literatura

Artykuły - Literatura (115)

 • Sztuczna inteligencja napisała książkę

  Sztuczna inteligencja napisała książkę

  Wydawać by się mogło, że minie jeszcze wiele lat zanim sztuczna inteligencja na dobre pojawi się w naszym życiu. W Japonii zaawansowana sztuczna inteligencja napisała książkę i przeszła przez pierwszy etap narodowego konkursu literackiego.
 • Erik Axl Sund dla Interii: Pisanie było dla nas terapią

  Erik Axl Sund dla Interii: Pisanie było dla nas terapią

  Przed paroma laty producent muzyczny Jerker Eriksson i dźwiękowiec Hakan Axlander Sundquist połączyli siły i zasiedli do pisania "Obłedu", pierwszej powieści o obliczach Victorii Bergman. Brutalna trylogia, traktująca o wykorzystywaniu seksualnym dzieci i handlu żywym towarem, stała się bestsellerem, a prawa do jej wydania sprzedano do 37 krajów świata. W Polsce powieści szwedzkiego duetu ukazały się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.
 • Eksperymentalna literatura Nicka Montforta

  Eksperymentalna literatura Nicka Montforta

  Jest profesorem Massachuesetts Institute of Technology, poetą, twórcą, krytykiem i teoretykiem mediów cyfrowych i jedną z najbardziej eksperymentalnych postaci współczesnej literatury amerykańskiej. Zainspirowany fikcyjną recenzją Stanisława Lema wygenerował książkę-eksperyment, opowiadającą o banalności doświadczanej przez ludzi na całym świecie.
 • Paszporty "Polityki" 2013: Dziennikarz INTERIA.PL nagrodzony

  Paszporty "Polityki" 2013: Dziennikarz INTERIA.PL nagrodzony

  Ziemowit Szczerek, dziennikarz INTERIA.PL, otrzymał Paszport "Polityki" 2013 w kategorii literatura za swoją debiutancką książkę "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian", która pokazuje - jak zaznaczono - "że żadna podróż, a zwłaszcza podróż na Wschód, nie jest niewinna". Gala wręczenia Paszportów Polityki odbyła się dziś wieczorem w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.
 • Męska literatura. Książki, które warto mieć

  Męska literatura. Książki, które warto mieć

  Cały czas wspieramy wszelkie akcje zwiększenia czytelnictwa i prezentujemy wam męską literaturę. Dziś kilka kolejnych pozycji, które mężczyzna powinien przeczytać.
 • Zobacz, jak powstaje książka

  Zobacz, jak powstaje książka

  Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda proces pisania książki? Autorzy "Gliniarza" zdradzają kulisy pracy nad powieścią kryminalną.
 • Męska literatura. Książki, które warto mieć

  Męska literatura. Książki, które warto mieć

  Cały czas wspieramy wszelkie akcje zwiększenia czytelnictwa i prezentujemy wam męską literaturę. Dziś kilka kolejnych pozycji, które mężczyzna powinien przeczytać.

Filmy - Literatura (6)

 • Wielka trasa Cyber Mariana

  Jeden z najpopularniejszych i najbardziej oryginalnych polskich youtuberów rusza w Polskę. Trasa związana z premierą jego książki obejmie aż osiem miast.
 • Watykan już nigdy nie będzie taki sam

  Wydano dwie książki ujawniające tajemnice watykańskie. Kto i dlaczego podsłuchuje papieża, na co kardynałowie wydają pieniądze za spiżową bramą? Zdaniem komentatorów, Watykan już nie będzie taki sam. Nie jest krajem takim, jak każdy inny i afery finansowe szczególnie tu nie przystoją.
 • Guillaume Musso - mistrz suspensu

  Pisząc, kieruję się tym, żeby czytelnik nie mógł tak po prostu odłożyć mojej książki, kiedy już raz zacznie ją czytać - mówi francuski pisarz Guillaume Musso. A skąd czerpie pomysły i inspiracje?
 • Guillaume Musso o swojej nowej książce

  Za każdym razem staram się zaskakiwać czytelnika - mówi francuski powieściopisarz Guillaume Musso. Jego nowa książka, "Telefon od anioła", zaczyna się jak komedia romantyczna, by później skręcić w kierunku... historii kryminalnej.