lokaty terminowe

Artykuły - Lokaty terminowe (0)

 • Inflacja pożarła ponad 2 mld zł z naszych oszczędności

  Inflacja pożarła ponad 2 mld zł z naszych oszczędności

  W ubiegłym roku Polacy na lokatach bankowych trzymali ok. 280 mld zł. Roczne odsetki od tak dużej kwoty to ok. 3,4 mld zł. Ceny rosły jednak szybciej. Z wyliczeń Expandera wynika, że po uwzględnieniu odsetek i inflacji, lokaty przyniosły nam w 2017 r. 1,9 mld zł straty.
 • W ubiegłym roku Polacy zainwestowali 44 miliardy złotych

  W ubiegłym roku Polacy zainwestowali 44 miliardy złotych

  Największą popularnością wśród inwestorów w minionym roku cieszył się rynek mieszkaniowy. Potężny kapitał wpłynął też do funduszy inwestycyjnych. Spadł za to popyt na złoto, którego kupić mogliśmy mniej niż 5 ton. Stopniały też oszczędności trzymane na lokatach. Zdaniem analityków Open Finance niskie stopy spowodowały ucieczkę z lokat terminowych w kierunku mieszkań na wynajem.
 • Lokaty terminowe na straconej pozycji?

  Lokaty terminowe na straconej pozycji?

  Jak podają analitycy Open Finance już trzeci rok na lokatach ponosimy straty. Zdaniem Bartosza Turek, analityka z Open Finance, okres realnych strat na lokatach może potrwać jeszcze przynajmniej trzy lata.
 • Jak uchronić kapitał przed inflacją?

  Jak uchronić kapitał przed inflacją?

  Skoro nie lokaty to może mieszkania na wynajem? Za drogie? To może obligacje skarbowe lub korporacyjne albo fundusze inwestycyjne? Oto przegląd pomysłów na ratowanie oszczędności przed inflacją.
 • Obiecujące perspektywy przed rynkiem obligacji korporacyjnych

  Obiecujące perspektywy przed rynkiem obligacji korporacyjnych

  Jak oceniają specjaliści Haitong Bank, wciąż istnieje bardzo duży potencjał do rozwoju w Polsce rynku obligacji korporacyjnych, mimo jego dynamicznego wzrostu w ostatnich latach. Według analityków banku, trend ten wywołany jest m.in. przez utrzymujący się bardzo niski poziom stóp procentowych utrzyma się. Zdaniem ekspertów, każda obligacja jest obarczona ryzykiem kredytowym w przeciwieństwie do lokat bankowych, które posiadają gwarancję BFG do równowartości 100 tys. euro
 • Fiskus chce wiedzieć nawet o lokatach jednodniowych

  Fiskus chce wiedzieć nawet o lokatach jednodniowych

  Przedsiębiorcy muszą informować o wszystkich otwieranych i zamykanych rachunkach bankowych. Także gdy zakładają je na jedną noc, mimo że na aktualizację NIP-2 w tym zakresie mają siedem dni.
 • Coraz więcej oszczędności trzymamy w walutach

  Coraz więcej oszczędności trzymamy w walutach

  Ponad 67 miliardów złotych gospodarstwa domowe trzymają w walutach obcych. Choć stanowi to jedynie 9,4 proc. wszystkich pieniędzy zdeponowanych w bankach, odsetek ten zwiększa się od marca 2015 r. i jest najwyższy od dziesięciu lat.
 • Aktywa funduszy inwestycyjnych w sierpniu

  Aktywa funduszy inwestycyjnych w sierpniu

  W sierpniu aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych istotnie wzrosły do 274,9 mld zł (+1%). To zasługa przede wszystkim funduszy detalicznych, do których - według szacunków Analiz Online - wpłacono blisko +2 mld zł netto. Indeks WIG notuje historyczne szczyty, a za hossą stoją inwestorzy instytucjonalni, a drobnych inwestorów na GPW nie ma.
 • 60 proc. oszczędności Polaków leży na nieoprocentowanych kontach

  60 proc. oszczędności Polaków leży na nieoprocentowanych kontach

  Tylko 2,7 proc. oszczędności w bankach stanowią depozyty dłuższe niż dwa lata. I stale ich ubywa. Generalnie lokaty są w odwrocie. Z analizy ekspertów BGŻOptima wynika, że na rachunkach bieżących klienci trzymają już ponad 58 proc. swoich pieniędzy. 10 lat temu odsetek ten wynosił 49,2 proc.
 • Firmy wypłaciły z lokat bankowych 15% swoich oszczędności

  Firmy wypłaciły z lokat bankowych 15% swoich oszczędności

  Według najnowszych danych NBP, czerwiec był kolejnym miesiącem spadku popularności lokat bankowych. Wypłat dokonywali zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa. Gospodarstwa domowe wypłaciły od lutego 2016 r. już prawie 24 mld zł. Firmy wypłaty zaczęły później - w grudniu 2016 r. Ich saldo lokat spadło o blisko 14 mld zł.