lokalna

Artykuły - Lokalna (68)

 • Wojna o eusko

  Wojna o eusko

  Na fot. z AFP banknot waluty baskijskiej eusko, podczas konferencji prasowej w Bayonne - francuskim kraju basków w południowo-zachodniej Francji.
 • Kolejna wizja lokalna ws. zabójstwa 20-latka

  Kolejna wizja lokalna ws. zabójstwa 20-latka

  Prokuratura przeprowadziła w nocy wizję lokalną z udziałem drugiego podejrzanego w sprawie zabójstwa w lutym 20-latka na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Bartłomiej K., który jest podejrzany o nieudzielnie pomocy ofierze przyznał, że nic nie zrobił, aby pomóc 20-latkowi.
 • Lokalna gazeta napisała o końcu świata. W mieście wybuchła panika

  Końca świata nie będzie, a już na pewno nie w tym miesiącu - zapewnia rosyjskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych. W podobnie uspokajającym tonie wypowiadają się hierarchia cerkwi prawosławnej, główny inspektor sanitarny oraz deputowani do Dumy. Jak sprawdził korespondent RMF FM, są jednak miejsca, gdzie w te zapewnienia mało kto wierzy.
 • Wizja lokalna na budowie metra; Wisłostrada i Świętokrzyski zamknięte

  Wizja lokalna na budowie metra; Wisłostrada i Świętokrzyski zamknięte

  Eksperci, wykonawcy i projektant budowanej stacji II linii metra Powiśle, która w poniedziałek została zalana, przeprowadzili w środę wizję lokalną - poinformował rzecznik konsorcjum budującego metro Mateusz Witczyński.
 • Polska lokalna bez instytucji państwowych

  We wsiach i małych miasteczkach w całej Polsce trwa likwidacja posterunków policji, sądów i prokuratur - informuje "Gazeta Polska codziennie".
 • Znani elblążanie patronami miejskich tramwajów

  Mieszkańcy Elbląga wybrali w plebiscycie sześć najwybitniejszych postaci związanych z historią miasta, które będą patronować liniom tramwajowych. Biogramy i zdjęcia, które zawisną w pojazdach komunikacji miejskiej, mają budować lokalną tożsamość elblążan.
 • MSW ostrzega przed lokalnymi podtopieniami

  MSW ostrzega przed lokalnymi podtopieniami

  W związku ze zbliżającą się odwilżą musimy się liczyć z lokalnymi podtopieniami - ostrzega Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Najbardziej zagrożone są tereny podgórskie położone w południowo-zachodniej Polsce. Tam w najbliższych dniach temperatura może osiągnąć nawet 10 stopni Celsjusza.
 • Globalne skutki lokalnej wojny nuklearnej

  Globalne skutki lokalnej wojny nuklearnej

  Globalna apokalipsa jądrowa jest przerażającą wizją. Jej niezwykle sugestywny obraz przedstawiono m.in. w wyprodukowanym przez BBC filmie Threads z 1984 r. Ogólnoświatowy konflikt nie byłby jednak potrzebny. Ogromnym zagrożeniem stałby się także lokalny konflikt nuklearny. Tak wynika przynajmniej z nowych symulacji opracowanych w NASA.