listonosze

Synonimy:
listonosz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Listonosze (66)

 • Rząd chce zaoferować listonoszom wysokie premie za wybory "kopertowe"

  Rząd chce zaoferować listonoszom wysokie premie za wybory "kopertowe"

  Rząd chce zaoferować listonoszom premię za udział w przeprowadzeniu korespondencyjnych wyborów prezydenckich - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Źródła w Ministerstwie Aktywów Państwowych informują, że każdy listonosz ma otrzymać za to jedno dodatkowe miesięczne wynagrodzenie.
 • "Nasz Dziennik": Koronawirus w Polsce. Niepokój listonoszy

  "Nasz Dziennik": Koronawirus w Polsce. Niepokój listonoszy

  ​Pracownicy Poczty Polskiej pracują, ale obawiają się o swoje zdrowie. Zgłaszają postulat wprowadzenia bezpieczniejszych procedur - czytamy w środę w "Naszym Dzienniku".
 • Niemcy: Kto się nadaje do pracy na poczcie?

  Niemcy: Kto się nadaje do pracy na poczcie?

  Tylko prawdziwe okazy zdrowia mają szansę na stałe zatrudnienie przez zarząd Poczty Niemieckiej. Jego wytyczne w tej sprawie budzą oburzenie i sprzeciw polityków.
 • Rewolucyjne zmiany na poczcie

  Rewolucyjne zmiany na poczcie

  Poczta Polska wdraża rozwiązania skracające czas dostawy przesyłek. Firma wybrała 11 projektów usprawniających działanie.
 • Kto ma prawo wejść do twojego mieszkania?

  Kto ma prawo wejść do twojego mieszkania?

  Mój dom jest moją twierdzą - z tym przysłowiem bez wątpienia zgodziłaby się większość Polaków. Cenimy sobie prywatność, a za próg mieszkania z reguły wpuszczamy tylko osoby zaufane - rodzinę, przyjaciół i bliskich. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy naszych drzwi zapuka pracownik elektrowni, policjant czy administrator budynku? Eksperci serwisu Homla.pl odpowiadają na pytanie, kogo zgodnie z prawem mamy obowiązek wpuścić, a komu możemy nie otworzyć drzwi.
 • Nie zawsze warto ufać doręczycielowi. Wyłudzenie podpisu adresata może mieć przykre konsekwencje

  Nie zawsze warto ufać doręczycielowi. Wyłudzenie podpisu adresata może mieć przykre konsekwencje

  Doręczyciel wyłudza podpis adresata, ale nie zostawia przesyłki z sądu. Efekt? Z konta przedsiębiorcy znika ponad milion złotych, a listonosz zostaje skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.
 • Wiceminister infrastruktury: Listonosz nie może kontrolować, czy mamy w domu sprzęt RTV

  Wiceminister infrastruktury: Listonosz nie może kontrolować, czy mamy w domu sprzęt RTV

  Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa potwierdził wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich o braku podstaw prawnych do kontrolowania naszych mieszkań przez pracowników Poczty Polskiej. Okazuje się, że przepisy może zmienić jedynie minister kultury i dziedzictwa narodowego, ponieważ to on nadzoruje politykę audiowizualną.
 • Prawidłowe doręczenia podstawą procesu sądowego

  Prawidłowe doręczenia podstawą procesu sądowego

  Sprawny proces sądowy to nie tylko niezwłoczne rozpoznawanie spraw i wyznaczanie szybkich terminów rozpraw, ale także prawidłowe doręczanie korespondencji sądowej. Przez wynikającą z K.p.c. fikcję doręczenia, postępowanie listonosza może wpłynąć pośrednio na wynik procesu. Dlatego duże emocje wywołuje informacja o ogłoszeniu kolejnego przetargu na obsługę korespondencji sądowej.
 • Listonosz ukradł ponad 13 tysięcy listów

  Listonosz ukradł ponad 13 tysięcy listów

  Karę sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu otrzymał francuski listonosz uznany za winnego kradzieży ponad 13 tysięcy listów – donosi serwis AFP.

Filmy - Listonosze (7)