LNG

Artykuły - LNG (280)

Filmy - LNG (5)

 • Polskie LNG rozbuduje terminal LNG w Świnoujściu

  Plan rozbudowy terminala LNG w Świnoujściu zakłada budowę m.in. kolejnego, trzeciego zbiornika LNG, dodatkowe instalacje procesowe zwiększające moc regazyfikacji oraz instalację przeładunkową LNG wraz z bocznicą kolejową. Właśnie ruszyło postępowanie przetargowe, w którym do końca 2019 r. zostanie wyłoniony wykonawca projektu.
 • Dokończenie budowy terminalu LNG jeszcze w tym roku. Polska bliska dywersyfikacji dostaw gazu

  Dokończenie budowy terminalu LNG jeszcze w tym roku. Polska bliska dywersyfikacji dostaw gazu.
 • Polska nie dopłaci ani złotówki do budowy terminala LNG

  Polska nie dopłaci ani złotówki do budowy terminalu LNG w Świnoujściu w wyniku podpisania aneksu z wykonawcą gazoportu, spółką Saipem – dowiedziała się PAP od źródła zaangażowanego w inwestycję. Wg. niego negocjacje są już bardzo blisko zakończenia.
 • Coraz lepsze perspektywy przed LNG w Polsce. Rośnie jego znaczenie w transporcie

  Dobre perspektywy rozwoju rynku skroplonego gazu ziemnego. Sprzyja mu nie tylko rosnąca konsumpcja błękitnego surowca w Polsce, lecz także coraz większe wykorzystanie LNG jako paliwa w transporcie drogowym i morskim. Dużą rolę w pobudzaniu tego rynku będzie mieć terminal w Świnoujściu. – Konsumpcja gazu w Polsce rośnie, choć nie jest to gwałtowny wzrost. W najbliższych latach może to być 2-3 mld m3 więcej niż obecnie – mówi Tadeusz Tański, kierownik biura strategii i analiz w Polskie LNG.