lodowka

Artykuły - Lodowka (12)

 • Stare lodówki zatruwają środowisko naturalne

  Stare lodówki zatruwają środowisko naturalne

  Nawet 70 proc. zużytego sprzętu chłodniczego nie jest prawidłowo przetwarzane. Potrzebny jest lepszy nadzór nad obrotem zużytym sprzętem.
 • Bosch będzie produkować w dwóch fabrykach piekarniki i lodówki

  Bosch będzie produkować w dwóch fabrykach piekarniki i lodówki

  Zainwestowanie 500 mln zł w dwie fabryki piekarników oraz lodówek i zatrudnienie tysiąca pracowników we Wrocławiu zapowiedzieli w czwartek przedstawiciele spółki BSH Bosch Siemens Hausgeraete. Spółka w zeszłym roku kupiła upadłe zakłady FagorMastercook.
 • Lodówka sama zamówi produkty spożywcze?

  Lodówka sama zamówi produkty spożywcze?

  W Polsce internet rzeczy jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, ale dynamika rozwoju tej technologii przyspiesza. Do 2018 roku wartość tego typu rozwiązań wyniesie ponad 12 mld złotych. W USA 40 proc. amerykańskich przedsiębiorstw w ciągu najbliższych dwóch lat planuje wykorzystać internet rzeczy, aby zwiększyć sprzedaż swoich produktów.
 • Problem ze starą lodówką da się rozwiązać

  Problem ze starą lodówką da się rozwiązać

  Stara lodówka i komputer zalegający w piwnicy, zepsuty telewizor na strychu, pralka wywieziona na działkę. A można łatwiej - po prostu wyrzucić. Jak się pozbyć zużytego sprzętu elektronicznego tak, aby nasze działanie było w pełni legalne?
 • Lodówka, piwnica czy spiżarnia?

  Lodówka, piwnica czy spiżarnia?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele znaczy dobrze zorganizowana spiżarnia? Mądre zakupy i przemyślane przechowywanie żywności sprawią, że w śmieciach będzie lądować mniej jedzenia, a ty oszczędzisz sporo pieniędzy.
 • Bruksela podnosi nam ceny lodówek

  Bruksela podnosi nam ceny lodówek

  1000 zł - tyle kosztuje dzisiaj przeciętna, najchętniej kupowana przez klientów chłodziarko-zamrażarka. Nie ma żadnych bajerów, po prostu robi co do niej należy - chłodzi i mrozi. Ale już niedługo nie będzie można jej kupić, bo ma klasę energetyczną A. I zdaniem Komisji Europejskiej zużywa za dużo energii. Dlatego już od 1 lipca producenci nie mogą dostarczać na rynek sprzętu w klasie A.
 • Pralki i lodówki robimy najtaniej w Europie

  Pralki i lodówki robimy najtaniej w Europie

  Wielkie koncerny, produkujące sprzęt AGD, ciągną do Polski, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Przenoszą do nas fabryki, bo pralki i lodówki robimy najtaniej w Europie.
 • Zdrożeją telewizory, pralki, lodówki

  Zdrożeją telewizory, pralki, lodówki

  Zawrzało w środowisku sprzedawców sprzętu AGD. Obawiają się, że zbankrutują, bo będą musieli wymienić kasy fiskalne i podnieść ceny swoich towarów. Wszystko przez to, że na paragonach trzeba będzie drukować informacje o kosztach utylizacji zużytego sprzętu oddanego do recyklingu. To spowoduje wzrost cen w sklepach - zapowiada "Polska".
 • Będą kary za wyrzucenie starej lodówki na śmietnik

  Nie tylko sklepy, ale także punkty skupu złomu i serwisy sprzętu elektrycznego będą zbierały od użytkowników stare pralki, lodówki i telewizory.
 • Paragon do lodówki!

  Paragon do lodówki!

  Kasy fiskalne to od kilku miesięcy prawdziwe utrapienie taksówkarzy. Jeszcze nie opadły emocje związane z wprowadzeniem tych urządzeń do taksówek, a już pojawił się nowy problem - paragony.