Logistyka / Spedycja / Dystrybucja

Artykuły - Logistyka / Spedycja / Dystrybucja (28)

 • Oferta InPostu może sporo namieszać

  Oferta InPostu może sporo namieszać

  Peter Ogden z londyńskiego Powerscourt, który pracuje przy ofercie poinformował, że publikacja prospektu InPostu planowana jest w najbliższych dniach.
 • Firmy transportowe mogą odzyskać część niemieckiego myta

  Firmy transportowe mogą odzyskać część niemieckiego myta

  Polskie firmy świadczące usługi transportowe mają możliwość ubiegania się o zwrot części opłat poniesionych za przejazd po drogach niemieckich. Możliwość taką daje wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydany w październiku 2020 r. Kogo dotyczy zwrot? Za jaki okres można odzyskać opłaty?
 • Trudna walka z tachooszustami. Przewoźnicy apelują o odbieranie prawa jazdy

  Trudna walka z tachooszustami. Przewoźnicy apelują o odbieranie prawa jazdy

  Za manipulowanie wskazaniami tachografu kierowca powinien tracić prawo jazdy na trzy miesiące - apelują przewoźnicy, którzy mają dość patologii w branży. Dlatego TLP apeluje o wzmocnienie kadrowe ITD i przekształcenie tej formacji w służbę mundurową (dzięki czemu zwiększyłaby się liczba kontroli nocnych), a także rozszerzenie jej kompetencji w zakresie kontroli dokumentów związanych z obrotem gospodarczym i umów z pracownikami.
 • Branżę logistyczną mają uratować kobiety. "Wymieciony rynek"

  Branżę logistyczną mają uratować kobiety. "Wymieciony rynek"

  Ponieważ w Niemczech brakuje dziesiątek tysięcy kierowców ciężarówek, branża chce werbować kobiety.
 • Jaki brexit nadal niewiadomą dla polskich przedsiębiorców

  Jaki brexit nadal niewiadomą dla polskich przedsiębiorców

  Nadal nie wiemy w jakim kształcie dojdzie ostatecznie do brexitu. Dla polskich firm oznacza to duże zawirowania i niepewność spowodowana tym, że w przypadku braku porozumienia czyli tak zwanego hard brexitu zmieni się w przeciągu bardzo krótkiego czasu bardzo dużo. Zmienią się zupełnie okoliczności prowadzenia biznesu z wielką Brytanią, co dla polskich firm jest to wyjątkowe ryzyko.
 • Ożywienie w transporcie i logistyce

  Ożywienie w transporcie i logistyce

  Polski rynek pracy w branży transportu i logistyki jest w najlepszej kondycji od pięciu lat. Co piąty pracodawca w tym sektorze planuje powiększać swoje zespoły w ciągu najbliższych trzech miesięcy. To jednocześnie jeden z najlepszych wyników dla tej branży, jaki odnotowano wśród 26 krajów z regionu EMEA - komentuje Kamil Sadowniczyk, dyrektor z agencji zatrudnienia Manpower.
 • Niemcy: Kierowcy firm kurierskich pilnie poszukiwani

  Niemcy: Kierowcy firm kurierskich pilnie poszukiwani

  Firmy kurierskie lamentują, że brak im ponad 5 tys. kierowców. A na horyzoncie handel przedświąteczny...
 • Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Ze względu na brak kierowców blisko dwie trzecie firm transportowych ma problemy z zapełnieniem grafiku przewozów. Niedobory kadrowe sięgają 100 tys. wakatów, a co roku branża mogłaby zatrudnić 30-40 tys. osób.
 • Firmy logistyczne poszukują chętnych do pracy. Rośnie zapotrzebowanie na magazynierów i kierowców

  Firmy logistyczne poszukują chętnych do pracy. Rośnie zapotrzebowanie na magazynierów i kierowców

  Rozwijający się rynek usług przyspiesza wzrost branży logistycznej. Oznacza to, że coraz większe będzie też zapotrzebowanie na kadrę, przede wszystkim pracowników operacyjnych - kierowców i magazynierów. W III kwartale tego roku wzrost zatrudnienia przewiduje co siódmy przedsiębiorca z sektora transport/logistyka. Pracodawcy kuszą pracowników stabilnym zatrudnieniem, wsparciem w podnoszeniu kwalifikacji i pakietami socjalnymi.
 • Zarobki w pionie zakupów i logistyki - raport płacowy Sedlak & Sedlak 2016

  Zarobki w pionie zakupów i logistyki - raport płacowy Sedlak & Sedlak 2016

  ​Pion zakupów i logistyki to jeden z najważniejszych działów każdej firmy produkcyjnej. Bez jego pracowników nie będzie możliwe zapewnienie surowców potrzebnych do produkcji wytwarzanych dóbr, a także dostarczenie ich do odbiorców końcowych. Znajomość rynkowych stawek oferowanych kluczowym stanowiskom pozwoli na przyciągnięcie do naszego przedsiębiorstwa najlepszych specjalistów. Natomiast dobrze dobrany, atrakcyjny pakiet benefitów może być właściwym dopełnieniem rynkowego wynagrodzenia.