Little Richard

Synonimy:
Richard Little,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Little Richard (8)

 • Little Richard nie żyje. Autor przeboju "Tutti Frutti" miał 87 lat

  Little Richard nie żyje. Autor przeboju "Tutti Frutti" miał 87 lat

  Pionier rock'n'rolla Little Richard, znany m.in. z hitów "Tutti Frutti" i "Good Golly, Miss Molly", zmarł 9 maja w wieku 87 lat.
 • Little Richard śmiertelnie chory? "Jestem zdrowy"

  Little Richard śmiertelnie chory? "Jestem zdrowy"

  Przedstawiciel pioniera rock'n'rolla Little Richarda zdementował informacje, jakoby 83-letni wokalista był "śmiertelnie chory".
 • Little Richard był bliski śmierci

  Little Richard był bliski śmierci

  Legendarny rock'n'rollowiec Little Richard miał atak serca.
 • Little Richard namawia do nauki

  Little Richard namawia do nauki

  Legenda muzyki rockandrollowej, czarnoskóry wokalista Little Richard, sugeruje młodym artystom, żeby zamiast uczenia się programowania muzyki na komputerach, wzięli się za naukę gry na instrumentach, tak jak to bywało za czasów jego świetności.
 • DVD Chucka Berry'ego i Little Richarda

  DVD Chucka Berry'ego i Little Richarda

  W poniedziałek, 17 marca, w Polsce ukazały się jednocześnie dwie płyty DVD, dwóch legend muzyki rockowej - Chucka Berry'ego i Little Richarda. Albumy, zatytułowane odpowiednio "Rock & Roll Music" i "Keep On Rockin'", wydane zostały nakładem wytwórni BMG.
 • Ostatnie tournee Little Richarda

  Ostatnie tournee Little Richarda

  69-letni Little Richard, jedna z największych legend rock and rolla, zapowiedział, że trwające właśnie tournee po Stanach Zjednoczonych jest ostatnim w jego karierze. Z czynnego życia koncertowego artysta wycofa się pod koniec bieżącego roku.
 • Little Richard wyróżniony przez obrońców praw obywatelskich

  Little Richard wyróżniony przez obrońców praw obywatelskich

  69-letni Little Richard, legenda muzyki rockowej, zostanie 23 lutego wprowadzony do Salonu Sławy organizacji National Association For The Advancement Of Colored People (NAACP), zajmującej się ochroną praw obywatelskich czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Piosenkarz dołączy tym samym do doborowego grona wcześniej wyróżnionych, w którym są m.in. aktor Sidney Poitier, Smokey Robinson, czy B.B. King. Ceremonia odbędzie się w Los Angeles.
 • Little Richard ambasadorem

  Little Richard ambasadorem

  Richard Penniman, czyli Little Richard, jeden z pionierów rock'n'rolla, będzie promował swoje rodzinne miasto Macon, w stanie Georgia. W najbliższy weekend, 17-18 marca, otworzy tam festiwal muzyczny.