listy

Artykuły - Listy (7)

Filmy - Listy (3)

  • Listonosz idealny? Nic go nie powstrzyma przed dostarczeniem listów

    Na wideo widzimy flagę Rosji - to znak, z czym możemy mieć do czynienia. Przed państwem listonosz, którego nic nie jest w stanie powstrzymać przed dostarczeniem listów. Zobaczcie sami.
  • "Nie zostałem kapłanem dla pieniędzy, wygód i przyjemności"

    27 kwietnia papież Franciszek kanonizuje nie tylko Jana Pawła II, ale też innego swego poprzednika na papieskim tronie – Jana XXIII. Na specjalnej konferencji w Watykanie zaprezentowano dziennikarzom listy, które świadczą o wyjątkowej skromności i pokorze tego papieża. "Nie zostałem kapłanem dla pieniędzy, wygód, zaszczytów i przyjemności. Gdyby tak było, sprowadziłbym na siebie nieszczęście. Kroczę tą ścieżką tylko po to, by pomagać ubogim w każdy możliwy sposób…” - pisał 20-letni Angelo Roncalli do swoich rodziców, wyjaśniając im powody, dla których wstąpił do seminarium. Jan XXIII zapisał się w historii jako papież, który zwołał Sobór Watykański II i otworzył Kościół katolicki na współczesny świat. Z powodu jego serdeczności zwano go „Dobrym Papieżem”.
  • Niezwykła historia pewnego listonosza

    Khan Aga od 20 lat dostarcza pocztę mieszkańcom Kabulu. Mimo, że doskonale zna afgańską stolicę, jego praca nie jest łatwa. W tym 5-milionowym mieście wiele ulic nie ma nazw, a domy nie są ponumerowane.