Lizbona

Artykuły - Lizbona (105)

Filmy - Lizbona (3)

  • Cristiano pobił kolejny rekord. To najdroższa posiadłość w Lizbonie. Wideo

    Cristiano Ronaldo może pochwalić się kolejną luksusową posiadłością. Portugalczyk kupił apartament w Lizbonie za 7,2 mln euro.
  • Portugalia. Czar Lizbony

    Lizbona słynie z pieśni fado. Tu najlepiej wyczuwa się ten szczególny rodzaj nostalgii, tak charakterystyczny dla portugalskiego stanu ducha. W 2011 roku pieśni fado zostały wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Początkowo pieśni oddawały tęsknotę żeglarzy, którzy miesiącami byli oddaleni od domu. Ich historię można odczytać w zabytkach Lizbony, jednak współczesna sztuka uliczna też odwołuje się do morskich motywów.
  • Lizbona - najmodniejszy turystyczny kierunek?

    Lizbona przeżywa turystyczny renesans. W ubiegłym roku wpływy z turystyki wyniosły tu około 600 milionów euro, a lizbońskie hotele odnotowały 10 milionów rezerwacji. Wiele wskazuje na to, że rok 2014 będzie równie udany, bo liczba osób odwiedzających portugalską stolicę wciąż rośnie. Te statystyki cieszą mieszkańców kraju, który do niedawna pogrążony był w kryzysie. Martwią się jedynie tym, że przez turystyczny boom większość historycznych budynków w centrum Lizbony jest przekształcanych w hotele. Odbija się to negatywnie na niepowtarzalnym klimacie miasta.