liście

Artykuły - Liście (12)

Filmy - Liście (5)

 • Ogrodnik Łukasz Skop zdradza, jak przemienić jesienne liście w ziemię

  Na warszawskim osiedlu Jazdów mieszkańcy zadecydowali, by nie grabić opadających jesienią liści. Kasia Jaroszyńska spotkała się z ogrodnikiem Łukaszem Skopem, by dowiedzieć się, jakie pozytywne aspekty niesie za sobą ich zostawienie. Jak można je wykorzystać? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dlaczego nie powinno się grabić i wyrzucać, a tym bardziej palić liści?

  Piękne, kolorowe, jesienne liście, które spadają z drzew jesienią, są często zagrabiane i wyrzucane lub palone. Dlaczego nie należy tego robić? W „Dzień Dobry TVN” Marcin Kostrzyński opowiedział o zwierzętach, dla których liściasta pierzynka to idealne miejsce na przetrwanie zimnych miesięcy. Co tak naprawdę dają przyrodzie spadające liście? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Głodny łoś wdrapał się na samochód, by zjeść liście z drzewa

  W Coloroda głodny łoś wdrapał się na samochód. Na filmie widać, jak zwierzak używa samochodu, jako podpory, by zjeść liście z drzewa. (STORYFUL/x-news)
 • Dwa majestatyczne jelenie częstują się liśćmi pod domem w Kolorado

  Taki wspaniały widok napotkali autorzy nagrania w trakcie codziennego porannego spaceru po parku. Dwa jelenie ze smakiem chrupały liście z okolicznych drzew i w ogóle nie przejmowały się „podglądaczami”. Ich obecność tam może wynikać z niedalekiego umiejscowienia od Parku Narodowego Gór Skalistych. Czyżby majestatyczne zwierzęta lubiły sobie czasem pójść „w miasto”? (STORYFUL/x-news)