logistyka

Artykuły - Logistyka (40)

 • Unia Owocowa ostrzega, zielone korytarze nie pomogą

  Unia Owocowa ostrzega, zielone korytarze nie pomogą

  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-unia-owocowa-ostrzega-zielone-korytarze-nie-pomoga,nId,4411597 Cytrusy i kiwi oraz jabłka i gruszki napotykały
 • Branża logistyczna szuka pracowników

  Branża logistyczna szuka pracowników

  W branży logistycznej panuje dobra sytuacja. 20 proc. firm planuje wzrost zatrudnienia, ale ma problem ze znalezieniem pracowników.
 • Polska jest potęgą na magazynowym rynku

  Polska jest potęgą na magazynowym rynku

  Niewiele europejskich krajów może poszczycić się tak dynamicznym wzrostem oddanych do użytku powierzchni magazynowych. Polska to magazynowa potęga. Zostawiamy w tyle Czechy i Słowację, depczemy po piętach Hiszpanii.
 • Ukraińcy chcą pracować w logistyce

  Ukraińcy chcą pracować w logistyce

  66 proc. Ukraińców myślących o wyjeździe do Polski w celach zarobkowych deklaruje, że w naszym kraju chciałoby podjąć pracę w branży logistycznej. W tej grupie o takiej pracy myśli 58 proc. kobiet i 42 proc. mężczyzn. Część z nich - 30 proc. potwierdza, że pracę w magazynie może rozpocząć od zaraz. Większość - 88 proc. deklaruje, że w Polsce chciałaby zostać powyżej trzech miesięcy i dłużej.
 • Polska w czołówce dogodnych lokalizacji logistycznych

  Polska w czołówce dogodnych lokalizacji logistycznych

  W 2017 roku rynek nieruchomości magazynowych w Polsce odnotował prawie 20-proc. przyrost powierzchni całkowitej. Eksperci wskazują, że branża będzie rozwijać się nieustająco, a według ich przewidywań, pod koniec roku łączna powierzchnia magazynowa w naszym kraju przekroczy 15 mln metrów kwadratowych.
 • Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Ze względu na brak kierowców blisko dwie trzecie firm transportowych ma problemy z zapełnieniem grafiku przewozów. Niedobory kadrowe sięgają 100 tys. wakatów, a co roku branża mogłaby zatrudnić 30-40 tys. osób.
 • Firmy logistyczne poszukują chętnych do pracy. Rośnie zapotrzebowanie na magazynierów i kierowców

  Firmy logistyczne poszukują chętnych do pracy. Rośnie zapotrzebowanie na magazynierów i kierowców

  Rozwijający się rynek usług przyspiesza wzrost branży logistycznej. Oznacza to, że coraz większe będzie też zapotrzebowanie na kadrę, przede wszystkim pracowników operacyjnych - kierowców i magazynierów. W III kwartale tego roku wzrost zatrudnienia przewiduje co siódmy przedsiębiorca z sektora transport/logistyka. Pracodawcy kuszą pracowników stabilnym zatrudnieniem, wsparciem w podnoszeniu kwalifikacji i pakietami socjalnymi.
 • Rynek magazynowy w drodze po rekord

  Rynek magazynowy w drodze po rekord

  Aż 1 312 000 mkw. magazynów wynajęły firmy w okresie od początku stycznia do końca czerwca 2016. To najlepsze pierwsze półrocze w historii rynku. W Polsce w budowie jest 742 000 mkw., z czego 51 proc. powstaje na zasadach spekulacyjnych. Historycznie najniższy wskaźnik powierzchni niewynajętych - dostępnych jest jedynie 6,1 proc. istniejących zasobów magazynowych w kraju.
 • Ambitne plany ekspansji polskiej poczty

  Ambitne plany ekspansji polskiej poczty

  Rosnący handel między Azją a Europą gigantyczną szansą dla Polski i krajowej branży logistycznej. Poczta Polska liczy na dodatkowy 1 mld euro przychodów w ciągu kilku lat.

Filmy - Logistyka (1)

 • Polska w czołówce dogodnych lokalizacji logistycznych

  W 2017 roku rynek nieruchomości magazynowych w Polsce odnotował prawie 20 proc. przyrost powierzchni całkowitej. Eksperci wskazują, że branża będzie rozwija się nieustająco, a według ich przewidywań pod koniec roku łączna powierzchnia magazynowa w naszym kraju przekroczy 15 mln metrów kwadratowych.