litwinienko

Artykuły - Litwinienko (25)

 • Ługowoj gotów współpracować ze Scotland Yardem

  Oskarżony przez Brytyjczyków o zabójstwo byłego funkcjonariusza KGB i FSB Aleksandra Litwinienki, Andriej Ługowoj powiedział dziennikarzowi "Timesa" w Moskwie, iż pod pewnymi warunkami gotów byłby przyjechać do Wielkiej Brytanii na przesłuchanie - pisze londyński dziennik.
 • Wdowa po Litwinience skarży Rosję

  Marina Litwinienko, wdowa po byłym rosyjskim agencie Aleksandrze Litwinience, oświadczyła w piątek w Londynie, że złożyła skargę przeciwko Rosji do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
 • Żona Litwinienki w Polsce

  Żona Litwinienki w Polsce

  Marina Litwinienko - żona Aleksandra Litwinienki, byłego rosyjskiego oficera KGB i FSB, który zmarł w Londynie w następstwie zatrucia radioaktywnym polonem - gościła w czwartek w Warszawie, w związku z polską premierą filmu dokumentalnego "Bunt. Sprawa Litwinienki".
 • Film o Litwinience od piątku w polskich kinach

  Marina Litwinienko - żona Aleksandra Litwinienki, byłego rosyjskiego oficera KGB i FSB, który zmarł w Londynie w następstwie zatrucia radioaktywnym polonem - gościła w czwartek w Warszawie, w związku z polską premierą filmu dokumentalnego "Bunt. Sprawa Litwinienki". Polska jako pierwszy kraj wprowadzi ten film do kin.
 • Do Polski prosto z Cannes

  Do Polski prosto z Cannes

  Głośny film dokumentalny o byłym rosyjskim oficerze KGB i FSB, Aleksandrze Litwinience - "Bunt. Sprawa Litwinienki" - trafi na ekrany polskich kin 31 sierpnia. Polska będzie pierwszym krajem, który wprowadza go do dystrybucji.
 • "Bunt. Sprawa Litwinienki" w polskich kinach

  "Bunt. Sprawa Litwinienki" w polskich kinach

  Głośny film dokumentalny o byłym rosyjskim oficerze KGB i FSB, Aleksandrze Litwinience, pt. "Bunt. Sprawa Litwinienki" trafi na ekrany polskich kin 31 sierpnia - poinformował jego dystrybutor, firma Best Film.
 • Szybka odpowiedź Londynu ws. Litwinienki

  Brytyjski rząd odpowie szybko na decyzję Moskwy, która odmówiła ekstradycji głównego podejrzanego w sprawie otrucia byłego rosyjskiego agenta Aleksandra Litwinienki - poinformował urząd premiera Wielkiej Brytanii. Litwinienko - obywatel W.Brytanii - zmarł w Londynie.
 • "Brytyjski wywiad chciał mnie zwerbować"

  "Brytyjski wywiad chciał mnie zwerbować"

  Były oficer KGB Andriej Ługowoj oświadczył w czwartek na konferencji prasowej w Moskwie, że za zabójstwem jego dawnego kolegi Aleksandra Litwinienki stoją brytyjskie służby specjalne lub mieszkający w Londynie rosyjski biznesmen Borys Bieriezowski.
 • Film o Litwinience w Polsce

  Film o Litwinience w Polsce

  Głośny film dokumentalny o byłym rosyjskim oficerze KGB i FSB, Aleksandrze Litwinience, pt. "Rebelia: Sprawa Litwinienki", który prezentowano na tegorocznym festiwalu w Cannes, trafi latem na ekrany polskich kin.
 • "Skorumpowany klan i jego zbrojne ramię"

  "Skorumpowany klan i jego zbrojne ramię"

  Wdowa po byłym rosyjskim oficerze KGB i FSB Aleksandrze Litwinience, Marina, powiedziała w sobotę w Cannes, że odczuwa dumę w związku z projekcją tego dnia na Festiwalu Filmowym dokumentu o jej mężu.