Lizbona

Artykuły - Lizbona (104)

 • Wielkie katastrofy: Kara za grzechy czy dopust Boży?

  Wielkie katastrofy: Kara za grzechy czy dopust Boży?

  Od wieków ludzie próbują tłumaczyć sobie nieszczęścia, które ich dotykają, wolą Najwyższego, który objawia w ten sposób swój gniew i karze winnych. Zarazy, powodzie i trzęsienia ziemi zyskują w ten sposób wymiar biblijnych kataklizmów, nieraz przywoływanych przez kaznodziei i kapłanów ku przestrodze wiernych.
 • Teledyski z Lizbony. Shakira, Dima Bilan, Organek i inni

  Teledyski z Lizbony. Shakira, Dima Bilan, Organek i inni

  Stolica Portugalii swoją urodą urzekła wykonawców z wielu krajów, którzy postanowili wykorzystać efektowne plenery w swoich teledysków. Zapraszamy do klipowego przewodnika po Lizbonie.
 • Madonna kupiła pałac w Lizbonie

  Madonna kupiła pałac w Lizbonie

  Amerykańska gwiazda pop Madonna po kilku miesiącach poszukiwań znalazła miejsce, w którym na stałe zamieszka w Lizbonie. Wokalistka zdecydowała się na Palacio Ramalhete przy ulicy Janelas Verdes.
 • Madonna dostała specjalną wizę po spotkaniu z minister

  Madonna dostała specjalną wizę po spotkaniu z minister

  Amerykańska wokalistka Madonna otrzymała poza kolejnością specjalną portugalską wizę, kończąc swoją kilkutygodniową batalię z miejscową biurokracją. Pomogła jej w tym minister, która przyjęła Królową Popu w swoim gabinecie.
 • Lizbona: Miasto żyjące muzyką

  Lizbona: Miasto żyjące muzyką

  Stolica Portugalii na co dzień rozbrzmiewa muzyką, a kulminacyjne natężenie imprez odbywa się w połowie czerwca.
 • Starym samochodem do Lizbony nie wjedziesz

  Starym samochodem do Lizbony nie wjedziesz

  ​Ekologiczna ofensywa w Lizbonie. Jeszcze w tym roku portugalska stolica chce zakazać wjazdu do centrum miasta stu tysiącom samochodów.
 • Ronaldo ponownie w finale w Lizbonie. Tym razem wygra, czy znów będzie szlochał?

  Ronaldo ponownie w finale w Lizbonie. Tym razem wygra, czy znów będzie szlochał?

  Dziś o 20.45 w Lizbonie Real Madryt zagra z Atletico w finale Ligi Mistrzów. Tym razem Lizbona okaże się szczęśliwa dla Cristiana Ronalda, czy znów popłyną łzy rozpaczy?
 • Portugalskie miasta nie chcą piłkarskich ME 2020

  Portugalskie miasta Lizbona i Porto zrezygnowały z ubiegania się o organizację piłkarskich mistrzostw Europy w 2020 r. Ich władze argumentują negatywną decyzję brakiem środków budżetowych i szans na zwrot kosztów inwestycyjnych.
 • Portugalia: Kolejny strajk w lizbońskim metrze przeciw oszczędnościom

  Pracownicy metra w Lizbonie przystąpili we wtorek do drugiego już w październiku strajku przeciw forsowanemu przez rząd programowi oszczędności w sektorze transportu publicznego. Akcja protestacyjna spowodowała w godzinach porannych chaos komunikacyjny.
 • Lizbona kusi Woody'ego Allena

  Lizbona kusi Woody'ego Allena

  Władze Portugalii intensyfikują działania w celu nakłonienia Woodyego Allena do nakręcenia filmu w Lizbonie. Uważają, że obraz słynnego filmowca mógłby przyczynić się do większego napływu turystów do tego iberyjskiego kraju.

Filmy - Lizbona (3)

 • Cristiano pobił kolejny rekord. To najdroższa posiadłość w Lizbonie. Wideo

  Cristiano Ronaldo może pochwalić się kolejną luksusową posiadłością. Portugalczyk kupił apartament w Lizbonie za 7,2 mln euro.
 • Portugalia. Czar Lizbony

  Lizbona słynie z pieśni fado. Tu najlepiej wyczuwa się ten szczególny rodzaj nostalgii, tak charakterystyczny dla portugalskiego stanu ducha. W 2011 roku pieśni fado zostały wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Początkowo pieśni oddawały tęsknotę żeglarzy, którzy miesiącami byli oddaleni od domu. Ich historię można odczytać w zabytkach Lizbony, jednak współczesna sztuka uliczna też odwołuje się do morskich motywów.
 • Lizbona - najmodniejszy turystyczny kierunek?

  Lizbona przeżywa turystyczny renesans. W ubiegłym roku wpływy z turystyki wyniosły tu około 600 milionów euro, a lizbońskie hotele odnotowały 10 milionów rezerwacji. Wiele wskazuje na to, że rok 2014 będzie równie udany, bo liczba osób odwiedzających portugalską stolicę wciąż rośnie. Te statystyki cieszą mieszkańców kraju, który do niedawna pogrążony był w kryzysie. Martwią się jedynie tym, że przez turystyczny boom większość historycznych budynków w centrum Lizbony jest przekształcanych w hotele. Odbija się to negatywnie na niepowtarzalnym klimacie miasta.