List gończy wystawiony przez interpol za ks. Gilem

Artykuły - List gończy wystawiony przez interpol za ks. Gilem (4)

 • Wniosek o pomoc prawną do Stolicy Apostolskiej

  Wniosek o pomoc prawną do Stolicy Apostolskiej

  Warszawscy śledczy cały czas czekają na akta z Dominikany w sprawie księdza Wojciecha Gila, podejrzanego o wykorzystywanie seksualne dzieci. Tymczasem sami chcą skierować do Stolicy Apostolskiej wniosek o pomoc prawną w sprawie drugiego księdza, wobec którego toczy się to samo śledztwo. Chodzi o abp. Józefa Wesołowskiego.
 • Śledczy z Dominikany przyjadą do Polski

  Śledczy z Dominikany przyjadą do Polski

  Policja ponownie przeszukała dom księdza Wojciecha Gila w mieście Juncalito na Dominikanie - dowiedziała się TVN24. Jak informuje prokuratura prowincji Santiago, znaleziono kolejne dowody na jego winę, w tym pornografię z udziałem nieletnich wykonane w sypialni jego mieszkania.
 • Ks. Wojciech Gil zaprzecza

  Ks. Wojciech Gil zaprzecza

  ​Ks. Wojciech Gil zaprzecza, że dopuścił się molestowania dzieci. Jeżeli je skrzywdziłem, to tylko w takim wymiarze, że być może za bardzo zaufałem wszystkim tym ludziom na Dominikanie - powiedział ks. Gil.
 • Szokujące materiały w komputerze ks. Gila. "Budzą wstręt"

  Szokujące materiały w komputerze ks. Gila. "Budzą wstręt"

  "Dziennikarzom dominikańskiej telewizji udało się dotrzeć do materiału dowodowego zgromadzonego przez prokuraturę tego kraju w sprawie oskarżonego o gwałt i molestowanie nieletnich księdza Gila" - donosi portal www.tvn24.pl.