lockdown

Artykuły - Lockdown (4)

 • Na drugi lockdown gospodarki nas nie stać

  Na drugi lockdown gospodarki nas nie stać

  Mimo że bijemy rekordy pod względem zakażeń koronawirusem, nie słychać głosów za ponownym zamknięciem gospodarki. Byłoby to biznesowym i politycznym strzałem w stopę, bo skutkowałoby masowymi bankructwami firm, lawinowym wzrostem bezrobocia, kryzysem finansów państwa i złotego.
 • Kolejny lockdown? Zdecydowane stanowisko Jadwigi Emilewicz

  Kolejny lockdown? Zdecydowane stanowisko Jadwigi Emilewicz

  Jak powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w wywiadzie dla Polsat News, "o lockdownie dziś absolutnie nie rozmawiamy". Dodała, że w przypadku ewentualnego nawrotu epidemii koronwirusa, najważniejsze będzie przywrócenie "reżimów" i przestrzeganie wytycznych.
 • Naukowcy. Przed nami kilka etapów walki z pandemią

  Naukowcy. Przed nami kilka etapów walki z pandemią

  Na jednej szali zdrowie i życie ludzi. Na drugiej - spodziewana zapaść gospodarki. Od samego początku było wiadomo, że zamrażając życie społeczne i gospodarkę rządy będą musiały zważyć jedno i drugie. Komu udało się lepiej, a komu gorzej? Na to pytanie pomaga nam odpowiedzieć wymyślony przez naukowców z Oksfordu indeks COVID Tracker.
 • Straty gospodarcze maleją, ale widmo kolejnego lockdownu nie znika

  Straty gospodarcze maleją, ale widmo kolejnego lockdownu nie znika

  W kwietniu, miesiącu najbardziej dotkniętym gospodarczym lockdownem, poziom dziennego wypracowywanego PKB spadł o jedną trzecią. To oznacza, że każdego dnia polskie państwo i przedsiębiorcy notowali w sumie ponad 2 miliardy złotych strat.

Filmy - Lockdown (1)

 • Straty gospodarcze maleją, ale widmo kolejnego lockdownu nie znika

  W kwietniu, miesiącu najbardziej dotkniętym gospodarczym lockdownem, poziom dziennego wypracowywanego PKB spadł o ⅓. To oznacza, że każdego dnia polskie państwo i przedsiębiorcy notowali w sumie ponad 2 miliardy złotych strat. Po prawie dwóch miesiącach straty polskiej gospodarki osiągnęły więc poziom 132,5 miliarda złotych. To bardzo dużo. Na szczęście – dzięki powolnemu rozmrażaniu gospodarki – tempo wzrostu tych strat spowalnia.