łódzka

Artykuły - łódzka (38)

 • Łódzka SSE: Ponad 300 nowych miejsc pracy i inwestycje za 312 mln zł

  Ponad 300 nowych miejsc pracy i inwestycje za ponad 312 mln zł mają być efektem 14 nowych zezwoleń na działalność w Łódzkiej SSE, które zostały wręczone w środę w Łodzi.
 • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wśród najlepszych na świecie

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wśród najlepszych na świecie

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła pierwsze miejsce w Europie i czwarte na świecie w rankingu Digital Marketing Awards 2012 "fDi Magazine". W rankingu brano po uwagę m.in. wykorzystanie stron internetowych w celu przyciągania inwestorów.
 • Łódzka Manufaktura sprzedana za 390 mln euro

  Łódzka Manufaktura sprzedana za 390 mln euro

  Francuskie firmy Apsys i Euris/Rallye Group sprzedały za 390 mln euro centrum Manufaktura w Łodzi. Nabywcą jest niemiecki Union Investment Real Estate GmbH, który kupił łódzkie nieruchomości na rzecz otwartego funduszu nieruchomości Unilmmo Deutschland.
 • Festiwal Szkół Teatralnych w maju w Łodzi

  28. Festiwal Szkół Teatralnych odbędzie się w dniach od 10 do 14 maja w Łodzi. Swoje przedstawienia dyplomowe przedstawią młodzi aktorzy ze szkół z Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Krakowa - informuje łódzka szkoła filmowa.
 • Wniosek dot. zaginionej notatki ws. zabójstwa Papały

  Łódzka prokuratura skierowała do austriackich organów ścigania wniosek o pomoc prawną w śledztwie dotyczącym utrudniania postępowania w sprawie zabójstwa b. szefa policji gen. Marka Papały. Chodzi o ukrycie policyjnej notatki z 1998 roku.
 • Szokujące zaniedbanie w sprawie Papały

  Szokujące zaniedbanie w sprawie Papały

  Łódzka prokuratura zleciła zbadanie śladów krwi znalezionych w pobliżu miejsca morderstwa generała Marka Papały - informuje reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka. Przy pierwszych oględzinach miejsca zabezpieczono dwie różne próbki krwi, ale sprawdzono tylko jedną. Dlaczego?
 • Zawiązanie spółki A0 Sp. z o.o.

  Zarząd MakoLab S.A. informuje, że w dniu 9.02.2010 MakoLab S.A. wraz z EC1 Fundacja Łódzka zawiązały A0 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi. W nowej spółce MakoLab S.A. objęła 637 udziałów o łącznej wartości 31 850,00 zł, co stanowi 49% udział w kapitale zakładowym spółki oraz 49% głosów w ogólnej liczbie głosów. Udziały te zostaną pokryte aportem w postaci praw autorskich do portalu internetowego wykonanego przez MakoLab S.A. Pozostała część udziałów objęta została przez
 • Łódzka PO chce wyrzucić z partii swoją europoseł

  Łódzcy działacze Platformy Obywatelskiej chcą wyrzucenia z partii swojej koleżanki, europoseł Joanny Skrzydlewskiej, która kilka dni temu publicznie oświadczyła, że nie weźmie udziału w referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego.
 • Zarzuty dla b. adwokatów Lwa R.

  Zarzut utrudniania postępowania karnego poprzez posługiwanie się dokumentacją medyczną poświadczającą nieprawdę postawiła we wtorek łódzka prokuratura apelacyjna b. adwokatom Lwa R.: Markowi Małeckiemu i Piotrowi Rychłowskiemu - poinformował jej rzecznik Jarosław Szubert. Podejrzanym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Obaj adwokaci zgadzają się na podawanie ich nazwisk.
 • Łódzka archidiecezja powitała kopię obrazu Matki Bożej

  Kilka tysięcy wiernych witało w sobotę w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która przez najbliższy rok odwiedzać będzie parafie archidiecezji łódzkiej. Jasnogórski wizerunek Madonny z Dzieciątkiem przybył do archidiecezji łódzkiej z diecezji sandomierskiej. To druga peregrynacja obrazu w regionie łódzkim. Poprzednia miała miejsce 35 lat temu.