lista lektur

Artykuły - Lista lektur (6)

 • Najświatlejsze ministerstwo od oświaty

  Najświatlejsze ministerstwo od oświaty

  Zawiadująca MEN, Joanna Kluzik-Rostkowska, zaproponowała 11 maja na Twitterze: „Pokażcie mi listę lektur Waszych marzeń. Czekam na propozycje”. Wielkiego zainteresowania nie wzbudziła.
 • Rozwiązania zadań maturalnych w INTERIA.PL

  Rozwiązania zadań maturalnych w INTERIA.PL

  4 maja rozpoczyna się maturalna sesja egzaminacyjna. Ponad 380 tys. maturzystów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych przystąpi do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. Na stronach INTERIA.PL będziemy publikować arkusze oraz zaproponowane przez naszych ekspertów rozwiązania zadań z dziesięciu przedmiotów.
 • Sprawdź swoją wiedzę z lektur!

  Sprawdź swoją wiedzę z lektur!

  Kim był Stach Ostrożka? Kto konkurował z Petroniuszem na dworze Nerona? O czym Kordian rozmawiał z Dozorcą w Londynie? Specjalnie dla was przygotowaliśmy quizy, które sprawdzą waszą wiedzę z lektur.
 • Lista lektur

  Lista lektur

  W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2008 na egzaminie maturalnym z języka polskiego od maja 2009 roku obowiązywać będą następujące utwory.
 • Lista lektur? Niewykonalna!

  W "Gazecie Wyborczej" czytamy, poloniści z elitarnego III LO w Gdyni wysłali do ministra edukacji protest. "Wprowadzenie nowych lektur do przeładowanego programu przekształca nauczanie w zwykły proces produkcyjny" - napisali.