lodowiec

Artykuły - Lodowiec (33)

Filmy - Lodowiec (5)

 • Przykryli lodowiec ogromną plandeką. Sprytny pomysł!

  Ludzie mają różne pomysły na walkę z globalnym ociepleniem. Swoją nietypową strategią podzielili się Włosi. Żeby ochronić alpejski lodowiec Presena, 100,000 metrów kwadratowych jego powierzchni przykryją plandeką. Materiał ma zapobiec nadmiernemu topnieniu.
 • 40-metrowa góra lodowa oddzieliła się od lodowca na Antarktydziee

  Ogromna góra lodowa wielkości 10-piętrowego bloku oddzieliła się od lodowca Williama na Antarktyce. Cielenie się lodowca zarejestrowali naukowcy znajdujący się na statku badawczym James Clark Ross. Ich zdaniem oderwany kawałek lodowca mógł mieć ok. 40 metrów długości i ważyć tysiące ton. (STORYFUL/x-news)
 • Mariusz Potocki bada piaski na pustyniach i lodowce. Jak wygląda jego praca?

  Mariusz Potocki to polski geograf, glacjolog i fotograf, który bada pustynie i lodowce. Dlaczego naukowiec wspiął się na Mount Everest i po co przywiózł do polski piasek z pustyni Gobi? Jak wygląda jego praca? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ewakuacja na Grenlandii. Odpadł kawał góry lodowej

  Przeprowadzono ewakuacje mieszkańców z miejscowości Innaarsuit na wybrzeżu Grenlandii, po tym, jak odłamał się ponad 90-metrowy fragment góry lodowej. Do zdarzenia doszło 12 lipca ok. 100 metrów od brzegu. (STORYFUL/x-news)