loch

Artykuły - Loch (13)

 • Rezygnacja członka Zarządu

  Zarząd Spółki Microtech International S.A. informuję, iż w dniu dzisiejszym tzn. 14.10.2011 r. z mocą od dnia 14.10.2011 r. pan Mirosław Loch złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka Zarządu - Wiceprezesa Zarządu Microtech International S.A. Rezygnacja jest spowodowana bardzo ważnymi powodami osobistymi. Podstawa prawna $3 ust. 2 pkt 11 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na ry
 • Fucked Up: I kto tu jest poj...?

  Fucked Up: I kto tu jest poj...?

  Koncert rockowy, z reguły, kojarzy mi się ze znanymi osobami , które na scenie wykonują popularne utwory. No więc tym razem było zupełnie inaczej, a to za sprawą zespołu Fucked Up, występującego w poniedziałek (30 listopada) w krakowskim klubie Loch Ness.
 • Samael już w Polsce

  Samael już w Polsce

  W środę, 16 kwietnia, we wrocławskim "Firleju" i dzień później w krakowskim klubie "Loch Ness", zagra ceniona szwajcarska grupa Samael.
 • Samael w Krakowie

  Samael w Krakowie

  W ramach tournee po Europe, 17 kwietnia, w krakowskim klubie "Loch Ness" zagra szwajcarska grupa Samael.
 • Live Tribute To Anathema

  Live Tribute To Anathema

  W piątek, 25 maja, w krakowskim klubie "Loch Ness" odbędzie się impreza o nazwie "Live Tribute to Anathema". Gościem specjalnym koncertu będzie Duncan Patterson, były basista tej brytyjskiej grupy. W czwartek, 24 maja, muzyk odwiedzi Radio Bez Kitu.
 • Ruszyło Metalizing Europe Tour

  Ruszyło Metalizing Europe Tour

  W niedzielę, 6 maja, w krakowskim klubie "Loch Ness", rozpoczęła się Metalizing Europe Tour - europejska trasa koncertowa dwóch skandynawskich zespołów: Sabaton i Thunderbolt.
 • Sceptic kontra papieska prohibicja

  Sceptic kontra papieska prohibicja

  W niedzielę, 28 maja, w krakowskim klubie "Loch Ness" miał się odbyć występ metalowych grup Sceptic, NeVer i Sepsis. Menedżer grupy NeVer poinformował nas, że koncert został odwołany, po tym, gdy właściciel klubu wypowiedział im rezerwację. Powodem jest wizyta w Polsce papieża Benedykta XVI i towarzysząca jej prohibicja wprowadzona przez rząd.
 • Nile: Kraków zamiast Wrocławia

  Nile: Kraków zamiast Wrocławia

  Zapowiadany już przez nas koncert amerykańskich deathmetalowców z Nile w Polsce nie odbędzie się we Wrocławiu, ale w Krakowie. 27 kwietnia w klubie "Loch Ness" zagrają także Francuzi z Yyrkoon, którzy wspomagają Nile podczas ich światowej trasy "Annihilation Of The Wicked", oraz krakowscy deathmetalowcy z Anal Stench.
 • Hazardziści na planie

  Hazardziści na planie

  Scenarzysta i reżyser Zak Penn ("Za linią wroga", "Incident at Loch Ness") zasiądzie na fotelu reżysera komedii, której akcja rozgrywać będzie się w świecie zawodowych graczy w pokera, biorących udział w pewnym turnieju. W obsadzie opowieści znajdą się prawdziwe gwiazdy kina.
 • "Nessie" postraszy kinową widownię

  "Nessie" postraszy kinową widownię

  Producent David Foster ("Ucieczka gangstera", "Maska Zorro", "Jądro Ziemi") zamierza doprowadzić do powstania horroru opowiadającego historię słynnego "Potwora z Loch Ness". Scenariusz został oparty na powieści "The Loch" Steve'a Altena. Obecnie trwają poszukiwania wytwórni, która zgodziłaby się sfinansować przerażający projekt.

Filmy - Loch (1)

 • Sensacja! Naukowcy odkryli loch, w którym więziono Drakulę

  Miasto Tokat w północnej Turcji skrywało mroczny sekret, który teraz ujrzał światło dzienne. W pozostałościach tamtejszego zamku, który niegdyś był jedną z ważniejszych twierdz Imperium Osmańskiego, archeolodzy odkryli siedem pomieszczeń, dotychczas osłoniętych warstwą ziemi i gruzów: niewielką zbrojownię – i sześć lochów. Wszystko wskazuje na to, że w jednym z nich więziony był młody Vlad Palovnik, który do historii przeszedł jako Drakula. Hospodar wołoski swój przydomek zawdzięczał ulubionemu sposobowi uśmiercania wrogów, których miał z upodobaniem wbijać na pal. Ponoć w ciągu całego okresu swego panowania skazał na taki rodzaj śmierci około 100 tysięcy osób. Z przekazów historycznych wiemy, że na początku 1442 r. 11-letni wówczas Vlad został pojmany przez Turków wraz ze swoim ojcem, księciem Vladem II Diabłem, i młodszym bratem Radu. Vlad II Diabeł był członkiem Zakonu Smoka, powołanego do walki w obronie chrześcijaństwa z rosnącym w siłę Imperium Osmańskim – a zatem zaprzysięgłym wrogiem Turków. Sułtan Murad II szybko uwolnił Diabła, ale jego synowie pozostali w niewoli jako zakładnicy jeszcze przez sześć lat. Mieli być gwarancją lojalności swego ojca wobec tureckiego władcy. Zdaniem historyków, sułtańska niewola nie była dla młodego Vlada szczególnie uciążliwa. Następca wołoskiego tronu poznawał turecki język i literaturę, studiował Koran i szlifował bitewne zdolności w szkole janczarów. Tym samym nie można stwierdzić, że to krzywdy, których doznał od Turków, zaszczepiły w nim żądzę krwawej zemsty. To, że Vlad Palownik przelał w ciągu swego życia morze krwi, wynika raczej z uwarunkowań genetycznych. Jego okrucieństwo mogło też być efektem choroby psychicznej – uważają naukowcy.