lofty

Artykuły - Lofty (15)

 • Apartamenty w kościołach

  Loft, penhaus, przytulna chatka za miastem, a może apartament w sekularyzowanym kościele? Fantazja deweloperów nie zna granic.
 • Lofty, czyli moda na surowe wnętrza

  Lofty, czyli moda na surowe wnętrza

  Dawniej były siedliskiem biedniejszej społeczności, szczególnie upodobali je sobie ubodzy artyści, którzy tworzyli tam swoje pracownie. Obecnie lofty są kojarzone z luksusem, na który pozwolić sobie mogą nieliczni.
 • Lofty zyskują na popularności

  Lofty zyskują na popularności

  Mieszkania w budynkach poprzemysłowych od kilku lat zyskują w Polsce na popularności. Lofty, dawniej kojarzące się z niedostępnym luksusem, coraz częściej oferowane są po cenach atrakcyjnych dla przeciętnego nabywcy. Skąd popularność tego typu mieszkań i czy warto w lofcie zamieszkać? Odpowiada serwis Homla.pl.
 • Lofty, czyli przestrzeń jest w cenie

  Lofty, czyli przestrzeń jest w cenie

  Jak podaje Słownik Języka Polskiego loft to mieszkanie lub pracowania artystyczna w pomieszczeniu zaadaptowanym z dawnej hali fabrycznej. Tłumacząc dosłownie z języka angielskiego loft to poddasze, strych.
 • Styl loftowy w salonie!

  Styl loftowy w salonie!

  Mieszkanie w stylu loft to surowe wnętrza o nowoczesnym charakterze. Na styl loftowy w swoim mieszkaniu decydują się nie tylko ludzie młodzi w wielkich miastach. Styl ten zatacza coraz szersze kręgi, bo ma w sobie design, któremu trudno odmówić wyjątkowego klimatu. Czym jest styl loftowy i jak przenika na nowoczesne salony? Sprawdzamy, gdzie najlepiej postawić na styl loft i jak urządzić mieszkanie w stylu loft.
 • Mieszkania w loftach: Nowa moda w Polsce

  Mieszkania w loftach: Nowa moda w Polsce

  Moda na mieszkania w loftach przybyła do Polski z Ameryki. Zapoczątkowana została w latach 60. przez biednych artystów zajmujących stare fabryki, którzy chcieli uniknąć podatków i mieć jednocześnie oryginalną przestrzeń do mieszkania i pracy. Tego typu mieszkania miały niski standard i brak wygód, który rekompensowała ogromna przestrzeń.
 • Lofty. Krzyk mody, odgłos historii

  Lofty. Krzyk mody, odgłos historii

  Stare magazyny czy opustoszałe fabryki. Takich obiektów w Polsce nie brakuje. Ich adaptacja na cele mieszkaniowe czy biurowe nie jest tanią inwestycją, ale za to efekt końcowy cieszy każdego właściciela. Tak powstają lofty, zapomniane budynki "z duszą", gdzie historia przeplata się z nowoczesnością.
 • Lofty: Gdzie się podziały tanie przestrzenie?

  Lofty: Gdzie się podziały tanie przestrzenie?

  Na zachodzie już od lat mieszkanie w zaadaptowanych fabrykach jest modne. W Polsce trend ten rozpoczął się kilka lat temu. Moda winduje ceny loftów ponad rynkową średnią, co jednak nie znaczy, że nie można znaleźć oferty przystępnej dla przeciętnego nabywcy. Urok i powierzchnie dzisiejszych loftów nie są już jednak tak imponujące.
 • Lofty - modna i kosztowna ekstrawagancja

  Lofty - modna i kosztowna ekstrawagancja

  Od kiedy w Polsce pojawiła się moda na lofty, do opuszczonych fabryk, składów i spichlerzy wraca życie. Mieszkania w dawnych halach i magazynach inspirują ludzi szukających awangardowych rozwiązań architektonicznych i znacznych przestrzeni.
 • Estetyka przestrzeni miejskiej - nowy trend w budownictwie?

  Estetyka przestrzeni miejskiej - nowy trend w budownictwie?

  Jakie elementy wpływają na estetykę przestrzeni miejskiej? Jak estetyka wpływa na wizerunek miasta? Czy w kształtowaniu przestrzeni zmierzamy w dobrym kierunku?

Filmy - Lofty (1)