Łódź

Artykuły - Łódź (1689)

 • Największa produkcyjna amfibia na świecie

  Największa produkcyjna amfibia na świecie

  Firma Sealegs zaprezentowała RIB Cabin – największą, najbezpieczniejszą i najbardziej luksusowa łódź wodno-lądową, stworzoną kiedykolwiek przez nowozelandzkie przedsiębiorstwo.
 • Zarobki w Łodzi i województwie łódzkim w 2019 r.

  Zarobki w Łodzi i województwie łódzkim w 2019 r.

  W 2019 roku w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięło udział 7319 osób pracujących w województwie łódzkim, w tym 4254 zatrudnionych w Łodzi. Mediana wynagrodzenia całkowitego w Łodzi wyniosła 4900 zł brutto, natomiast w województwie łódzkim (bez Łodzi) - 4000 zł brutto.
 • Spór o nadajnik 5G na kościelnej wieży

  Spór o nadajnik 5G na kościelnej wieży

  Mieszkańcy łódzkiego Widzewa protestują w sprawie nadajnika 5G umieszczonego na jednej z kościelnych wież. Okazuje się jednak, że maszt do 5G w danym miejscu po prostu… nie istnieje.
 • Drążenie tunelu kolejowego pod Łodzią rozpocznie się w czerwcu lub lipcu

  Drążenie tunelu kolejowego pod Łodzią rozpocznie się w czerwcu lub lipcu

  W czerwcu lub lipcu ma rozpocząć się drążenie tunelu kolejowego pod Łodzią - zapewnił wicepremier Piotr Gliński. Do Łodzi dotarły już wszystkie elementy pierwszej z maszyn TBM, która wydrąży część podziemnych tras, co zapewni nowe możliwości połączeń kolejowych w kraju.
 • Łódź: Whirlpool zainwestuje ok. 100 mln zł w rozwój Fabryki Kuchenek

  Łódź: Whirlpool zainwestuje ok. 100 mln zł w rozwój Fabryki Kuchenek

  Ok. 100 mln zł ma kosztować nowoczesna platforma produkcyjna, którą firma Whirlpool stworzy w swojej Fabryce Kuchenek w Łodzi. Inwestycja ma zaowocować zwiększeniem zatrudnienia prawdopodobnie już w 2020 roku.
 • W Łódzkiej SSE wręczono decyzje o wsparciu inwestycji za blisko 400 mln zł

  W Łódzkiej SSE wręczono decyzje o wsparciu inwestycji za blisko 400 mln zł

  ​Prawie 400 mln zł zainwestuje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dziewięć przedsiębiorstw, które uzyskały w poniedziałek decyzje o wsparciu inwestycji. Firmy te utworzą i utrzymają blisko 1000 miejsc pracy.
 • ŁKS. Rozpoczęła się rozbudowa stadionu w Łodzi

  ŁKS. Rozpoczęła się rozbudowa stadionu w Łodzi

  Rozpoczęły się pierwsze prace związane z rozbudową stadionu przy al. Unii w Łodzi, gdzie swoje mecze w Ekstraklasie rozgrywają piłkarze ŁKS-u. Do istniejącej już trybuny w ciągu trzech lat zostaną dobudowane trzy pozostałe. Obiekt będzie mógł pomieścić 18 tys. widzów.
 • Piłkarskie MŚ do lat 20. W Łodzi bezpłatne przejazdy dla kibiców

  Z darmowej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać w Łodzi kibice w czasie trwania piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Miasto planuje także uruchomienie specjalnej linii tramwajowej "U-20" łączącej centrum ze stadionem Widzewa, który będzie główną areną turnieju.
 • ME siatkarek. Łódź oficjalnie polskim gospodarzem turnieju

  ME siatkarek. Łódź oficjalnie polskim gospodarzem turnieju

  Łódź zawarła we wtorek umowę z PZPS i została oficjalnie współgospodarzem tegorocznych mistrzostw Europy siatkarek. W Atlas Arenie Polski rozegrają mecze grupowe z Włochami, Belgią, Ukrainą, Portugalią i Słowenią. Turniej współorganizują też Węgry, Słowacja i Turcja.

Filmy - Łódź (26)

 • Kampania samorządowa w Łodzi na finiszu. Głównym tematem wyrok Hanny Zdanowskiej

  - Przedstawiliśmy mieszkańcom Łodzi konkretny program dotyczący zmian w naszym mieście. Wyszczególniliśmy ulice, chodniki, skwery i place - podkreśliła ubiegająca się o reelekcję na stanowisku prezydenta Łodzi Hanna Zdanowska. Wcześniej szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński zapewnił, że jeśli Zdanowska wygra wybory, będzie mogła pełnić swoją funkcję. (TVN24/x-news)
 • Zderzenie tramwajów w Łodzi. 7 osób rannych

  Na przystanku w Łodzi doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Ucierpiało 7 osób w tym dziecko. Obaj motorniczy byli trzeźwi i posiadali odpowiednie uprawnienia. Policja bada szczegóły wypadku. (TVN24/x-news)
 • "J. Sasin przekroczył swoje uprawnienia". Komitet wyborczy H. Zdanowski złożył zawiadomienie do prokuratury

  Członkowie komitetu Hanny Zdanowskiej złożyli do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacka Sasina. Chodzi o jego wypowiedź, w której uznał, że Hanna Zdanowska nie będzie mogła pełnić funkcji prezydenta Łodzi, nawet jeśli wygra w najbliższych wyborach. Jacek Sasin dodał, że w takiej sytuacji wojewoda będzie musiał zwrócić się do prezesa Rady Ministrów o ustanowienie zarządu komisarycznego. (TVN24/x-news)
 • "Nie zrobiłam nic złego". Prezydent Łodzi prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy

  Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska została prawomocnie skazana. Sąd apelacyjny uznał, że jest winna poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera i skazał ją na 20 tysięcy złotych grzywny. Sąd utrzymał tym samym marcowy wyrok pierwszej instancji. Już po odczytaniu wyroku Hanna Zdanowska podkreślała, że nie czuje się winna, a wyrok dotyczy sprawy sprzed 10 lat, niezwiązanej ze sprawowanym przez nią urzędem. Mimo prawomocnego wyroku skazującego, może ona kandydować na prezydenta Łodzi. (TVN24/x-news)