łódz

Artykuły - łódz (63)

 • Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi w niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy jest oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą jest stan powietrza w województwie, w którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.
 • Ruszyła budowa Bramy Miasta Łodzi

  Ruszyła budowa Bramy Miasta Łodzi

  W Łodzi ruszyła budowa Bramy Miasta - kompleksu dwóch biurowców o łącznej powierzchni najmu 40 tys. m kw., w których znajdzie się 4 tys. miejsc pracy oraz otwarta przestrzeń dla mieszkańców i turystów. O rozpoczęciu prac poinformował inwestor, firma Skanska.
 • Comarch zadba o zdrowie mieszkańców Łodzi

  Comarch, producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych, uruchomił nieodpłatnie w Łodzi pilotażowy program usług Zdalnej Opieki.
 • Ericsson sfinalizował przejęcie firmy Ericpol w Łodzi i Krakowie

  Ericsson sfinalizował przejęcie firmy Ericpol w Łodzi i Krakowie

  Szefowie Ericssona ogłosili w środę w Łodzi zakończenie procesu przejęcia polskich i ukraińskich oddziałów firmy Ericpol, która od ponad 20 lat była dostawcą rozwiązań dla tego globalnego koncernu. Do Ericssona przejdzie ok. 2,1 tys. pracowników zatrudnionych w Łodzi i Krakowie.
 • MLP Group przygotowuje nowy park na terenie Łodzi

  Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych przygotowuje się do rozpoczęcia budowy nowego parku logistycznego MLP Łódź Wschód. Zespół obiektów, który powstanie na terenie łódzkiej dzielnicy Widzew będzie liczyć ok. 70 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.
 • ADMT dostarczy konstrukcję nowego Stadionu Miejskiego w Łodzi

  ADMT dostarczy konstrukcję nowego Stadionu Miejskiego w Łodzi

  W należącym do ADMT S.A podbiałostockim zakładzie prace idą pełną parą. Firma produkuje konstrukcję stalową, która stanowić będzie zadaszenie nowego Stadionu Miejskiego w Łodzi. Do realizacji tego projektu niezbędna była rozbudowa parku maszynowego oraz zwiększenie zatrudnienia. Stale też poszukiwani są kolejni pracownicy.
 • Za mieszkanie w Warszawie można kupić dwa w Łodzi

  Za mieszkanie w Warszawie można kupić dwa w Łodzi

  Najmniejsze mieszkania są w Łodzi, a największe we Wrocławiu - wynika z danych GUS. To jednak za cztery kąty w Warszawie trzeba zapłacić najwięcej - średnio ponad 420 tys. zł - wynika z szacunków Lion's Banku.
 • Zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości w Łodzi od osoby prawnej

  Zarząd MOMO SA informuje o zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości w Łodzi od osoby prywatnej. Podstawa prawna: Załącznik nr 3, § 3 ust. 1 – do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu „Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect” Osoby reprezentujące spółkę:Jacek Malec - Prezes Zarządu
 • Ruszył towarowy pociąg z Łodzi do Chin

  - Pierwszy pociąg cargo z ładunkiem polskich wyrobów spożywczych wyruszył w środę z Łodzi do Xiamen w południowo-wschodnich Chinach. To druga - obok połączenia ze stolicą Syczuanu Chengdu - regularna linia towarowa łącząca Łódź z Chinami.
 • Łódź się wyludnia jak żadne inne miasto w Polsce

  Łódź się wyludnia jak żadne inne miasto w Polsce

  Liczba mieszkańców tego miasta zmniejszyła się w ciągu 20 lat o ponad 100 tysięcy. Łódź się "zwija" - alarmują eksperci i próbują dociec przyczyn tego zjawiska.