Logistyka / Spedycja / Dystrybucja

Artykuły - Logistyka / Spedycja / Dystrybucja (36)

 • Niemcy: Kierowcy firm kurierskich pilnie poszukiwani

  Niemcy: Kierowcy firm kurierskich pilnie poszukiwani

  Firmy kurierskie lamentują, że brak im ponad 5 tys. kierowców. A na horyzoncie handel przedświąteczny...
 • Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Ze względu na brak kierowców blisko dwie trzecie firm transportowych ma problemy z zapełnieniem grafiku przewozów. Niedobory kadrowe sięgają 100 tys. wakatów, a co roku branża mogłaby zatrudnić 30-40 tys. osób.
 • Firmy logistyczne poszukują chętnych do pracy. Rośnie zapotrzebowanie na magazynierów i kierowców

  Firmy logistyczne poszukują chętnych do pracy. Rośnie zapotrzebowanie na magazynierów i kierowców

  Rozwijający się rynek usług przyspiesza wzrost branży logistycznej. Oznacza to, że coraz większe będzie też zapotrzebowanie na kadrę, przede wszystkim pracowników operacyjnych - kierowców i magazynierów. W III kwartale tego roku wzrost zatrudnienia przewiduje co siódmy przedsiębiorca z sektora transport/logistyka. Pracodawcy kuszą pracowników stabilnym zatrudnieniem, wsparciem w podnoszeniu kwalifikacji i pakietami socjalnymi.
 • Zarobki w pionie zakupów i logistyki - raport płacowy Sedlak & Sedlak 2016

  Zarobki w pionie zakupów i logistyki - raport płacowy Sedlak & Sedlak 2016

  ​Pion zakupów i logistyki to jeden z najważniejszych działów każdej firmy produkcyjnej. Bez jego pracowników nie będzie możliwe zapewnienie surowców potrzebnych do produkcji wytwarzanych dóbr, a także dostarczenie ich do odbiorców końcowych. Znajomość rynkowych stawek oferowanych kluczowym stanowiskom pozwoli na przyciągnięcie do naszego przedsiębiorstwa najlepszych specjalistów. Natomiast dobrze dobrany, atrakcyjny pakiet benefitów może być właściwym dopełnieniem rynkowego wynagrodzenia.
 • W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

  W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

  ​Utworzenie 500 nowych miejsc pracy w podłódzkim Strykowie planuje w tym roku Arvato Polska, która właśnie rozpoczęła współpracę ze spółką LPP. Ze strykowskiego magazynu Arvato prowadzona będzie obsługa sklepów online marek LPP - Reserved, Mohito, House i Sinsay na rynek polski i zagraniczny.
 • Centrum logistyczne Geis w Strykowie stworzy 400 miejsc pracy

  Centrum logistyczne Geis w Strykowie stworzy 400 miejsc pracy

  Ok. 400 nowych miejsc pracy w centrum logistycznym w podłódzkim Strykowie zaoferuje w tym roku Grupa Geis. W lutym firma uruchomiła tam sortownię paczek i hub drobnicowy, planuje również przeniesienie do tej lokalizacji całego swojego zaplecza biurowego.
 • Amazon rusza z podwyżkami w Polsce

  Amazon rusza z podwyżkami w Polsce

  Amazon Polska poinformował w poniedziałek o podniesieniu pensji pracownikom działających w naszym kraju centrów logistycznych.
 • Tam jest też szansa na wysokie zarobki

  Tam jest też szansa na wysokie zarobki

  Według globalnego raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia w nadchodzącym kwartale pośród pracodawców w Polsce będzie panował zauważalny optymizm. Nasz kraj znalazł się na szóstym miejscu państw regionu EMEA, w których o pracę będzie najłatwiej. W dziewięciu z 10 badanych sektorach gospodarki oraz we wszystkich badanych regionach Polski oczekuje się wzrostu poziomu zatrudnienia.
 • Niemiecka płaca minimalna podniesie nam ceny

  Płaca minimalna dla kierowców w Niemczech spowoduje wzrost cen przewozów i w ten sposób uderzy również w firmy z Europy Zachodniej.
 • Nowoczesne niewolnictwo

  Nowoczesne niewolnictwo

  O tym, że polski rynek pracy naznaczają liczne patologie, jest głośno już od dłuższego czasu. Wpływ ma na to swoisty kult outsourcingu i taniej siły roboczej połączony z tymczasowymi formami zatrudnienia, co niedawno potwierdziła Państwowa Inspekcja Pracy.