łódzkie

Artykuły - łódzkie (65)

Filmy - łódzkie (3)

  • Mieszkańcy wybrali wójta, mimo że ten siedzi w areszcie. "Czekamy aż wyjdzie i złoży ślubowanie"

    Mieszkańcy gminy Daszyna w województwie łódzkim chcą, żeby wójtem był Zbigniew Wojtera. Tak zadecydowali w wyborach samorządowych. Problem w tym, że mężczyzna przebywa w areszcie, a prokuratura przedstawiła mu ponad 90 zarzutów. (TVN24/x-news)
  • Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod Opocznem. Trzy osoby trafiły do szpitali

    Trzy osoby zostały ranne w wyniku zderzenia autobusu z lokomotywą. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Skronina niedaleko Opoczna. Kierowca i pasażer autobusu oraz maszynista zostali przetransportowani do szpitali. - Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, choć jak udało nam się ustalić, prawidłowo oznakowanym – poinformowała podkom. Aneta Sobieraj z łódzkiej policji. (TVN24/x-news)
  • Pijany kierowca potrącił dwie dziewczynki, w tym własną córkę. Jedna z nich zginęła

    Będzelin (woj. łódzkie). Pijany kierowca w Będzelinie koło Koluszek potrącił dwie siedzące na poboczu dziewczynki, w tym swoją córkę. W wypadku zginęła 10-latka. 9-letnia córka sprawcy trafiła do szpitala. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni mężczyzna kierujący pojazdem opel astra wjechał w dwie dziewczynki siedzące na poboczu. 9-letnia dziewczynka została hospitalizowana. Drugiej dziewczynki, pomimo reanimacji, nie udało się uratować. Z ustaleń wynika, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad dwa promile alkoholu – poinformowała Urszula Ptasznik z policji w Łodzi. (TVN24/x-news)