lokal

Artykuły - Lokal (152)

 • SN: Lokator odpowiada tylko za zawinione zalanie mieszkania sąsiada

  SN: Lokator odpowiada tylko za zawinione zalanie mieszkania sąsiada

  Właściciel mieszkania, z którego wylała się woda i zalała lokal położony niżej, nie odpowiada za szkodę wyrządzoną sąsiadowi, jeśli do zalania doszło z przyczyn od niego niezależnych - wynika ze środowej uchwały Sądu Najwyższego (SN).
 • Leśne Runo otworzyło kolejną restaurację

  Spółka zarządzająca siecią restauracji z ofertą skierowaną do podróżnych otworzyła nową lokalizację w Przeszkodzie pod Warszawą. To szesnasty lokal znanej sieci, w krótkim czasie pojawić się mają kolejne, a do końca 2015 roku ma być 30 lokali sieci.
 • Obniż podatek i zarabiaj więcej na najmie lokalu

  Obniż podatek i zarabiaj więcej na najmie lokalu

  Chcesz zainwestować w lokal użytkowy albo apartament wakacyjny pod wynajem? Sprawdź dokładnie, jaka forma opodatkowania będzie dla ciebie korzystna. W uproszczeniu można przyjąć, że dla inwestycji generujących niskie koszty bardziej opłacalny będzie ryczałt. Z kolei, gdy są one wysokie - na przykład gdy posiłkujemy się kredytem - warto założyć własną działalność i zostać małym przedsiębiorcą.
 • Nietypowa aranżacja lokalu wyborczego

  Nietypowa aranżacja lokalu wyborczego

  "Zaryzykuj głosując"- to hasło przewodnie wystroju lokalu wyborczego w Gminnym Domu Kultury "Sokół" w Czerwonaku koło Poznania. Nietypowe aranżacje od lat zachęcają mieszkańców do przyjścia na wybory.
 • Lokal własny czy wynajęty - co jest bardziej opłacalne dla firmy?

  Jedna trzecia przedsiębiorców badanych przez Tax Care prowadzi firmę w wynajętym lokalu. Plusem tego rozwiązania jest możliwość rozliczenia w kosztach czynszu. Prawie tyle samo przedsiębiorców wybiera własne mieszkanie. Dzięki temu podatek można zmniejszyć poprzez amortyzację. 7 proc. ankietowanych korzysta z lokalu udostępnionego nieodpłatnie. Żeby nie narażać się na dodatkowe koszty najlepiej w tym celu wykorzystać pomoc rodziny.
 • Co może podnieść wartość nieruchomości?

  Co może podnieść wartość nieruchomości?

  Proces sprzedaży mieszkania trwa przeważnie ponad 3 miesiące. W tym czasie warto zadbać o dobre przygotowanie lokalu. Czemu? Oświetlenie, odświeżenie ścian, wykonanie drobnych napraw i stworzenie odpowiedniego nastroju może podnieść cenę transakcyjną lokalu nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 • Polacy omijają tańsze mieszkania

  Polacy omijają tańsze mieszkania

  Mieszkania z oknami wychodzącymi na południe są o 3,2 proc. droższe od "północnych". Mimo wyższej ceny, dwukrotnie łatwiej na taki lokal znaleźć nabywcę. Podobnie mając do wyboru lokal z oknami wychodzącymi na wschód i zachód częściej nabywcy decydują się na te drugie i to pomimo wyższej ceny.
 • Cztery pokoje w cenie kawalerki

  Cztery pokoje w cenie kawalerki

  Za cenę mieszkania w nowym budownictwie można kupić w naszym kraju ponad dwa razy większe w bloku z wielkiej płyty.
 • Skromne potrzeby mieszkaniowe Polaków

  Skromne potrzeby mieszkaniowe Polaków

  Ponad połowa nabywców chce mieć mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 47 m kw. W kamienicach i nowym budownictwie lokale te są więc przeciętnie o 6 m kw. za duże. Tymczasem na rynku sprzedają się mieszkania odpowiadające potrzebom nabywców.
 • Deweloperzy zarobią kilkadziesiąt milionów mniej

  Deweloperzy zarobią kilkadziesiąt milionów mniej

  Wzrost stawek VAT na mieszkania może spowodować konieczność dopłat ze strony nabywców. Takie rozwiązanie stosuje większość deweloperów, bo zezwala na nie ustawa. Przeciwnego zdania jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Potencjalne podwyżki nie przekraczają zazwyczaj kilku tysięcy złotych, ale dotyczą tysięcy osób. Gra toczy się więc o kilkadziesiąt milionów złotych.

Filmy - Lokal (1)

 • W co i gdzie inwestować: lokal usługowy czy mieszkanie?

  Inwestycja w mieszkanie to poważny krok, dlatego podejmując decyzje o kupnie takiej nieruchomości musimy się zastanowić nad tym czy możemy poświęcić mu swój czas. Musimy przeanalizować wszystkie za i przeciw i wybrać najdogodniejszy dla nas sposób inwestowania.