londynie

  Siemens zadba o jakość powietrza w Londynie

  Siemens wdroży na terenie Londynu system regulujący pobieranie opłat za wstęp do strefy niskoemisyjnej (ULEZ). System będzie monitorował i kontrolował pojazdy przejeżdżające przez określone obszary, skutecznie i szybko identyfikując te, które nie spełniają norm emisji spalin dla stref niskoemisyjnych. Oprogramowanie będzie zintegrowane z istniejącymi czujnikami drogowymi i systemem kamer do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Całość zostanie wdrożona w kwietniu 2019 roku.
 • Pożar w londyńskim wieżowcu. 58 strażaków w akcji

  Pożar wybuchł w poniedziałek rano o godz. 1.22 czasu miejscowego (00.22 w Polsce) w mieszkaniu mieszczącym się na 17. piętrze wieżowca w Stratford - podał portal mirror.co.uk.
 • Big Ben zamilknie na cztery lata

  Big Ben zamilknie na cztery lata

  W poniedziałek w południe Big Ben zabrzmi po raz ostatni przed remontem. Słynny dzwon ucichnie na cztery lata. Rozpoczyna się renowacja Wieży Elżbiety, gdzie znajduje się zegar i połączony z nim mechanizm dzwonu.

Filmy - Londyn (65)

 • Młody aktor odtworzył podróż metrem we własnej łazience

  Londyn przeżywa dziś trudne chwile. Obostrzenia związane z koronawirusem dotknęły codziennych czynności mieszkańców, w tym m.in. podróży londyńskim metrem. Stęskniony za nim młody aktor Jack Douglas, postanowił odtworzyć we własnej łazience podróż podziemną kolejką. Zobaczcie, jak mu to wyszło!
 • Targi w Londynie przekształcane w ogromny szpital. Zmieści się tam 4 tys. łóżek

  W Londynie rozpoczęły się prace budowlane związane z przekształceniem centrum wystawowego ExCel na szpital polowy. Jeden z pracowników nagrał film ukazujący prowadzone roboty. Jak mówił pracownik, na szpital zostaną zamienione dwie ogromne hale, z których każda ma blisko 600 metrów długości. Szpital ma zostać uruchomiony w przyszłym tygodniu. Początkowo znajdzie się tam 500 łóżek dla pacjentów wyposażonych w respirator i tlen. Jak informuje BBC, docelowo w placówce będzie się mogło leczyć jednocześnie nawet 4 tys. pacjentów.
 • Artysta od gum do żucia. Niesamowity projekt!

  Bardzo oryginalnym artystą może pochwalić się Londyn. Ben Wilson, bo tak ma na imię, tworzy sztukę uliczną na porzuconych gumach do żucia. Jego prace są bardzo małe i łatwo je przeoczyć, ale wyróżniają się żywymi kolorami i precyzyjnym wykonaniem. Jak mówi sam twórca, w tym co robi bardzo ciekawy jest aspekt recyklingu i przerabiania niepotrzebnych, porzuconych rzeczy na coś wartościowego.
 • Podróże marzeń - Londyn

  Wszyscy znają Londyn. Czerwone piętrusy, czarne taksówki, czerwone budki telefoniczne, budynki z czerwonej cegły czy gwardziści w futrzanych czapach znani są nawet tym, którzy nigdy nie byli w stolicy Anglii. Zobaczyć tu można wiele miejsc znanych z książek historycznych i literatury pięknej, jak chociażby Parlament z Big Benem, Katedrę Świętego Pawła, rezydencję królowej – pałac Buckingham, Westminster czy słynny Tower Bridge.