lokalizacja

Artykuły - Lokalizacja (131)

 • MF proponuje nową ulgę podatkową przewoźnikom

  MF proponuje nową ulgę podatkową przewoźnikom

  Resort finansów zaproponował przewoźnikom ulgę podatkową dotyczącą zakupu urządzeń lokalizacyjnych wykorzystywanych w nowym systemie poboru opłat drogowych e-TOLL - poinformował ministerstwo w przesłanym dziś komunikacie.
 • Jak zmienić lokalizację w telefonie? Poradnik krok po kroku

  Jak zmienić lokalizację w telefonie? Poradnik krok po kroku

  Jest wiele aplikacji mobilnych, w przypadku których lokalizacja użytkownika odgrywa pewne znaczenie. W niektórych przypadkach może być nam to nie na rękę, ponieważ na przykład znajdujemy się w lokalizacji X, a wolelibyśmy, aby aplikacja widziała nas jako osoby z lokalizacji Y. Można więc zapytać: jak zmienić lokalizację w telefonie?
 • Jak ustalić lokalizację budynku na działce?

  Jak ustalić lokalizację budynku na działce?

  Budynki mieszkalne i gospodarcze nie mogą być lokowane w dowolnym miejscu działki. Wielu właścicieli jednak o tym zapomina. Potem spotyka ich więc niepotrzebne rozczarowanie. Jak ustalić dopuszczalną lokalizację budynku na działce? Na to pytanie odpowiada Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • AP: Google śledzi użytkowników, nawet jeśli tego nie chcemy

  AP: Google śledzi użytkowników, nawet jeśli tego nie chcemy

  Programy amerykańskiego giganta na systemy mobilne takie jak iOS czy Android, śledzą użytkownika, nawet jeśli nie wyraził na to zgody - wynika z obszernego artykułu przygotowanego przez Associated Press (AP).
 • Dzięki Google, służby zlokalizują każdy numer dzwoniący po pomoc

  Dzięki Google, służby zlokalizują każdy numer dzwoniący po pomoc

  Bardzo możliwe, że już niedługo dzwoniąc pod numer alarmowy nie trzeba będzie podawać miejsca zdarzenia, ponieważ nasz smartfon udostępni za nas bardzo dokładną lokalizację.
 • Polscy studenci pomagają w nawigacji po uczelni

  Polscy studenci pomagają w nawigacji po uczelni

  Polscy studenci tworzą aplikację, która pomoże osobom niewidomym poruszać się po uczelni.
 • Google lokalizuje użytkownika nawet przy wyłączonym module GPS

  Google lokalizuje użytkownika nawet przy wyłączonym module GPS

  Jak odkryli dziennikarze z serwisu Quartz, Google nie przestaje lokalizować urządzeń z systemem Android po wyłączeniu usługi lokalizacji.
 • Z powodu rekordowo niskiego bezrobocia firmy w Polsce walczą o pracowników. Coraz ważniejsza staje się atrakcyjna lokalizacja biura

  Z powodu rekordowo niskiego bezrobocia firmy w Polsce walczą o pracowników. Coraz ważniejsza staje się atrakcyjna lokalizacja biura

  Najniższe od 26 lat bezrobocie, które w największych miastach jest na poziomie błędu statystycznego, powoduje, że pracodawcy coraz bardziej muszą zabiegać o wykształconych i wysoko wykwalifikowanych pracowników. Rywalizują o nich nie tylko wysokością pensji, lecz także innymi udogodnieniami. Komfortowe biuro z łatwym dojazdem to jeden z coraz istotniejszych czynników przy wyborze pracodawcy.
 • Kupując mieszkanie w pozornie gorszej dzielnicy, możesz na nim dodatkowo zarobić. Sprawdź, jak to zrobić

  Kupując mieszkanie w pozornie gorszej dzielnicy, możesz na nim dodatkowo zarobić. Sprawdź, jak to zrobić

  Eksperci radzą, by przyszli nabywcy nieruchomości interesowali się lokalizacjami, które dziś nie wydają się atrakcyjne, ale za kilka lat mogą podnieść swój prestiż. Sprytni konsumenci uważnie śledzą plany wybranych rejonów, aby ustalić, czy w okolicy danego osiedla nie powstanie z czasem np. ważny węzeł komunikacyjny.
 • Dobra lokalizacja sposobem na udaną konferencję

  Dobra lokalizacja sposobem na udaną konferencję

  Zorganizowanie interesującej konferencji, która zapadnie gościom w pamięć nie tylko ze względów merytorycznych, może okazać się sporym wyzwaniem. Aby usprawnić proces przygotowań, przed podjęciem działań warto zastanowić się nad wyborem miejsca spotkania, ponieważ, jak sugeruje dyrektor generalny Browaru Lubicz Andrzej Leśniara, to właśnie szeroko rozumiana lokalizacja jest kluczem do sukcesu. To, gdzie odbędzie się wydarzenie, pokazuje, czy organizatorzy zadbali o komfort i wygodę przyjezdnych, a także o wrażenia estetyczne wszystkich zaproszonych.